To nejlepší z Istanbulu a Ankary + Údolí Kappadokie + Turecké Lázně (letecky z P

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Turecko
Ubytování 3* hotely
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 36 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Istanbul, Ankara, Konya… i skrytá místa turecké země. Pojďte do toho! Probádáte metropoli seldžucké říše a zaposloucháte se do příběhů dervišů. Vyrazíte po Hedvábné cestě k unikátní karavanseráji. Užijete si let balónem nad magickými úkolími Kappadokie. Objevíte tajemné podzemní město či legendární citadelu v Ankaře. Projdete se uličkami dvou kontinentů v Istanbulu a ochutnáte místní speciality. Nechte se unést pravým Orientem – zažijte Turecko na vlastní kůži!

Popis stravování

během zájezdu budou v hotelech podávány snídaně formou bufetu během tří večerů zajištěny večeře

Popis ubytování

3* hotely v Antalyi, Kappadokii a Istanbulu

Program zájezdu

1. den

Odlet z ČR do turecké Antalye, přesun na hotel a ubytování. Těšit se můžete i na příjemnou procházku městem. Po příletu do Antalye se dopravíme na hotel a ubytujeme se. Po krátkém odpočinku se projdeme historickým centrem a po riviéře, kde si vychutnáme večeři při západu slunce. 

2. den

Dnes si prohlédneme město tančících dervišů, starobylou Konyu. Prozkoumáme muzeum Mevlany, kde uvidíme učencovu hrobku a nahlédneme do života dervišů. Poté vyrazíme po Hedvábné cestě k Sultanhani Karavanseraj a dále do Kappadokie. Po snídani se vydáme do bývalého hlavního města seldžucké říše, do Konye – města tančících dervišů. Město Konya se řadí mezi nejstarší obydlená města v celém Turecku.  Navštívíme muzeum Mevlany, které je umístěno v původním klášteře dervišů ze 13. století. Mevlana je považován za největšího islámského filozofa a zakladatele tančících dervišů.  Společně probádáme interiér muzea, kde uvidíme učencovu hrobku, která spočívá na podstavci obklopeném rakvemi jeho otce a staršího syna. Pokocháme se nádherně ozdobenými stěnami a stropy, které čarokrásně zdobí vnitřní prostory muzea. Dále budeme obdivovat mnoho vzácných seldžuckých koberců, náboženské knihy, hudební nástroje vážící se ke kultu Mevlana. V muzeu budete moci nahlédnout do života dervišů, dozvíte se také o škole koránu, uvidíte taneční sál, galerii pro diváky a hudebníky.  Po prohlídce se vydáme Střední Anatolií po stopách Hedvábné cesty a přijedeme do noclehárny pro velbloudí karavany Sultanhani Karavanseraj, vybudované ve 13. století na ochranu kupců. Čeká nás nevšední zážitek v podobně prohlídky této pevnostní budovy. V odpoledních hodinách nás čeká odjezd do kouzelné Kappadokie - do krajiny podivuhodných skalních útvarů. Večer se ubytujeme v hotelu, který je vytesán do skály, a kde zažijete na vlastní kůži, jak se žije beduínům ve skalních domech.

3. den

Zájemci si ráno užijí úchvatný let balónem nad Kappadokií. Po něm odhalíme tajemství podzemního města Kaymakli. Pak si prohlédneme unikátní klášterní komplexy v údolí Göreme a jedinečné skalní útvary v údolí Zelve. Večer nás čeká Turecká noc. V brzkých ranních hodinách absolvujeme fakultativně let horkovzdušným balónem nad magickou krajinou Kappadokie. Tenhle velkolepý zážitek nezažijete nikde jinde na světě, jelikož kolem vás poletí desítky dalších balonů a vy tak prožijete jedinečnou romantiku s nadhledem. Po snídani navštívíme tajuplné podzemní město Kaymakli, kde se nachází osm podzemních poschodí a více jak 1 000 místností. Kdysi v tomto 60 metrů hlubokém osmipodlažním komplexu žilo až dvacet tisíc lidí, chránících se v dobách arabských nájezdníků. Na tomto místě prozkoumáme, jak vypadaly původní stáje, lis na víno, obytné prostory i kostel. Projdeme se vesnicí Uchisar, kde poznáme místní tradiční manufaktury na výrobu předmětů z onyxu. V údolí Göreme (UNESCO), takzvané muzeum pod širým nebem, navštívíme klášterní komplexy a kostely z 11. až 12. století s nádherně zachovalými freskami. Posléze prozkoumáme údolí Zelve, kde budeme během procházky obdivovat skalní komíny dosahující výšky až 40 metrů a další neuvěřitelné skalní útvary a barevné scenérie, které vytvořila matka příroda. Podíváme se do Avanosu, města hrnčířů, náhlédneme zde, jak vyrábí místní obyvatelé tradiční výrobky z keramiky, které jsou pro ně jedním z hlavních příjmů.  Večer se zúčastníme folklórního večera Turecká noc, kde mimo jiné uvidíme ukázku impozantního meditačního dervišského obřadu Sema. Budeme svědky dechberoucího představení vířících dervišů, mystiků řádu Mevlany z Konye. Rituální víření dervišů je skutkem lásky a dramatem víry. Má vysoce strukturovanou cestu, ve které se jemné otáčky stávají stále dynamičtějšími,

