istanbul - podívej se, ochutnej a dotkni se

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Turecko, Istanbul
Název ubytování istanbul - podívej se, ochutnej a dotkni se
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 12 469 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poloha
Hotely během poznávací části - skromný tříhvězdičkový hotel nacházející se mimo centrum (6 nocí v Istanbulu).

Vybavení
Restaurace a bar.

Pokoje
Dvoulůžkové (možnost přistýlky), všechny s klimatizací a koupelnou.

Strava
Kontinentální snídaně formou bufetu a večeře (bufet nebo sety podávané ke stolům). Nápoje k večeřím za příplatek. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

ProgramIstanbul - palácový komplex Topkapi, Hagia Sofia, Modrá mešita, hipodrom, palác Dolmabahçe, Yerebatanská cisterna, Miniaturk, bazar Kapali Carsi, turecké speciality - káva, kumpir (pečená brambora) a vodní dýmka 

Den 1
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow. Odlet z Varšavy pravidelnou linkou.
Přistání na letišti v Istanbulu. Časy odletů jsou orientační a mohou se lišit v závislosti na skupině. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu setkání s průvodcem, transfer do hotelu v Istanbulu, ubytování. Večeře a přenocování.

Den 2
Po snídani prohlídka Istanbulu. Prohlídku začneme druhou největší mešitou ve městě - Sulejmanovou mešitou (Süleymaniye Camii) ze 16. století, která je mistrovským dílem osmanské architektury. Jejím tvůrcem byl světoznámý turecký stavitel Sinan (osobní architekt pěti sultánů). Následně uvidíme mešitu Sultána Eyupa (Eyüp Sultan Camii), která je pro muslimy jednou z nejdůležitějších mešit v Istanbulu díky Abu Ayyube al-Ansari, který zde odpočívá a byl přítelem proroka Mohameda. Následně vyjedeme na horu Pierre Loti, ze které u šálku turecké kávy budeme obdivovat nádherné panorama města. Poté navštívíme park miniatur Miniaturk, kde se nachází sbírka detailně zkopírovaných nejslavnějších objektů z celé země. Miniaturk je jedním z největších objektů tohoto typu na světě. Lze zde obdivovat více než 120 modelů, z nichž cca 60 jsou objekty z Istanbulu a sbírka se stále rozrůstá. Dalším bodem programu bude návštěva muzea „Panorama roku 1453“, jediného panoramatického muzea na světě. Největší atrakcí je obrovský obraz zachycující dobytí Konstantinopole Turky, plátno má rozlohu cca 2000 m². Návrat do hotelu, večeře a přenocování. Trasa cca 70 km.
 
Den 3
Po snídani začneme prohlídku na náměstí Beyazit, kde se nachází mešita Beyazit, nazývána také „Holubí mešitou“. S největší pravděpodobností byla vytvořena v 16. století a je příkladem klasické osmanské architektury. Součástí komplexu jsou i další budovy: kuchyně, dvě mauzolea, škola koránu, lázně, poutní dům a karavanseráj. Následně uvidíme Věž Beyazit - 85metrovou mramorovou budovu postavenou na příkaz sultána Mahmuta II. ke sledování požárů. Čtyři patra věže jsou pojmenována: Stráž, Signál, Koš a Vlajka. Budeme také obdivovat budovu Istanbulské univerzity, jedno z nejstarších vědeckých center nejen na Středním východě, ale i na světě. Poté volný čas v „největším nákupním centru Istanbulu“ - Grand Bazaar (Kapali Carsi), který má 64 ulic, přes 4000 obchodů a 22 vchodů. Následně Vás pozveme na návštěvu čtvrti Ortaköy, ve které uvidíme nádhernou mešitu Grand Mosque Imperial, postavenou z bílého kamene v novobarokním slohu. Volný čas v Ortaköy, během kterého doporučujeme ochutnat turecké speciality, např.: kumpir, čili brambory pečené ve slupce s různými zálivkami. Poté návštěva Námořního muzea založeného v roce 1897 na příkaz velitele Bozcaadali Hasan Hüsnü Pashe. Následně návštěva paláce Dolmabahçe, postaveného v 19. století sultánem Abdülmecidem I. Palác měl podávat svědectví o stálé moci Osmanské říše, byl navržen a postaven v západoevropském stylu, a jako předloha posloužil francouzský Louvre a anglický Buckinghamský palác. Uvidíme také Galatský most, který protíná zaplavené říční údolí Zlatý roh a z mostu stejnojmennou 63metrovou věž. Galatská věž byla postavena v roce 1384 jako součást opevnění tehdejší janovské kolonie a byla jejím nejdůležitějším bodem. Návrat do hotelu na večeři a přenocování. Večer pro zájemce: Noční život v Istanbulu (cena cca 20 EUR). Trasa cca 70 km.

