od Angkoru do Baganu

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Thajsko, Kambodža, Barma
Název ubytování od Angkoru do Baganu
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 66 917 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poznávací část
Hotely odpovídající standardu *** (podle ohodnocení organizátora). Mějte prosím na paměti, že v Barmě a Kambodži se může hotelový standard lišit od evropských norem (v Thajsku, Kambodži a Barmě neexistuje oficiální kategorizace hotelů. Hotely přenechávají kategorizaci na organizátorech zájezdů).
Pokoje: skromné, ale pohodlně zařízené s koupelnou. Většinou jsou také s TV, klimatizací a telefonem. Občas s mini barem (za poplatek). Třílůžkový pokoj je obvykle dvoulůžkovým pokojem s přistýlkou (přistýlka je zpravidla v podobě rozkládacího lůžka nebo pohovky). 

Pobytová část
Hotely odpovídající standardu minimálně **** - ubytování v hotelu Aureum Resort & Spa (místní kategorie *****) v Ngwesaung nebo podobném. Komfortní pokoje s vlastní koupelnou, vybavené TV, klimatizací a telefonem, minibarem (za poplatek). Třílůžkový pokoj je obvykle dvoulůžkovým pokojem s přistýlkou (přistýlka je zpravidla v podobě rozkládacího lůžka nebo pohovky). 
Vybavení: recepce, restaurace a obvykle také bar.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Popis stravování

Dle programu

Popis ubytování

ProgramDávná Khmerská říše v Angkoru • Bangkok a smaragdový Buddha • Mandalaj a Amarapura • město nesmrtelnosti - Rangún a Šweitigoumská pagoda (Zlatá pagoda) • tajemné starověké město Bagan • magické jezero Inle • rajské pláže Ngwe Saung

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina, Varšava - stanoviště Rainbow se nachází v zóně „Biura Podróży“, mezi zónou letiště B a C (naproti obchodu „Virgin“). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Thajska.

Den 2
Přílet do Bangkoku. Pasová kontrola a transfer do hotelu v okolí Kabin Buri (východně od Bangkoku). Ubytování v hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 150 km)

Den 3
Po časné snídani transfer k hranici mezi Thajskem a Kambodžou, vízové a pasové odbavení. Následně přejezd do města Siem Reap a ubytování v hotelu. Přejezd k jezeru Tonlésap a plavba lodí k plovoucí vesnici. Večeře v místní restauraci. Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 250 km)

Den 4
Po snídani prohlídka komplexu kamenných chrámů z doby rozkvětu Khmérské říše s hlavním městem v Angkoře (seznam UNESCO). Během prohlídky oběd v místní restauraci. Komplex skládající se z více než 400 budov byl kdysi obklopen zemědělskou půdou, dobře udržovanými silnicemi, kanály a obrovskými hradbami. V programu mimo jiné: chrám Bayon, chrám ve tvaru pyramidy - Babhuon, Terasa slonů, Terasa malomocného krále, jižní brána Angkor Thom a Angkor Wat. Odpoledne navštívíme Ta Phrom - část Angkory, kterou ponechali vlivům přírody, v tomto případě džungli. Často se stává, že obrovské stromy vyrůstají z kamenných staveb a jejich kořeny se omotávají kolem sloupů nebo dokonce celých budov. Večeře na vlastní náklady. Přenocování v hotelu.

Den 5
Po snídani volný čas na samostatné prozkoumávání nebo fakultativní výlet do chrámového komplexu Banteay Srei, nazývaného „tvrzí žen“, Prasat Bakong a impozantní chrám Beng Mealea (pro zájemce za poplatek cca 45 USD/os. + vstupenka do chrámu Angkor Wat aktuálně cca 37 USD/os.). Oběd v místní restauraci a poté volný čas. Večeře na vlastní náklady nebo pro zájemce večeře spojená s ukázkou khmerských lidových tanců (cena cca 50 USD/os.). Přenocování v hotelu v Siem Reap. (Trasa cca 80 km)
 
Den 6
Po snídani přejezd do hlavního města Kambodži - Phnompenh. Transfer bude realizován autokarem. Odpoledne krátká prohlídka Phnompenh, uvidíme mimo jiné: královský palác, Stříbrnou pagodu, Památník nezávislosti, Muzeum Tuol Sleng (věnované obětem režimu Pol Pota - vůdce Rudých Khmerů) a chrám Wat Phnom - nejstarší chrám ve městě, od kterého pochází název hlavního města Kambodže. Tento den oběd nebo večeře. Přenocování v hotelu v Phnompenhu. (Trasa cca 340 km)
 
Den 7
Po snídani transfer na letiště a přelet do Bangkoku. Pasová kontrola. Následně krátká prohlídka Bangkoku: Zlatá hora (Wat Saket) a výlet po Khlongach - plavba lodí po kanálech, které v minulosti představovaly alternativní komunikační systém Bangkoku. Během plavby návštěva Muzea královských lodí se sbírkou unikátních dlouhých veslařských lodí. Po prohlídce oběd a ubytování v hotelu. Večer pro zájemce večeře spojená s uměleckým vystoupením (za poplatek cca 2000 THB/os. nebo cca 65 USD/os.).

