Relax na plážích Tuniska + Džípy na Sahaře + Kulisy ze Star Wars (letecky z Prah

*****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Tunisko
Ubytování 5* hotel v Port El Kantaoui
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem za 26 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Tropická Sahara, lahodné drinky, masáže, středomořské pláže, arabská kuchyně, nevšední místa… Tunisko vás překvapí. Dopřejete si oddech u bazénu i na pobřeží. Vyzkoušíte golf či jízdu na čtyřkolkách. Zažijete adrenalin v písečných dunách, objevíte filmová místa Hvězdných válek a dáte si tradiční brik a šíšu v maurské kavárně. Zrelaxujte tělo i mysl – vsaďte na odpočinek v Tunisku!

Popis stravování

all inclusive během výletu na Saharu plná penze (nápoje extra)

Popis ubytování

5* hotelový resort v blízkosti malebného přístavního městečka Port el Kantaoui
ubytování v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích (dle dostupnosti)

Program zájezdu

1. den

Po příletu do Monastiru se přesuneme na ubytování v Kantaoui. Zbylou část dne strávíme odpočinkem u bazénu nebo na pláži. Po krátkém letu nás čeká přílet na Mezinárodní letiště Habiba Bourguiby v Monastiru, kde si nás vyzvedne průvodkyně a objednaným transferem se dopravíme do našeho hotelu v přístavním městečku Port el Kantaoui. Ubytujeme se v 5* hotelovém resortu a zbytek dne strávíme odpočinkem u hotelového bazénu nebo u moře s all inclusive drinkem v ruce.

2. den

Soukromá pláž, bazén, vodní hrátky… Je čas na pravý relax. Se zájemci vyrazíme do Tunisu a Kartága. Jako Angelika se projdeme uličkami Sidi Bou Said a v tuniské medíně si dáme tradiční mátový čaj. Celý den můžeme odpočívat na lehátku u hotelového bazénu nebo na soukromé písčité pláži, ochutnávat drinky z baru all inclusive a nechat se hýčkat zářijovým sluncem. O zábavu se nám postarají bohaté volnočasové aktivity, při kterých si zahrajeme vodní pólo, plážový volejbal nebo vyzkoušíme vodní gymnastiku pod dohledem zkušených instruktorů. Milovníci historie si přijdou na své při fakultativním výletu, na němž navštívíme památky z dob punského a římského Kartága. Projdeme se romantickou čtvrtí Sidi Bou Said, kde se natáčel film Angelika a sultán a v neposlední řadě uvidíme největší tuniskou medínu (tržnici) a centrum hlavního města Tunis. Nasajeme pravou atmosféru arabského světa za hradbami medíny a vyzkoušíme mátový čaj podávaný s mandlemi nebo piniovými semínky. 

3. den

Připraveni vyrazit za dobrodružstvím? Čekají nás dva dny zážitků na Sahaře. Do římské historie se přeneseme v koloseu El Jem. V Matmatě zjistíme, jak žijí místní, a noc strávíme v Douz v pouštním hotelu. Dnešek využijeme naplno. Brzo ráno odjedeme z hotelu a vydáme se směrem ke druhému největšímu koloseu na světě – El Jem. Cestou uvidíme nekonečné olivové háje. Pokračovat budeme do Matmaty, kde objevíme troglodytí obydlí a podíváme se, jak se žije v uměle vytesaných jeskyních. Následně se přesuneme do Douz, vstupní brány Sahary a na oběd ochutnáme tradiční tuniské speciality jako brik. Ubytujeme se a noc strávíme v pouštním hotelu.

4. den

Brzy ráno se vydáme džípy k jezeru Chott el Jerid, kde při slunečném počasí můžeme vidět fata morgánu. Pokračovat budeme k horské oáze Chebika až do míst, kde se natáčely Hvězdné války. Připravte si foťáky, dnešek bude plný zážitků! Čeká nás adrenalinové sjíždění písečných dun v džípech k solnému jezeru Chott el Jerid a krátký trek k horské oáze Chebika.  Dojedeme až do míst, kde se natáčely Hvězdné války. Na vlastní oči uvidíme planetu Tatooin a kulisy, které zde režisér George Lucas po natáčení zanechal.  Po cestě zpět se ještě zastavíme ve čtvrtém nejsvětějším městě islámu Kairouanu. Návrat do hotelu je plánován v podvečerních hodinách.

5. den

Po zážitcích ze Sahary věnujeme dnešek řádnému odpočinku. Plážový relax nebo třeba masáž ve SPA centru. Stačí si vybrat… V podvečer se můžeme projít k přístavu a zažít pohodu zdejších podniků. Plní zážitků a dobrodružství ze saharské pouště uvítáme obyčejný relax u hotelového bazénu nebo na pláži. Kdo bude chtít zrelaxovat nejen tělo, ale i mysl, může navštívit hotelové SPA centrum, které nabízí širokou nabídku různých procedur. Od klasických masáží až po pravý tuniský hammám.  K večeru se nabízí krátká procházka po promenádě k přístavu Port el Kantaoui. Můžeme pozorovat zapadající slunce za drahými jachtami kotvícími v přístavu. Hezkým zážitkem je tzv. zpívající fontána v zábavním centru přístavu. Městečko je plné restaurací, kaváren a samozřejmě možností k nákupu suvenýrů.

6. den

Dovolená u Středozemního moře pokračuje i dnes. Ti, kteří chtějí poznat skutečný život Tunisanů, mohou fakultativně navštívit berberskou vesničku Takrouna a objevit místní zvyky i kulturu. Milovníci dlouhých písečných pláží mohou zůstat v hotelovém resortu a věnovat se nerušenému odpočinku. Se zájemci vyrazíme do nedaleké berberské vesničky Takrouna. Místní berberka nám ve svém příbytku upeče tradiční chléb tabouna s olivovým olejem, který na místě ochutnáme.  Na závěr zavítáme do kavárny a soukromého muzea paní Aidy. Ochutnáme zde čaj nebo kávu z džezvy a užijeme si příjemné chvíle na terase s výhledem na celou vesnici.

7. den

Aktivní odpočinek… Proč ne? Zvolit můžete mezi vodními sporty, jízdou na čtyřkolkách nebo golfem. Areál El Kantaoui je hráčskou výzvou. Pokud máte relaxování na pláži už dost, zkuste některý z vodních sportů, které jsou nabízeny přímo na pláži. Je libo paragliding nebo jetski? Máte jedinečnou možnost si je vyzkoušet za přijatelné ceny. Holdujete spíše suchozemské zábavě? Pak se projeďte na čtyřkolkách olivovými háji. Milovníci golfu si mohou zahrát na dvou osmnáctijamkových hřištích, které se nachází v těsné blízkosti areálu hotelu. Golfový resort El Kantaoui je opravdovou výzvou pro všechny hráče kvůli zdejším klimatickým podmínkám a větru, který vane od moře.

8. den

Přesun z hotelu na letiště a odlet zpět do Prahy dle platného letového řádu. Je tady poslední den a čas rozloučit se s Tuniskem. Nasnídáme se, opustíme hotel a přesuneme se na letiště v Monastiru, ze kterého nás čeká odlet zpět domů.  

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

Srovnání pojištění   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.