Výstup na Kilimandžáro cestou Marangu

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Tanzanie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 78 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Zájezd pro milovníky dobrodružství toužící zdolat nejvyšší horu afrického kontinentu…

Program zájezdu

1. den - ODLET Z PRAHy 1 (VíDNĚ) DO TANZANIE

ranních hodinách odlet do Tanzánie.

2. den - PŘíLET DO TANZáNIE - MOSHI

Přílet do Tanzánie na letiště Kilimanjaro. Transfer do Moshi (cca 50 km) a ubytování v hotelu 3*. Nocleh se snídaní.

3. den - MOSHI – MARANGU GATE (1.980 m) – MANDARA (2.700 m)

Snídaně, odjezd k vstupní bráně do NP Kilimanjaro, Marangu gate, kde vyřídíte vstupní formality. Pak už začnete stoupat dešťným pralesem, kde kromě obrovských starých stromů rostou různé druhy lišejníků, kapradiny drobounké různobarevné květiny. Tento den ujdete cca 9 km (3 - 4 hod) k bodu Mandara, který se nachází v blízkosti kráteru Maundi. Večeře a nocleh v chatkách Mandara Huts.

4. den - MANDARA (2.700 m) - HOROMBO (3.720 m)

Po snídani pokračujete k bodu Horombo. Cesta se bude zdát snadná, ale průvodce vás bude nutit šetřit síly na pozdější, náročnější výstup. Dnešní trasa je dlouhá cca 11 km, půjdete cca 5 - 6 hodin. Přejdete pustinu, přecházející v drsnou, skalnatou, ale nádhernou krajinu. Uchvátí vás výhled na další dva vulkanické vrcholky, Kibo a Mawenzi. Večeře a nocleh v chatkách Horombo Huts.

5. den - HOROMBO (3.720 m) – KIBO (4.703 m)

Po snídani pokračování treku k vrcholu Kibo, poslednímu místu s výskytem pramenité vody. Půjdete velice pomalu. Cesta je dlouhá cca 13 km a trvá 5 - 6 hodin. Dojde k dramatické proměně krajiny i počasí. Z dohledu Vám zmizí poslední zelené rostliny a počasí Vám ukáže svou odvrácenou tvář, citelně se ochladí a vítr zesílí. Pokud byste cítili, že počasí a vysoká nadmořská výška na Vás mají neblahý vliv, jste ztuhlí a špatně se Vám dýchá, můžete učinit zásadní rozhodnutí a nepokračovat ve výstupu dále, než do bodu Kibo, kde vyčkáte návratu zbytku skupiny z vrcholu. Večeře a přenocování v kempu Kibo.

6. den - KIBO HUT (4.703 m) – UHURU PEAK (5.896 m) – HOROMBO (3.720 m)

Po půlnoci se vydáte na trek k nejvyššímu bodu Kilimanjara a Afriky vůbec - Uhuru Peak, který leží v nadmořské výšce 5.896 m. Swahilské slovo uhuru znamená svoboda. Cesta trvá cca 5 - 7 hodin. Nejprve dojdete do výšky 5.680 m k bodu Gilman‘s point. Budeteli dostatečně silní, půjdete další cca 2 hodiny k vrcholu Uhuru. Po dosažení vrcholu hory zde strávíte pár chvil, kdy se můžete kochat svým úspěchem a pořídit fotografie. Sestup k bodu Horombo přes bod Kibo, kde se případně připojí ti, kteří na výstup k vrcholu nenajdou dost sil. Večeře a nocleh v kempu Horombo.

7. den - HOROMBO (3.720 m) - MARANGU GATE - MOSHI

Po snídani další sestup k bráně Marangu. Cestou můžůete ještě obdivovat nádhernou přírodu NP Kilimnjaro. U brány Marangu obdržíte certifikát o zdolání hory. Transfer do Moshi do hotelu 3*, ubytování do doby transferu na letiště (v cca 23:00 hod).

8. den - ODLET Z TANZÁNIE – PŘÍLET DO PRAHY (VÍDNĚ)

Brzy ráno odlet do Prahy (Vídně) s přestupem. Večer přílet do Prahy (Vídně).   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.