Kahya Hotel

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Turecko
Ubytování Kahya Hotel
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem od 7 003 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poloha
Moderní Kahya Hotel se nachází v centru turistického města Alanya. V blízkosti se nachází několik barů, obchodů, restaurací, kaváren. Na letiště Antalya je to cca 130 km.

Pláž
Kahya Hotel se nachází jen cca 50 m od slavné písečné pláže Kleopatra s mírným sestupem do moře (přejezd přes klidnou cestu). Hotel neposkytuje plážový servis.

Vybavení
Recepce 24h, výtah, hlavní restaurace, bar, bazén, skluzavky, brouzdaliště, slunečníky a lehátka k dispozici u bazénu zdarma, posilovna, obchod se suvenýry. Za poplatek: turecká lázeň, sauna, masáže, lékař.

Pokoje
Kahya Hotel nabízí 249 pokojů. Standardní pokoje o rozloze cca 25 m² pro max. 2 osoby s možností jedné přistýlky. Všechny pokoje mají koupelnu se sprchou nebo vanou a vysoušečem vlasů, malý balkéon, individuálně nastavitelnou klimatizaci, telefon, satelitná TV, minibar (spotřeba za poplatek), trezor (za poplatek cca 10EUR / týden). Některé pokoje mají výhled na moře. Je možné umístit dětskou postýlku pro dítě do 2 let zdarma -  potvrzení na místě.

Strava
Snídaně a večeře formou bufetu. Nápoje k večeři za příplatek.

Sport a zábava
Kahya Hotel organizuje animační program ve verzi soft pro děti i dospělé během dne: taneční představení, hry, zábava, živá hudba, jednou týdně hotel pořádá turecký večer. Navíc: stolní tenis, stolní fotbal, plážový volejbal, šipky. Za poplatek: kulečník, tenis. Pro děti: dětské hřiště, miniklub.

Internet
Internetové připojení Wi-Fi ve veřejných prostorách hotelu - zdarma, internetový koutek - za poplatek.

Místní kategorie
****

Stránky hotelu:
www.kahyahotel.com

Náš názor
Velmi zajímavá nabídka pro zákazníky, kteří si vybírají hotely v turistických centrech města. Je zde totiž nemožné se začít nudit. Kahya Hotel je chválen také za dobré jídlo a velmi přátelský servis. Přímo před hotelem se nachází krásná promenáda, kterou se můžete procházet podél moře.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

ProgramDen první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři, opalování a fakultativní výlety.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.
 
Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování (7, 10, 11 nebo 14 nocí), stravování dle popisu ubytování, služby polského delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla a nápoje, které nejsou uvedeny v popisu stravování hotelů, jiné osobní výdaje a turecké vízum.

Název zájezdu v polském jazyce: Turcja - Riwiera wczasy

Od 26.4.2019 přestaly platit v Turecku bankovky o nominální hodnotě 500 EUR. Z tohoto důvodu mějte prosím na paměti, že touto bankovkou nebude možné platit průvodci fakultativní výlety. VízaVízum
Občané ČR cestující do Turecké republiky musí mít cestovní doklad platný ještě minimálně 150 dnů od data vstupu na území Turecké republiky. Toto opatření nabylo účinnosti 1.1.2015. Při cestách do Turecka je nutno vzít na vědomí, že imigrační úřady a letecké společnosti striktně kontrolují tuto povinnost. 
Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným podmínkám udělení víza.

Upozornění! Výše uvedené podmínky byly uvedeny ke dni 2.3.2020 a mohou se změnit.

Upozornění! Každý turista je povinen vyplnit vstupní formulář do Turecka, který musí být vyplněn teprve v letadle při cestě do Turecka a poté jej předat úředníkovi během hraniční kontroly po přistání.JinéTURECKÁ RIVIÉRA - základní informace

Měna
TL - turecká lira. Je třeba vzít s sebou EUR, popř. USD. Peníze je možné směnit ve směnárnách, na poště, v bance nebo na hotelové recepci (v hotelech je kurs zpravidla nejméně výhodný).

Úřední jazyk
Turečtina.