Den 8
Snídaně v hotelu, transfer na letiště a odlet do Mandalaje. Následně přejezd na plavbu do Mingun, kde můžeme vidět pozůstatky nedokončené, 150 metrů vysoké pagody a největší funkční zvon na světě. Odpoledne prohlídka Mandalaje, kde uvidíme mimo jiné: pagodu Mandalay Mahamuni - chrám se slavnou sochou Buddhy Manhamuni (nejposvátnější v Barmě), Shwenandaw Kyaung - klášter, který je jedním z nejkrásnějších příkladů barmské dřevostavby. Večer ubytování a večeře v hotelu v okolí Mandalaje. (Vnitřní přelet + trasa cca 30 km) 

Den 9
Po časné snídani přejezd k pagodě Kuthodaw, známé jako „největší kniha světa“, ve které se uchovává 729 mramorových tabulí s celým buddhistickým kánonem. Následně prohlídka nedaleké Amarapury - bývalého hlavního města Horní Barmy - nazývaného jako Město nesmrtelnosti. Navštívíme mimo jiné: klášter Mahagandayon, ve kterém můžeme vidět každodenní život mnichů a most U-Bein - vratký most (1,2 km dlouhý), vyrobený z teakového dřeva. Poté přejezd do Baganu. Ubytování a večeře v hotelu v okolí Baganu. (Trasa cca 190 km) 

Den 10
Po snídani prohlídka Baganu, kterou začneme na trhu Nyaung Oo, kde kromě nákupů budeme moci sledovat místní řemeslníky při práci. Následně přejezd k „archeologické zóně“ Bagan, kde se v dobrém stavu zachovalo cca 2000 chrámů roztroušených po širokém okolí. Například: pagoda Shwezigon z 11. století a svatyně Ananda, se čtyřmi sochami Buddhy zobrazujícími postupné fáze dosažení nirvány. Oběd. Prohlídku zakončíme výletem k řece Ayeyawaddy, kde uvidíme pagodu Pyathatgyi nebo Shwesandaw. Odpoledne volný čas na samostatné prozkoumávání Baganu nebo na odpočinek. Večer pro zájemce (za příplatek cca 15 USD/os.) odjezd na západ slunce a večeři v místní restauraci. Přenocování. (Trasa cca 20 km) 

Den 11
Po časné snídani transfer na letiště a přelet do Heho. Následně se vydáme směrem k jedinečnému a magickému jezeru Inle, které se nachází 900 m n. m. a měří více než 20 km. Dojedeme do přístavu Nyaung Shwe, odkud poplujeme do vesnice Innpawkhone. V jejím okolí uvidíme mimo jiné: řemeslné dílny, ve kterých jsou vyráběny tkaniny z hedvábí, tradiční loděnici a výrobnu doutníků. Pokud bude dostatek času, pro zájemce návštěva pagody Phaung Daw U, kláštera Nga Phae Chaung a plovoucích zahrad. Ubytování a večeře v hotelu, přenocování. (Vnitřní přelet + trasa cca 80 km)

Den 12
Po snídani vystěhování z hotelu. Transfer na letiště a přelet do Thandwe. Následně přejezd do Ngapali. Ubytování v hotelu na pláži, volný čas. Přenocování. (Trasa cca 40 km + vnitřní přelet)

Den 13 - 14
Pobyt na pláži v Ngapali (stravování - pouze snídaně). Volný čas na odpočinek, koupání v moři a opalování. Možnost využití fakultativních výletů. 

Den 15
Po časné snídani transfer na letiště a přelet do Rangúnu. Následně se vydáme k jezeru Kandawgyi, odkud se rozprostírá jedinečný výhled na mnoho zajímavostí umístěných na břehu jezera, mimo jiné na impozantní královskou loď Karaweik. Odpoledne navštívíme nejslavnější pagodu v bývalém hlavním městě Barmy - Šweitigoumskou pagodu - seskupení chrámů z 6 století př. n. l. Pagoda je téměř 100 metrů vysoká a je obklopena 64 menšími pagodami - je to jedna ze svatyní uchovávající relikvie Buddhy. Svatyni pokrývá 13 tisíc zlatých plátků a vrcholek je ozdoben diamanty a drahými kameny (včetně 76 karátového diamantu). Během prohlídky oběd. Následně přejezd na letiště v Rangúnu a přelet do Bangkoku. Transfer do hotelu, rozlučková večeře a přenocování. (2 vnitřní přelety)
 
