Riadh Palms

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Tunisko, Sousse
Název ubytování Riadh Palms
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem od 9 896 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poloha
Přijemný a velmi dobře udržovaný hotel obklopený rozlehlou palmovou zahradou. Hotel Riadh Palms se nachází v centru města Sousse. Do historické mediny je možnost dostat se pěší procházkou cca za 30 minut, nebo místním taxi (cca 1,5 EUR). Vzdálenost od přístavu El Kantaoui je cca 9 km, od letiště v Enfidhi cca 40 km, a od letiště v Monastir cca 20 km.

Pláž
Hotel Riadh Palms se nachází u krásné široké písečné pláže. Lehátka, slunečníky a matrace na pláži - zdarma. Hotel nemá plážové osušky.

Vybavení
Hotel byl kompletně zrekonstruován v roce 2005. Recepce, výtahy, velký hlavní bazén, krytý bazén s výřivkou, dětské brouzdaliště, hlavní restaurace, 3 a´la carte restaurace (italská, tuniská, rybí - možnost využití 1x během pobytu, nutná rezervace předem), bary, maurská kavárna, night klub, fitness centrum a sauna (zdarma), kosmetické procedury (za poplatek), nákupní centrum, 4 konferenční místnosti, směnárna, mini klub pro děti (4-10 let), houpací sítě, lehátka, slunečníky a matrace u bazénu zdarma (hotel Riadh Palms nezajišťuje plážové osušky). Za poplatek maurská kavárna, noční klub, nákupní pasáž.

Pokoje
Hotel Riadh Palms nabízí 650 dvoulůžkových pokojů (možnost 2 přistýlek) vybavených individuálně ovládanou klimatizací (v provozu červenec - srpen), satelitní TV, telefonem, mini barem (na vyžádání, za poplatek 4 TND/den), trezorem (za poplatek 1,5 EUR/den + vratná záloha), balkónem. Pokoje s výhledem na moře za poplatek.

Strava
All Inclusive: snídaně (6:00-10:00), pozdní snídaně (10:00-11:00), obědy (12:30-15:00), večeře (podává se ve dvou časech: 18:30-19:45 a 20:15-21:30) formou bohatého bufetu. Snack bar s občerstvením u bazénu (12:30-17:00), nealkoholické a místní alkoholické nápoje v lobby baru (10:00-24:00) a v baru u bazénu (10:00-17:00), maurská kavárna (káva,čaj 18:00 - 22:00).

Sport a zábava
Hotel Riadh Palms provozuje animační program a hry během dne a ve večerních hodinách (kabaret, show, diskotéka) pro děti i dospělé. Navíc mohou zákazníci zdarma využívat: stolní tenis a plážový volejbal, gymnastiku, vodní aerobik. Za poplatek: biliard a centrum vodních sportů na pláži. Hotelový areál má rovněž diskotéku (za poplatek).

Internet
V recepci a lobby baru je k dispozici bezplatné Wi-Fi připojení k internetu.

Místní kategorie
****

Webové stránky
http://www.hotelriadhpalms.com

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje místní pobytovou taxu ve výši 3 TND/osoba/den. Maximální výše pobytové taxy se vypočítává na 7 po sobě jdoucích nocí, a to i v případě delšího pobytu. Osoby mladší 12 let jsou osvobozeny od placení pobytové taxy. Taxa je povinná a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.


Náš názor
Skromný, ale příjemný čtyřhvězdičkový hotel Riadh Palms, oceňován především pro fantastickou lokalitu - v blízkosti široké písečné pláže a veškeré zábavy, kterou nabízí město Sousse. Vřele doporučujeme!

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Popis stravování

All inclusive

Popis ubytování

ProgramDen první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování, možnost využití fakultativních výletů atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Upozornění
Odlety z: Varšavy, Gdaňska, Vratislavi, Poznani a Katovic. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

UPOZORNĚNÍ!!! Ceny uvedené v katalogu a aktuální ceny v rezervačním systému jsou závazné pro obyvatele Polska. V případě jiné státní příslušnosti je třeba cenu ověřit.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7, 10, 11 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu stravování u každého hotelu, nápoje k jídlu (netýká se All Inclusive) a jiné osobní výdaje.
UPOZORNĚNÍ! Cena nezahrnuje místní pobytovou taxu ve výši od 1 do 3 TND/os./den. Maximální výše pobytové taxy se počítá na následujících 7 nocí v hotelu, a to i v případě delšího pobytu. Osoby mladší 12 let jsou osvobozeny od placení pobytové taxy. Poplatek se platí přímo na recepci při ubytování klientů v hotelu.

