Turecké památky a Řecké ostrůvky

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Turecko
Název ubytování Turecké památky a Řecké ostrůvky
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 17 779 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Výhody nabídky 1Kombinace přírodních a historických krás Turecka Výhody nabídky 2Koupání a poznávání Výhody nabídky 3Krásné zátoky na koupání Výhody nabídky 4Novinka na léto 2020Program zájezduDen 1: Odlet z Prahy do Bodrumu, transfer do hotelu. Ubytování, volný čas, večeře.
Den 2: Ranní odjezd a prohlídka Efezu, který je spolu s italskými Pompejemi považován za nejzachovalejší antické město na světě. Podél necelý kilometr dlouhé Mramorové cesty, hlavní třídy antického města, jsou umístěné nejvýznamnější památky - Celsiova knihovna, Herkulova brána, Amfiteátr atd. V době, kdy byl Efez velkoměstem, Řím ještě ani nebyl založen. Odjezd do Selcuku a návštěva domu Panny Marie, kde údajně strávila poslední roky svého života. Přejezd do malebné staré vesnice Sirince, kde můžete ochutnat místní víno. Ubytování a večeře v hotelu.
Den 3: Prohlídka Pamukkale, unikátní seskupení travertinových teras tvořících kamenné kaskády a jezírka s minerální vodou. Dále prohlídka bývalého antického města Hierapolis, městě založeném ve 2. st. př. n. l. Eumenem II. Návrat do Bodrumu.  Nevelký, přesto živý přístav je typický svým komornějším, celkově poklidným charakterem, mohutnými horami v pozadí a hradem, jenž se skvostně vypíná na skále nad mořskou hladinou. Ubytování a večeře v hotelu.
Den 4: Přejezd do přístavu a plavba trajektem na ostrov Kos. Přejezd do Asklepionu. Je to jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť ostrova. Je zasvěceno bohu Asklepiovi, patronu zdraví a léčitelství. Cestou do letoviska Kefalosu, míjíte typické vesničky a olivové háje. Nad turistickým střediskem Kefalos se rozkládá stejnojmenná horská vesnička, odkud je opravdu nádherný výhled do okolí. Dále zde naleznete krásné pláže, poklidnou atmosféru a řadu antických památek. Ubytování a večeře v hotelu.
Den 5: Individuální volno nebo za fakultativně za příplatek plavba na ostrovy  Kalymnos, Plati, Pserimos s možností koupání a potápění. Během plavby se můžete vyhřívat v paprscích řeckého slunce. Návštěva Kalymnosu - okouzlujícího ostrova známého pro lov mořských hub. Oběd. Plavba na ostrov Plati - možnost plavání a potápění. Následně plavba na malý rybářský ostrov Pserimos s krásnou písečnou pláží. Návrat na ostrov Kos. Večeře v hotelu.
Den 6: Individuální volno nebo fakultativně za příplatek  - plavba po Nisyrosu. Procházka úzkými uličkami, mezi sněhově bílými kaskádovými budovami. Právě díky všudypřítomným bílým domům, modrým okenicím a dveřím se ostrovu někdy přezdívá malé Santorini. Přejezd do blízkosti kráteru aktivní sopky. Procházka uvnitř kráteru Stefanos, s četnými fumaroly, v nichž vznikají horké sopečné páry - oxid siřičitý a vodní pára. Návrat na ostrov Kos, večeře v hotelu.
Den 7: Po snídani plavba zpět do Bodromu. Individuální volno.
Den 8: Individuální volno. Transfer na letiště. Odlet do Prahy. FakultativněPlavba na ostrovy Kalymnos, Plati, Pserimos – cca 45 euro Plavba na ostrov Nissyros – cca 58 euroDům Panny Marie - 10 euro Kleopatřiny lázně u Pamukkale - 12 euro Paragliding - cca 50 euro Přípatek za jednolůžkový pokoj:4 490KčCena zahrnuje7 noclehů v hotelech *** s polopenzí
Stravování dle programu zájezdu
Leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
Transfery dle programu na místěInformacePovinné poplatky splatné na místě u průvodce: vstupy do památek, místní průvodci, trajekty: 150 euro. Tipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.