Daleko od vyšlapaných stezek

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Thajsko, Kambodža
Název ubytování Daleko od vyšlapaných stezek
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 47 149 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Část poznávací
Hotely odpovídající *** při posuzování organizátora - je třeba mít na paměti, že standard hotelů v Kambodži se může mírně lišit od evropských norem (v Thajsku a Kambodži není žádná oficiální kategorizace hotelů. Hotely nechávají kategorizaci na organizátorovi cest).
Pokoje: skromně ale pohodlně zařízené s koupelnou. Ve většině TV, klimatizace a telefon, někdy i minibar (za poplatek). Třílůžkový pokoj je obvykle dvoulůžkovým pokojem s přistýlkou (přistýlka je zpravidla v podobě rozkládacího lůžka nebo pohovky). 
Vybavení: hotelová recepce, restaurace, obvykle bar.

Část pobytová
Popisy jednotlivých hotelů jsou k dispozici na webových stránkách R.pl

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Popis stravování

Dle programu

Popis ubytování

ProgramBangkok a Zlatá hora (Golden Mountain) • slavné ruiny Angkoru • tajemné chrámy Beng Mealea a Preah Vihear • sladkovodní delfíni v Mekongu • Phnompenh a Vražedná pole Choeung Ek • pobyt v Sihanoukville • neprozkoumané pláže Kambodži

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina, Varšava - stanoviště Rainbow se nachází v zóně „Biura Podróży“, mezi zónou letiště B a C (naproti obchodu „Virgin“). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Thajska.

Den 2
Přílet do Bangkoku. Pasová kontrola. Následně krátká prohlídka Bangkoku: Zlatá hora (Wat Saket) a výlet po Khlongach - výlet lodí po kanálech, které v minulosti představovaly alternativní komunikační systém Bangkoku. Během plavby návštěva Muzea královských lodí se sbírkou unikátních dlouhých veslařských lodí. Po prohlídce oběd a ubytování v hotelu. Večer pro zájemce večeře spojená s uměleckým vystoupením (za poplatek cca 200 THB/os. nebo cca 65 USD/os.).

Den 3
Po časné snídani transfer autokarem k hranici mezi Thajskem a Kambodžou, celní a pasové odbavení. Následně přejezd do města Siem Reap, které se nachází pouhých 7 km od chrámů v Angkoře (cesta bude trvat cca 6 hodin). Po příjezdu ubytování v hotelu. Následně přejezd k jezeru Tonlésap a výlet lodí k plovoucí vesnici. Po prohlídce večeře v místní restauraci. Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 400 km)

Den 4
Po snídani prohlídka komplexu kamenných chrámů z doby rozkvětu Khmérské říše s hlavním městem v Angkoře (seznam UNESCO). Během prohlídky oběd v místní restauraci. Komplex skládající se z více než 400 budov byl kdysi obklopen zemědělskou půdou, dobře udržovanými silnicemi, kanály a obrovskými hradbami. V programu mimo jiné: chrám Bayon, chrám ve tvaru pyramidy - Babhuon, Terasa slonů, Terasa malomocného krále, jižní brána Angkor Thom a Angkor Wat. Odpoledne navštívíme Ta Phrom - část Angkory, kterou ponechali vlivům přírody, v tomto případě džungli. Často se stává, že obrovské stromy vyrůstají z kamenných staveb a jejich kořeny se omotávají kolem sloupů nebo dokonce celých budov. Večeře na vlastní náklady nebo pro zájemce večeře spojená s ukázkou khmérských lidových tanců (cena cca 50 USD/os.). Přenocování v hotelu.