Název zájezdu v polském jazyce: Tunezja - wczasyVýlety v okolíSAHARA 2 DNY (TUNISKO V KOSTCE) - neděle/pondělí, cena: cca 80 EUR/os. nebo cca 95 USD/dospělá osoba, dítě (2 - 12 let) sleva 50 %
Tento dvoudenní výlet na „Velký Jih“ je nepochybně největším zážitkem a dává příležitost seznámit se s různými regiony země, bohatou a rozmanitou kulturou a tradicí. Tento výlet není jen návštěvou Sahary, je to skutečná podstata celé země od severu k jihu - proto je také ne bezdůvodně nazýván „Tuniskem v kostce“. Vřele doporučujeme!
Během výletu navštívíme třetí největší římské koloseum v El-Džem, tato krásně zachovaná budova posloužila jako pozadí během natáčení filmu „Gladiátor“. Následně navštívíme Matmatu připomínající měsíční krajinu. Záběry této úchvatné hollywoodské krajiny se objevily také ve filmech jako např. „Star Wars“, „Anglický pacient“ nebo „Pouští a pralesem“. Matmata je vesnicí, která je stále obývána domorodým obyvatelstvem Tuniska - Troglodyty. Navštívíme jejich autentické domy, které jsou vytesány ve skalách. Právě zde během oběda ochutnáme tuniské speciality. Následně dojedeme k „bráně Sahary“ v Douz a vyrazíme na hřbetech velbloudů (za poplatek cca 25 TND) do saharské pouště - Velkého východního Ergu. Abychom ještě více pocítili atmosféru nekonečné Sahary, v okolí máme připravený nocleh a večeři. Druhý den po snídani vyjíždíme k největšímu solnému jezeru Tuniska - Šot al-Džaríd, kde budeme obdivovat jedinečnost této krajiny. Na jihu země je spousta pouštních oáz s milionem palem, na kterých roste jeden z nejlepších druhů datlí na světě (možnost výjezdu kočárem do oázy za poplatek cca 12 TND). Následně přesedneme do džípů a vydáme se za dobrodružstvím, jaké známe z rallye Paříž-Dakar, do Ong Jemel - města známého z filmu Hvězdné války. Můžeme si také vychutnat podívanou na malebné horské oázy v Chebice. Na zpáteční cestě zakončíme výlet návštěvou islámského Svatého města - Kajruvánu. Na místě se platí přejezd džípy, cena cca 20 EUR/os.

TUNIS - KARTÁGO - SIDI BOU SAID - MUZEUM BARDO - 1 DEN - úterý, cena: cca 35 EUR nebo 40 USD/dospělá osoba, dítě (2 - 12 let) sleva 50 %
Cílem výletu je seznámit se s historií a kulturou Tuniska starou 3000 a více let. Právě zde se arabská kultura neuvěřitelně prolíná s fénickými, andaluskými a francouzskými vlivy. V programu výletu uvidíte 4 různé tváře tohoto města. V plánu je také návštěva v samotném srdci hlavního města. Během procházky hlavní alejí Habib Bourgiby, kde lze obdivovat krásnou francouzskou architekturu, přejdeme k hradbám arabské medíny z 13. století, plné orientálních bazarů. Společná procházka úzkými uličkami trhu (souku), kde můžete na každém kroku sledovat umělecká řemesla a určitě najdete také nějaké suvenýry pro sebe. Dalším bodem programu je návštěva muzea Bardo, známého díky největší sbírce mozaik na světě a sbírce římských soch pocházejících z celé severní Afriky, stejně jako sbírky s punské doby. Během návštěvy hlavního města nelze vynechat prohlídku historického Kartága, kde uvidíme archeologický park, stejně jako rozlehlý a dobře zachovalý komplex římských lázní Antonia Pia z 2. století n. let. Dalším mimořádně příjemným bodem programu bude procházka půvabným andaluským uměleckým městečkem Sidi Bou Said. Bílo-modrá architektura tohoto místa, úchvatný výhled na jachtařský přístav a Tuniský záliv připomíná řeckou architekturu Santorini. Oběd během cesty je zahrnut v ceně.

EL ZAHRA - LASEROVÁ SHOW - 1/2 DNE - pátek, pondělí, cena: cca 30 EUR nebo cca 37 USD/dospělá osoba, dítě (2 - 12 let) sleva 50 %
Historické představení „Světlo a zvuk“ - to je špičková laserová show, projekce dynamických obrazů, ve které vystupuje stovka komparzistů a herců, vypráví historii Tuniska v polském jazyce. V předsálí se podávají tuniské pokrmy a víno. Zábavu zpestří břišní tance a tuniské tance.

