Ararat - pohodově na bájnou pětitisícovku

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Turecko
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 42 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Výstup na nejvyšší horu Turecka nalehko s podporou mul

Program zájezdu

1. den

Let přes Istanbul do Vanu na východě Turecka. Ubytování na 2 noci a první společná večeře v hlavním městě tureckého Kurdistánu.

2. den

Aklimatizační jednodenní výstup na vrchol Mt. Artos (3554 m) s fantastickými výhledy na nebetyčné hory Kurdistánu a slané jezero Van, které svou rozlohou připomíná vnitrozemské moře. (6-7 hod, ↑1000 m, ↓1000 m)

3. den

Krátká plavba výletní lodí na ostrov Akdamar s nebývale dobře zachovalým arménským Kostelem svatého kříže. Odpoledne delší přejezd do města Doğubayazit nedaleko biblického Araratu.

4. den

Dojezd smluvní dopravou do vesnice Cevirme, výchozího místa pro výstup na Ararat. S podporou koní nebo mul výstup do základního tábora Yeşil camp (3300 m). (3-4 hod, ↑1000 m)

5. den

Podle aktuálních podmínek výšlap s podporou koní nebo mul do výškového tábora č. 1 (4200 m). (3-4 hod, ↑900m)

6. den

Výstup na vrchol bájného biblického Araratu (5137 m). V ranním slunci se nám otevře neopakovatelný pohled na pláně a hory divokého Kurdistánu. S podporou koní nebo mul sestup do základního tábora (3300 m). (8-9 hod, ↑1000 m, ↓1900 m)

7. den

S podporou koní nebo mul dokončení sestupu do vesnice Cevirme (2-3 hod, ↓1000 m), při dostatku času alternativně prohlídka ruin pohádkového kurdského paláce Ishak Pasha, ubytování v Doğubayazitu.

8. den

Brzy ráno přejezd na letiště do Vanu či do Iğdiru. Odlet přes Istanbul do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.