4. den

Dnešek věnujeme Ankaře, metropoli Turecka. Navštívíme zdejší citadelu, vychutnáme si místní atmosféru a vyzkoušíme turecké pokrmy. Nevynecháme ani prohlídku Muzea anatolských civilizací či místa posledního odpočinku prezidenta Atatürka.  Po snídani se vydáme do Ankary. Naše poznání započneme ankarskou citadelou, jejíž vnější hradby pocházejí pravděpodobně z byzantského období a jsou dlouhé téměř dva kilometry. Projdeme okolí citadely, které na nás zapůsobí starodávným dojmem, neboť v domcích se stále ještě vede velmi tradiční život. Řemeslníci zde pracují a prodávají své zboží. Návštěvníci zde mohou vyzkoušet chutné turecké pokrmy nebo zakoupit drahé a cenné koberce. Zkrátka na nás dolehne místní atmosféra a my budeme mít pocit, že se zde zastavil čas. V domcích, které byly dříve z hlíny a dřeva a v průběhu doby byly nákladně zrekonstruovány, se dnes nacházejí hospůdky, kavárny, restaurace, obchody s koberci anebo antikvariáty. Posléze, až se dokocháme tradičním místem u ankarské citadely, tak se vydáme na prohlídku světoznámého Muzea anatolských civilizací, jež schraňuje velkolepou sbírku chetitských artefaktů.  Každý, kdo navštívil hlavní město Turecka, nesmí město opustit, aniž by nenavštívil místo posledního odpočinku Mustafy Kemala Atatürka, zakladatele a prvního prezidenta Turecké republiky, a to Atatürkovo mauzoleum. Uvidíte zajímavou sbírku monumentů a memorabilií, včetně mnoha osobních věcí a dárků od zahraničních politiků Atatürka. Výstava zahrnuje jeho velkolepý oděv, nábytek a jeho impozantní knihovnu.  Přejezd z Ankary do Istanbulu, ubytování a večeře.

5. den

Připraveni na bránu Orientu? Vyrážíme objevovat město na pomezí dvou kontinentů. Poznáme největší istanbulská lákadla od Modré mešity přes palác Topkapi až po chrám Hagia Sophia. Na závěr si vychutnáme atmosféru Egyptského bazaru. Po snídani se vydáme na Sultanahmet, centrum starověkého města Konstantinopole. Uvidíme Modrou mešitu, jednu z největších mešit v Istanbulu, která od 17. století patří k hlavním ozdobám panorama Istanbulu. Známá je také pro své modré dlaždice z Izniku a šest minaretů. Pokračovat budeme prohlídkou sultánského paláce Topkapi, který sloužil jako sultánova rezidence Velké Osmanské říše. Dnes se v paláci nachází velkolepé muzeum, které má jednu z největších sbírek čínského a japonského porcelánu a ukrývá slavnou královskou pokladnici, audienční sál, Harém a Tulipánové zahrady. V odpoledních hodinách si budeme moci prohlédnout Hagia Sophia, nádherný byzantský kostel – jedno z nejkrásnějších a největších architektonických děl na světě, které mnozí historikové nominovali na osmý div světa.  Po prohlídce se přesuneme k Egyptskému bazaru, který vás příjemně omámí opravdovou vůní orientu – je zde nejširší nabídka koření a sušených plodů.

6. den

Budeme pokračovat v prohlídce Istanbulu. Dopoledne nás čekají další historické skvosty, skrytá zákoutí i proslulý Velký Bazar. Pak je pro zájemce připravena jedinečná plavba lodí po Bosporu. A den plný zážitků zakončíme odpočinkem v tureckých lázních. Prohlídku i dnes započneme v centru města v části Sultanahmet. Na Hipodromu, bývalém centru správní a politické činnosti Konstantinopole, budeme moci zhlédnout obelisk z Egypta, Serpentine sloupce z Delphi a Fontánu Willhelma II, Milník Milion, Cisternu Yerebatan a mnoho dalších krásných zákoutí tohoto úžasného města. Nevynecháme ani návštěvu Velkého Bazaru. V odpoledních hodinách vás pozveme na „top výlet lodí po Bosporu“ s nezapomenutelnou podívanou na evropskou a asijskou část města Istanbulu. V podvečerních hodinách budeme mít příležitost odpočívat a relaxovat v tureckých lázních Çemberlitaş. Zde nás vykoupou tak, jako to naposledy udělala naše maminka. My budeme jen ležet a necháme se opečovávat mýdlovou lázní, pílingem a masáží. Zkrátka se necháme hýčkat a budeme relaxovat. Lázně mají i dnes orientální interiér, prostory jsou oddělené pro muže a ženy. 

7. den

Podle letového řádu možnost individuálního programu a následný odlet zpátky do Prahy.

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

Srovnání pojištění

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem: Plavba lodí po Bosporu Dospělý 740.00 KčDítě 620.00 Kč Fakultativní let horkovzdušným balónem nad Kappadokii Dospělý 3500.00 Kč   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.