Spropitné
Je zvykem nechávání malých částek jako spropitné. Výdělky v Turecku nejsou velké a často je spropitné značnou finanční pomocí. To platí zejména u řidičů během fakultativních výletů a u číšníků v restauracích.  

Čas
V Turecku je časový posun + 1 hodina oproti České republice.

Orientační ceny
Pizza cca 20 TL, 1,5 l vody cca 1,5-2 TL, pivo v obchodě cca 9 TL. Mimo obchody s potravinami se vyplatí smlouvat.

Pošta
Pošta je označena PTT (tmavě modrý nápis na žlutém pozadí). Na poště je možné koupit pohlednice, známky, telefonní karty a směnit peníze. V některých hotelech na recepci je možné zanechat pohlednice opatřené známkou. Při koupi pohlednic je dobré hned koupit i známky letecké pošty.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Telefonní karty je možné zakoupit v obchodech a na stáncích poblíž veřejných telefonních automatů. Karta se 100 jednotkami za cca 5 EUR stačí na krátký mezinárodní hovor. Náklady na roaming české mobilní sítě jsou poměrně velké, proto se prosím obraťte před odjezdem na operátora k ověření sazeb.

V oblasti 

Alanya
Je to v podstatě oblast v délce přes 50 km, kde se nachází četná turistická letoviska. Centrem Turecké riviéry je město Alanya s proslulou Kleopatřinou pláží a obrovským množstvím restaurací, barů, diskoték a jiné zábavy. Je to místo, kde se nemůžete nudit.

Side
Městečko ležící na poloostrově láká svými krásnými plážemi, malebným jachtovým přístavem a dobře zachovalými památkami z doby římské: amfiteátr a Apollónův chrám. V okolí samotného Side se nachází mnoho rekreačních míst, z některých je možné dojít po pláži až do centra města. Je to skvělý nápad na večerní procházky.

Belek
Nachází se pouhých 35 km od letiště a je nejluxusnějším letoviskem na Turecké riviéře. Zde se nachází luxusní hotely a golfová hřiště. Navíc široké písčité pláže, restaurace, obchody a zábavně-nákupní centrum.

Odlety z: Varšavy, Katovic, Gdaňska, Poznaně, Vratislavi, Krakova, Řešova, Štětína, Lodži a Bydhoště. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.Výlety v okolíTURECKÁ RIVIERA - PAMUKKALE - cena cca 63 EUR
Celodenní výlet do úžasného Pamukkale, zvaného díky své barvě Bavlněným hradem. Je to jedinečná kaskáda bílých vápencových teras a přírodních jezírek naplněných vodou z horkých pramenů vznikající 14 tisíc let. Celá oblast je národním parkem zapsaným na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Následuje procházka po ruinách města Hierapolis - antických lázních. Dochovalo se zde mnoho památek z římských časů: Velké lázně z 2. století, Frontinova ulice dlouhá cca 1 km, Apollónův chrám, posvátné jezírko, římské divadlo a další. 

NAKUPOVÁNÍ V ALANYI NEBO SIDE
Je to nabídka pro ty, kteří se chtějí přesvědčit, kolik je pravdy na příbězích o úžasných dovednostech tureckých zlatníků a výrobců kožené a textilní konfekce. Návštěvy v salónech zlatnického a koženého zboží budou příležitostí k nákupu i pro ty nejnáročnější. Dalším bodem programu bude návštěva obchodu s textilem. Ve chvílích, kdy se dokážete odpoutat od smlouvání, se s Vámi průvodce rád podělí o informace o kraji, jeho historii i současnosti. Samozřejmě najdeme čas na to, abychom Vám ukázali nejkrásnější panorama města. 