Den 5
Po snídani volný čas na samostatnou prohlídku nebo celodenní fakultativní výlet na horu Phnom Kulen (za poplatek cca 80 USD/os.). Phnom Kulen leží 30 km severně od ruin Angkoru. Je to posvátná hora Khmérů, na jejímž vrcholu je buddhistická svatyně. Tropické rostliny, vodopády a potoky tvoří ideální místo k odpočinku (perfektní jako klidnější přestávka mezi intenzivnějšími etapami cesty). Brzy odpoledne se vydáme na oběd do místní restaurace (oběd je zahrnut v ceně výletu). Následně návštěva jedinečného chrámového komplexu Banteay Srei z růžového pískovce, zvaného „tvrzí žen“. Večeře na vlastní náklady. Přenocování v hotelu v Siem Reap. (Trasa fakultativního výletu cca 140 km) 

Den 6
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Beng Mealea, chrámu postaveného v době, kdy byly postaveny chrámy Angkoru. Jeho ruiny jsou porostlé mechem, lišejníky, propletené kořeny stromů a liánami, které vytváří neuvěřitelnou atmosféru tohoto místa. Následně se vydáme do Koh Ker, dávného hlavního města Khmérské říše, kde uvidíme unikátní komplex chrámů Šivy. Oběd ve formě balíčku na cestu. Odpoledne přejezd do Preah Vihear. Ubytování v hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 320 km)

Den 7
Po snídani navštívíme chrámový komplex Preah Vihear, který se nachází v pohraničí Kambodže a Thajska a je na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Na okraji útesu se nachází neobvyklý kulturní pomník postavený na přelomu 10. - 11. století. Je to nádherný příklad khmerské architektury, který zcela splynul s okolní krajinou. Odpoledne přejezd do Kratie/Stung Treung, kde přijedeme pozdě večer. Ubytování ve skromném hotelu. Večeře v místní restauraci a přenocování. (Trasa cca 330 km)

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu a výlet lodí po Mekongu. Během plavby lze při troše štěstí spatřit vzácné sladkovodní delfíny Irrawaddy (Orcela tuponosá) žijící v této oblasti. Následně přejezd do Phnompenh. Během cesty navštívíme pagodu Wat Nokor. Po příjezdu do Phnompenh večeře v místní restauraci, ubytování v hotelu a přenocování. 

Den 9
Po snídani celodenní prohlídka Phnompenh. Uvidíme mimo jiné: královský palác, Stříbrnou pagodu, Památník nezávislosti, Muzeum Tuol Sleng (věnované obětem režimu Pol Pota) a chrám Wat Phnom - nejstarší chrám ve městě, od kterého pochází název kambodžského hlavního města. Během prohlídky oběd. Na závěr navštívíme Vražedná pole - Choeung Ek, místo hromadných poprav v čase režimu Rudých Khmérů. Návrat do hotelu. Večeře na vlastní náklady.

Den 10    
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Sihanoukville na pobyt. Ubytování ve vybraném hotelu.
 
Den 11 - 14
Pobyt v hotelu (stravování: snídaně). Pro zájemce fakultativní výlet na rajský ostrov Koh Rong (cca 80 USD/os.).

Den 15
Po snídani vystěhování z hotelu, transfer na letiště v Phnompenh a přelet do Bangkoku. Po příletu transfer do hotelu v Bangkoku, ubytování a volný čas k samostatnému prozkoumávání nebo na poslední nákupy.

Den 16
Po snídani vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Přelet do Polska. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Vzhledem k přísnému dodržování předpisů týkajících se práce průvodců během výletů v Thajsku, nemá v některých objektech polský průvodce právo nejen provázet nebo překládat místního průvodce, ale dokonce nemá do těchto objektů vstup. Týká se to především palácového komplexu v Bangkoku.
- V některých termínech může průvodce vyzvednout skupinu na letišti v Bangkoku. Tehdy na letišti v Polsku nabízíme klientům služby polského zástupce během odbavení.
- V hotelu je třílůžkový pokoj obvykle dvoulůžkovým pokojem s přistýlkou ​​(přistýlka je zpravidla formou lehátka nebo rozkládací pohovky).
- Váhový limit hlavního zavazadla během vnitřního přeletu je 20 kg.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner (přímý let) do Bangkoku, přelet místními leteckými linkami na trase: Phnompenh - Bangkok, letištní taxy, ubytování v hotelech (14 nocí), transfery klimatizovaným autokarem/minibusem, stravování dle programu, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce během prohlídek, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, plavby loděmi, projížďky rikšami atd., odměny pro místní průvodce, spropitné pro řidiče, nosiče zavazadel, číšníky, hotelový personál atd. (celkem cca 213 USD/os. + třídenní předplatné do komplexu Angkor Wat aktuálně cca 62 USD/os., platí se povinně průvodci jako balíček), další jídla během výletu, nápoje k jídlům, fakultativní výdaje a jiné osobní výdaje. Základní cena nezahrnuje náklady na kambodžské vízum (je vystaveno na thajsko-kambodžské hranici, poplatek cca 30 USD). 