Den 16
Po snídani vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Přelet do Polska. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Upozornění k programu
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Vzhledem k přísnému dodržování předpisů týkajících se práce delegátů během výletů v Thajsku, nemá v některých objektech polský delegát právo nejen provázet nebo překládat místního průvodce, ale dokonce nemá do těchto objektů vstup. Týká se to především palácového komplexu v Bangkoku.
- V některých termínech může průvodce vyzvednout skupinu na letišti v Bangkoku. 
- V některých objektech jsou vybírány poplatky za fotografování a filmování.
- V hotelu je třílůžkový pokoj obvykle dvoulůžkovým pokojem s přistýlkou ​​(přistýlka je zpravidla formou lehátka nebo rozkládací pohovky).
- Chrámy v Barmě se navštěvují vždy naboso - bez obuvi a ponožek.
- Váhový limit hlavního zavazadla během vnitřního přeletu je 20 kg.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. CenaZákladní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner (přímý let) do Bangkoku, přelet místními leteckými linkami na trase: Phnompenh - Bangkok, Bangkok - Mandalaj, Bagan - Heho, Heho - Rangún a Rangún - Bangkok, letištní taxy, ubytování v hotelech (14 nocí), transfery klimatizovaným autokarem/minibusem, stravování dle programu (14 snídaní, 4 obědy a 7 večeří), služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby průvodce během prohlídek, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, plavby loděmi, projížďky rikšami atd., odměny pro místní průvodce, spropitné pro řidiče, nosiče zavazadel, číšníky, hotelový personál atd. (celkem cca 263 USD/os. + jednodenní předplatné do komplexu Angkor Wat aktuálně cca 37 USD/os., platí se povinně průvodci jako balíček), další jídla během výletu, nápoje k jídlům, fakultativní výdaje a jiné osobní výdaje. Základní cena nezahrnuje náklady na kambodžské a barmské vízum - vízová procedura je popsána níže.

Název zájezdu v polském jazyce: Od Angkoru do Baganu
Kód zájezdu: TKBJinéPřelet:     
Komfortní letoun společnosti PLL LOT typu Dreamliner nebo jiné širokotrupé letadlo (přímý let) s možností výběru cestovní třídy. Ve třídě LOT CHARTERS Economy catering zahrnuje 2 jídla (teplé jídlo a sendvič se sýrem nebo šunkou). V rámci bezplatného servisu klienti obdrží také neomezené množství minerální vody. Ostatní nealkoholické nápoje, všechny alkoholické nápoje a další nabídky ze Sky menu jsou na palubě letadla za poplatek.
Ve třídě LOT CHARTERS Premium a LOT CHARTERS Business je v ceně zahrnuto bohatší menu včetně vybraných alkoholických a nealkoholických nápojů (v omezeném množství) a navýšení váhových limitů zavazadel. Ve všech třídách je k dispozici v průběhu letu zábavní systém se samostatným monitorem před každým sedadlem. Více informací naleznete ZDE. V případě, že nebude možné uskutečnit let Dreamlinerem, poskytnou Polské Aerolinky LOT jiné letadlo v podobném standardu (přímý let). 

Upozornění! V souladu s ustanoveními Úřadu pro civilní letectví v Thajsku nelze využít zpáteční let charterem společnosti LOT na trase Bangkok - Varšava, pokud jste nepřiletěli do Thajska charterem společnosti LOT na trase Varšava - Bangkok v rámci stejné sezóny (od listopadu do března).

Měna
Doporučujeme vzít s sebou americké dolary, i když si lze také vyměnit eura nebo jinou běžně přijímanou měnu. Peníze mohou být vyměněny v mnoha bankách, směnárnách a hotelech. Doporučujeme vzít s sebou bankovky v dobrém stavu: v zemích jihovýchodní Asie nejsou akceptovány poškozené, roztrhané, špinavé bankovky atd. - směnárny a banky je odmítají vyměňovat. V případě amerických dolarů je třeba upozornit, aby to byly bankovky nejnovější edice - po roce 2000 („barevná“ řada).VízaMyanmar od 1.1.2020 přistupuje k úpravě vízové praxe ve vztahu k držitelům pasů České republiky, kterým nově umožňuje získat turistická víza při příletu na mezinárodní letiště v Rangúnu, Mandalaji či Neipyijto. Tato víza, striktně pro turistické účely, dovolí pobyt v délce do 30 dnů, jejich vydání je zpoplatněno částkou 50 USD. Nová praxe má trvat po tři roky (do 31.12.2022). 

Kambodžské vízum
- cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od data předpokládaného návratu z Kambodži a musí být volné min. 3 strany pro udělení víz 
- kromě toho je nutné si vzít s sebou 2 pasové fotografie (barevné a aktuální)            
- cena víza je cca 30 USD (vízum se vyřizuje na kambodžských hranicích)

Upozornění! Klienti, kteří mají jiný cestovní pas, než český jsou povinni si vyřídit příslušné vízum na vlastní náklady. Veškeré informace týkající se vízových postupů obsažených v nabídce platí pro občany České republiky.Tip z okolí
Thajsko v obrazech: Sledujte fotky ze země pláží, kde dávají nejdelší polibky Ko Lanta, Ko Samui, Ko Kood… Kdo se v těch thajských ostrovech má vyznat, že? Úplně nejlepší by bylo se tam vydat přímo, ale alespoň si je ukážeme pěkně obrazem. A spolu s nimi i Pattayu, Phuket, hlavní město Bangkok a vůbec to nejlepší z této země. Mimochodem, víte, že v Thajsku existuje místo, kde si lidé dávají dlouhé polibky, dokonce nejdelší na světě?... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.