KAPPADOKIE - cena cca 137 EUR
Fascinující dvoudenní výlet ke kořenům křesťanství, do „měsíční krajiny“ tvořené skalními a podzemními městy. Je to jedinečná příležitost poznat přírodu, kulturu a historii Turecka. Cestou do Kappadokie zastavíme ve městě Konya a navštívíme Muzeum Mevlany - zakladatele řádu tančících dervišů. Navštívíme také největší karavanseráj v Turecku pocházející z 13. století (místo kde obchodovaly a nocovaly karavany). Po příjezdu do Kappadokie prohlídka jednoho z největších podzemních měst v Kaymakli. Další den odjezd do Göreme, kde uvidíme proslulé kostely vytesané ve skalách. V programu jsou také zastávky na vyhlídkových místech.

PERLY STAROVĚKÉ PAMFÝLIE - cena cca 60 EUR
Výlet, díky kterému poznáte úžasnou historii Turecka a krásu místní přírody. Během našeho výletu navštívíme Perge - nazývané také „malým Efesem“, kde se nachází zříceniny jednoho z nejlépe zachovaných helénistických měst. Následně navštívíme Národní park Kurşunlu, který uchvacuje nádhernými vodopády a nesčetnými druhy exotických ptáků a rostlin. Právě zde budeme mít čas odpočívat od horkého počasí a nabrat sílu k prozkoumání nejlépe zachovaného starobylého divadla v jižním Turecku - divadla v Aspendosu, kde se dodnes konají koncerty.

HAMAM - cena cca 25 EUR
Hamam, čili turecké lázně, jsou dědictvím tradice římských termálních lázní - institucí kdysi nezbytnou v každém městě, oblíbeným místem odpočinku starověkých Římanů, Řeků a Byzantinců. Časem lázně natolik srostly s obrazem tureckých měst, že si dnes většina Turků ani není vědoma jejich starověkého původu. V samotných lázních se však postupem času změnilo jen málo. Lázně jsou relaxací jak pro tělo, tak i pro duši. Sauna, koupele a masáže probíhají v příjemné atmosféře povídání a zábavy. V krásných mramorových interiérech nás čeká mimo jiné: mytí a peeling speciální rukavicí „Kese“, parní lázeň, polévání teplou a studenou vodou, masáž v pěně a olejích. Návštěva lázní je vždy jednou z nejhezčích vzpomínek na pobyt v Turecku.

ZELENÝ KAŇON - cena cca 55 EUR
Plavba po Zeleném kaňonu je fantastickým výletem pro všechny, kteří upřednostňují ticho, klid, rádi odpočívají v lůně přírody a obdivují pohádkové scenérie. Budeme si užívat smaragdově zbarvenou vodu průzračného jezera (tyrkysová barva vody je efektem rozpuštěných sloučenin vápníku) a blankytné nebe. Jezero je obklopeno horami, na kterých je vidět pasoucí se kozy. Pro osvěžení  zastavíme na koupání v křišťálově čisté vodě. Bude také přestávka na fotografování 
páté největší přehrady v Turecku - Oymapinar Dam, díky níž byla vytvořena hráz.

JEEP SAFARI - cena cca 39 EUR
Bláznivá výprava pro milovníky silných emocí. Asfaltové silnice a pohodlný autobus mohou nahradit horský výlet - ale to neuspokojí ty, kteří milují horskou divočinu, slunce, prach a vítr ve vlasech. S ohledem na ně jsme připravili program Jeep Safari. V horách najdeme stylové domky, neobvyklé výhledy a nepřeberné bohatství přírody. Uvidíte vesnickou mešitu a na oběd vás vezmeme do půvabné restaurace na řece Dimcay. Bude také příležitost zapálit si vodní dýmku.

MOŘSKÁ VÝPRAVA - cena cca 37 EUR
Prázdniny jsou dlouho očekávaným časem pro všechny. Byly vymyšleny právě proto, abychom se zrelaxovali a načerpali nové síly s pozitivní energií. Zveme vás na plavbu lodí - výlet ideální pro všechny, kteří chtějí uniknout z města,  od každodenního života a strávit báječný den v přírodě. Takže žádné časné vstávání, stres a spěch - dnes se vydáváme na plavbu. Slunce, jemný šum moře a malebná krajina vám spolehlivě umožní relaxovat. Během cesty si lze zaplavat v křišťálově čisté vodě, opalovat se a vychutnat si krásu půvabných zátok. Poplujeme také do Jeskyně pirátů, Jeskyně milenců a fosforeskující jeskyně. 