Název zájezdu v polském jazyce: Z dala od wydeptanych ścieżek
Kód zájezdu: TKPJinéPřelet:    
Komfortní letoun společnosti PLL LOT typu Dreamliner nebo jiné širokotrupé letadlo (přímý let) s možností výběru cestovní třídy. Ve třídě LOT CHARTERS Economy catering zahrnuje 2 jídla (teplé jídlo a sendvič se sýrem nebo šunkou). V rámci bezplatného servisu klienti obdrží také neomezené množství minerální vody. Ostatní nealkoholické nápoje, všechny alkoholické nápoje a další nabídky ze Sky menu jsou na palubě letadla za poplatek.
Ve třídě LOT CHARTERS Premium a LOT CHARTERS Business je v ceně zahrnuto bohatší menu včetně vybraných alkoholických a nealkoholických nápojů (v omezeném množství) a navýšení váhových limitů zavazadel. Ve všech třídách je k dispozici v průběhu letu zábavní systém se samostatným monitorem před každým sedadlem. Více informací naleznete ZDE. V případě, že nebude možné uskutečnit let Dreamlinerem, poskytnou Polské Aerolinky LOT jiné letadlo v podobném standardu (přímý let). 

Upozornění! V souladu s ustanoveními Úřadu pro civilní letectví v Thajsku nelze využít zpáteční let charterem společnosti LOT na trase Bangkok - Varšava, pokud jste nepřiletěli do Thajska charterem společnosti LOT na trase Varšava - Bangkok v rámci stejné sezóny (od listopadu do března).

Měna
Doporučujeme vzít s sebou americké dolary, i když si lze také vyměnit eura nebo jinou běžně přijímanou měnu. Peníze mohou být vyměněny v mnoha bankách, směnárnách a hotelech. Doporučujeme vzít s sebou bankovky v dobrém stavu: v zemích jihovýchodní Asie nejsou akceptovány poškozené, roztrhané, špinavé bankovky atd. - směnárny a banky je odmítají vyměňovat. V případě amerických dolarů je třeba upozornit, aby to byly bankovky nejnovější edice - po roce 2000 („barevná“ řada).VízaKambodžské vízum
- cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od data předpokládaného návratu z Kambodži a musí být volné min. 3 strany pro udělení víz 
- kromě toho je nutné si vzít s sebou 2 pasové fotografie (barevné a aktuální)        
- cena víza je cca 30 USD (vízum se vyřizuje na kambodžských hranicích)

Upozornění! Klienti, kteří mají jiný cestovní pas, než český jsou povinni si vyřídit příslušné vízum na vlastní náklady. Veškeré informace týkající se vízových postupů obsažených v nabídce platí pro občany České republiky.Tip z okolí
Thajsko v obrazech: Sledujte fotky ze země pláží, kde dávají nejdelší polibky Ko Lanta, Ko Samui, Ko Kood… Kdo se v těch thajských ostrovech má vyznat, že? Úplně nejlepší by bylo se tam vydat přímo, ale alespoň si je ukážeme pěkně obrazem. A spolu s nimi i Pattayu, Phuket, hlavní město Bangkok a vůbec to nejlepší z této země. Mimochodem, víte, že v Thajsku existuje místo, kde si lidé dávají dlouhé polibky, dokonce nejdelší na světě?... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.