Den 4
Po snídani přejezd trajektem do asijské části města - Istanbul je totiž jediným městem na světě, které se nachází na dvou kontinentech. Dojedeme do čtvrti Üsküdar, která byla ve starověku nazývána „zlatým městem“ a sloužila jako městský hřbitov. Z pobřeží uvidíme věž Kizkulesi (Panenská věž nebo Leanderová věž) ležící na ostrově, která je spojena s tajemnou legendou. Uvidíme nejslavnější mešitu Üsküdaru - mešitu Mihrimah Sultan, postavenou na příkaz milované dcery Sulejmana Velkolepého a Roxolany - Mihrimah. Následně se vydáme do letního paláce Küçüksu, který se nachází na Bosporu. Do evropské části města se vrátíme přes Bosporský most spojující evropské a asijské pobřeží. Tento den budeme mít možnost nákupu koženého zboží a tureckých sladkostí. Návrat do hotelu na večeři a přenocování. (Trasa cca 50 km)

Den 5
Po snídani navštívíme historickou čtvrť Sultanahmet nazývanou často „srdcem Istanbulu“. Prohlídku města začneme římským hipodromem, který mohl pojmout 100 000 diváků a kde se konaly závody kvadrig a antická představení. Z původního hipodromu se dodnes zachoval: Konstantinův sloup, Hadí sloup a egyptský obelisk. Následně uvidíme Modrou mešitu. Dalším bodem programu bude návštěva Hagia Sofia - byzantského kostela založeného císařem Justiniánem I. Velikým a prohlídka palácového komplexu Topkapi, který byl od 15. do 19. století sídlem sultánů. Nepochybně největší bohatství ukrývá zdejší pokladnice naplněná osmanskými šperky a drahými kovy a zvědavost vzbuzují četné místnosti harému (více než 300!), ve kterých přebývalo téměř 5 000 osob. Dalším bodem programu bude Cisternová bazilika (Yerebatan Sarnici), která vznikla za vlády císaře Justiniána I. Velikého. V případě války měla přivádět vodu do císařského paláce. Tento den bude příležitost se seznámit s tradicí tkaní tureckých koberců - možnost nákupu. Návrat do hotelu, večeře. (Trasa cca 60 km) 

Den 6
Po snídani navštívíme kostel sv. Spasitele v Chóře - v Istanbulu známý jako mešita Kariye. Jeho nádherné mozaiky a fresky zobrazující Matku Boží a Krista jsou jedním z nejlepších příkladů byzantského umění ve světě. Uvidíme také historickou budovu stanice Sirkeci - poslední zastávku Orient Expressu, který jezdil s přestávkami mezi Paříží a Istanbulem v letech 1883-1977. Volný čas na nákupy. Následně doporučujeme navštívit centrum, rozloučit se s Istanbulem a vykouřit si vodní dýmku. Možnost nákupu originálních bižuterních výrobků. Návrat do hotelu na večeři a přenocování. Pro zájemce - Turecká noc (cca 45 EUR). (Trasa cca 50 km)

Den 7
Po snídani se vydáme na úžasnou plavbu po Bosporu. Odpoledne transfer na letiště. Odlet z Istanbulu pravidelnou linkou. Přistání na letišti F. Chopina ve Varšavě. (Trasa cca 70 km)

Upozornění k programu
Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
Upozornění! Nošení masek je povinné - od 27.9.2020.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, ubytování (TSI - 6 nocí), transfery klimatizovaným autokarem nebo autobusem, stravování: během poznávací části - snídaně a večeře, turistický program (viz níže), služby polského průvodce a delegáta během pobytu, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, spropitné, služby místního průvodce, rezervační poplatky do navštívených objektů, služby pro skupinu v systému TGS. Orientační náklady na účast v programu - cca 165 EUR/os. (platí se průvodci jako balíček). Nezahrnuje další jídla (7-10 EUR/1 pokrm) a nápoje, jiné osobní výdaje.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do země.
 
Název zájezdu v polském jazyce: Stambuł - Zobacz, posmakuj, dotknij
Kód zájezdu: TSI

Upozornění! Výše uvedené ceny víz a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 16.9.2019 a mohou se změnit.VízaObčané ČR cestující do Turecké republiky musí mít cestovní doklad platný ještě minimálně 150 dnů od data vstupu na území Turecké republiky. Toto opatření nabylo účinnosti 1.1.2015. Při cestách do Turecka je nutno vzít na vědomí, že imigrační úřady a letecké společnosti striktně kontrolují tuto povinnost. 
Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

Upozornění! Výše uvedené podmínky byly uvedeny ke dni 2.3.2020 a mohou se změnit.

Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným podmínkám udělení víza.Výlety v okolíHAMMAM - cca 45 EUR.
ISTANBUL V NOCI - cca 20 EUR.
 JinéObsluha skupiny v systému TOUR GUIDE 
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.Tip z okolí
Šest minaretů istanbulské Modré mešity hluboce pobouřilo vyznavače islámu Istanbul, původně křesťanská Konstantinopole, je plný minaretů. Zdálky jejich štíhlé věže připomínají kamenné cypřiše. Dominantou metropole je šest minaretů obklopujících ladnou kopuli Modré mešity. Je zřejmě nejkrásnější stavbou islámu, a také jednou nejslavnějších sakrálních staveb na světě.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.