PLAVBA PIRÁTSKOU LODÍ - 1/2 DNE - pondělí, středa nebo sobota, cena: cca 15 EUR nebo cca17 USD/dospělá osoba - hotely v Súsa a Monastiru, cca 20 EUR nebo 23 USD/dospělá osoba v hotelech v Mahdii, děti (2 - 12 let) sleva 50%
Dopolední plavba na moři! Tři hodiny relaxační plavby podél pobřeží pro všechny milovníky lodí, moře a dobré zábavy. Během plavby je servírováno občerstvení, je připraven animační program, zábava a pro odvážlivce koupel na širém moři.

Upozornění! Výlety jsou komentovány v polském jazyce. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb. Sestavuje také jejich program, ceny a termíny odjezdů, proto jakékoli stížnosti by měly být adresovány přímo organizátorovi. Popisy fakultativních výletů a ceny uvedené v katalogu jsou pouze orientační, podrobné informace získáte od našeho zástupce v Tunisku. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně nejsou některé zájezdy organizovány.JinéTunisko - základní informace

Měna
TND - tuniský dinár. Tuniský dinár není volně směnitelnou měnou mimo Tunisko. Doporučujeme vzít s sebou eura či dolary, které lze směnit v každém hotelu. Dináry nelze vyvážet za hranice, zbylé finance musí být směněny na letišti na cizí měnu (nutné potvrzení o směně).

Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné. Výdělky v Tunisku nejsou vysoké a spropitné je často finanční pomocí. Týká se zejména řidičů na fakultativních výletech a číšníků v restauracích. Taxikáři převážející turisty často sami zaokrouhlují patřičné částky.

Vízum
Každý cestující musí mít cestovní pas platný po dobu nejméně 3 měsíců od data odjezdu z Tuniska. U pobytů do 90 dnů se vízová povinnost nevztahuje na občany ČR. Obyvatelé jiných zemí mohou podléhat jiným pasovým a vízovým předpisům.

Čas
Stejný jako v ČR.
 
Orientační ceny
Hamburger - cca 3 TND; 1,5 l vody - cca 0,5 TND; pivo v obchodě cca 1,5 TND. V bazarech a malých obchodech se vyplácí smlouvat.

Pošta
Ve většině hotelů se nachází poštovní schránky, do kterých lze vhazovat pohlednice. Během nakupování pohlednic doporučujeme rovnou zakoupit i známky na leteckou poštu. Známka na pohlednici stojí cca 0,75 TND.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými typy zástrček fungují bez problémů.
 
Telefony
Mobilní telefony fungují téměř v celém Tunisku. Místní hovory jsou levné, zatímco zahraniční docela drahé. Ověřte si před odjezdem na dovolenou, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu.
 
Tunisko
Jedna z prvních prázdninových destinací Poláků stále jako magnet přitahuje krásnými plážemi, orientální kuchyní a teplým mořem. Skutečnou orientální atmosféru zajišťuje poušť a tuniská města se svým jedinečným arabským půvabem, barvami, chutěmi a vůněmi koření, které nelze jen tak najít v jiných částech světa.
 
Letoviska na tuniském pobřeží

Přístav El Kantaoui
Nachází se hned vedle města Súsa, s malebným jachtařským přístavištěm, který je místním centrem nočního života. Nachází se zde krásné písčité pláže, luxusní hotely a 36 jamkové golfové hřiště. Výhodou letoviska je také blízkost města Súsa, kde lze navštívit starou medínu s úžasným místním bazarem - soukem.

Monastir
Monastirská hotelová zóna - několik kilometrů písečné pláže, která láká návštěvníky k večerním procházkám. Monastir sám byl kdysi rybářskou vesnicí, ale již mnoho let se rychle vyvíjí ve významné turistické město. Rozhodně stojí za to navštívit centrum města, kde se tyčí ochranná pevnost Ribat z 9. století.

Hammamet
Jedno z nejznámějších letovisek na tuniském pobřeží. Zvané městem jasmínu nebo rajskou zahradou, uchvacuje svými širokými plážemi a širokou škálou zařízení k provozování vodních sportů. V Hammametu se nachází také mnoho restaurací, kaváren a barů. Stojí za to navštívit historickou část města - zdejší obranné hradby skrývají úzké uličky a mešity.

Mahdia
Nachází se cca 50 km jižně od města Súsa. Poněkud menší letovisko ve srovnání se Súsou nebo Hammametem, ale rozhodně o nic méně atraktivní. Mahdijské pláže jsou považovány za jedny z nejlepších v zemi. Mahdia má zároveň bohaté kulturní a náboženské tradice, proto také stanoví poznávací atrakci.SezónnostHlavní turistická sezóna v Tunisku obvykle trvá od 1.7. do 31.8.Tipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.