RAFTING - cena cca 35 EUR
Bláznivý rafting po horské řece kaňonu Köprülü. Abyste si mohli užít tuto zábavu, nemusíte být zkušeným sportovcem, protože sjíždění probíhá pod dohledem profesionálních instruktorů. Účastníci obdrží vesla, plovací vesty a helmy. Trasa má cca 14 km a samotný sjezd trvá cca 2,5 hodiny. Během cesty jsou plánovány zastávky, během nichž si budete moci odpočinout a zaplavat si v osvěžující křišťálově čisté vodě.

DELFINÁRIUM - cena cca 35 EUR
Srdečně zveme k návštěvě delfinária. Výlet Vám poskytne plno dojmů z kontaktu s těmito úžasnými zvířaty a obdivování jejich představení. Fantastické dobrodružství nejen pro nejmenší!!!

POTÁPĚNÍ - cena cca 52 EUR
Spolupracujeme s nejlepšími potápěčskými školami v Turecku. Tyto společnosti organizují potápění a školení jak pro individuální hosty, tak pro celé skupiny. Umožňují získat mezinárodní certifikáty a zkušeným potápěčům umožňují expedice do nejzajímavějších míst v okolí, zároveň poskytují vybavení a jištění. Pro všechny ty, kteří dosud neměli možnost vyzkoušet si toto úžasné dobrodružství, nabízíme program pro začátečníky. Instruktor představí všem základní principy potápění a seznámí s výstrojí. Poté s pomocí instruktora sestoupíme pod vodu. Během přestávky bude na palubě oběd. Přidejte se do exkluzivního klubu objevitelů hlubin!

MANAVGAT - cena cca 42 EUR
Výlet, který umožní poznat blíže tureckou realitu. Navštívíme tradiční orientální bazar, kde budeme moci pozorovat místní obyvatele při nakupování nebo si sami nakoupit turecké pochoutky. Po pobytu na rušném trhu se vydáme na klidnou plavbu lodí po řece Manavgat, která končí malebným ústím do Středozemního moře. Odpočineme si na pláži, kde se studená sladká říční voda mísí s teplou slanou mořskou vodou. Následně navštívíme jednu z největších mešit na Turecké riviéře s impozantním interiérem plným ornamentů.

POZNEJ ALANYI - cena cca 42 EUR
Během výletu poznáte i neobvyklá místa v Alanyi. Nejdříve vyjedeme na proslulou horu v Alanyi - Kale, kde se z vyhlídkového místa rozprostírá krásný výhled na pláže a přístav. Následně navštívíme jeskyni Dim, která je jednou z nejdelších jeskyní v Turecku. Během procházky uvidíme nádherné skalní útvary - stalagmity a stalaktity. Po prohlídce jeskyně se vydáme na oblíbené piknikové místo u řeky Dimcay. V restauraci, která je umístěna na plovoucí plošině, si dáme „turecký oběd“ a odpočineme si od horka. Po relaxu u řeky se vydáme na přístavu v Alanyi, kde nastoupíme na loď. Obeplujeme poloostrov a uvidíme symbol města - Červenou věž a jeskyně ukryté uprostřed skal, kde se kdysi ukrývali např. piráti. 

Upozornění! Výlety jsou komentovány v polském jazyce. Jejich organizátorem není Rainbow, ale místní cestovní kancelář, která je zodpovědná za kvalitu služeb. Organizuje také jejich program, stanovuje ceny a termíny odjezdů, proto je nutno případné reklamace směřovat přímo na tohoto organizátora. Popisy a ceny uvedené v katalogu jsou pouze orientační, konkrétní informace obdržíte na požádání u našeho zástupce. Delegát je pouze prostředníkem pro evidenci zájemců o fakultativní výlety. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně nejsou některé zájezdy organizovány. Ceny výletů se liší v závislosti na umístění hotelu.SezónnostHlavní turistická sezóna v Turecku, na Turecké riviéře obvykle trvá od 1.6. do 30.9.Tipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.