turecko - v kraji vonícím šafránem a anýzem

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Turecko, Istanbul
Název ubytování turecko - v kraji vonícím šafránem a anýzem
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 11 159 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely *** - skromné, obvykle se nachází mimo centra měst - (7 nocí: Dalaman - 2 noci, Konya - 1 noc, Kappadokie - 1 noc, Safranbolu - 1 noc, Istanbul - 1 noc, Izmir - 1 noc).
Vybavení: restaurace a bar.
Pokoje: dvoulůžkové (možnost přistýlky), všechny s koupelnou a klimatizací (hotely v Kappadokii bez klimatizace, hotely v Safranbolu bez oficiální kategorizace a možná i bez klimatizace).
Strava: kontinentální snídaně formou bufetu a večeře (formou bufetu nebo menu servírované ke stolu). Nápoje k večeři za poplatek.
Místní kategorie: *** 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

ProgramTurecko - v kraji vonícím šafránem a anýzem - 8 nebo 15 dnů
Pamukkale - Bavlněný hrad a termální prameny, fascinující Kappadokie obdivována z ptačí perspektivy (fakultativně), osmanské Safranbolu, monumentální Istanbul, impozantní Hagia Sophia, Modrá mešita a palác Topkapi, starověký Pergamon a Efez, pro zájemce další týden pobytu ve městě Marmaris, Fethyie nebo okolí

Den 1
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Odlet do Dalamanu. Po příletu setkání s průvodcem a transfer do hotelu v okolí Dalamanu nebo Fethiye. Volný čas. (Trasa cca 45 km) 
Upozornění! Klienti, kteří přiletí pozdě večer, nemají v tento den večeři, místo toho dostávají balíčky s jídlem. 

Den 2
Po snídani odjezd ve směru Pamukkale, zvaného díky své barvě Bavlněným hradem. Je to jedinečná kaskáda bílých vápencových teras a přírodních jezírek naplněných vodou z horkých pramenů. Následně procházka po ruinách Hierapolis - starověkých lázní, pro zájemce možnost koupání v bazénu Kleopatry (za poplatek cca 50 TL). Přejezd do Konyi - „domova Mevlany“ - zakladatele řádu tančících dervišů. Návštěva Mevlana Tekkesi neboli komplexu budov, které patří řádu těch islámských mystiků, kteří hledají spojení s Bohem skrze extatický tanec. Večeře a přenocování v hotelu v Konyi nebo okolí. (Trasa cca 610 km)

Den 3
Po snídani přejezd ve směru magické Kappadokie. Během cesty uvidíme Sultanhani karavanseráj z 13. století, který nechal vystavět sultán Alaeddin Keykubad na důležité obchodní cestě. Přejezd do Kappadokie, kde navštívíme podzemní město Saratli a soubor svatyň ve skanzenu Göreme (zapsaných na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO). Zastavíme také na dechberoucích vyhlídkových místech. Bude také čas na nákup originálních šperků z onyxu, kožených výrobků a tureckých sladkostí. Příjezd do hotelu v oblasti Kappadokie, večeře a přenocování. (Trasa cca 270 km)
Po večeři pro zájemce turecký večer (za poplatek cca 28 EUR) nebo návštěva hammamu - tureckých lázní (za poplatek cca 26 EUR).

Den 4
Před snídaní pro zájemce možnost letu balónem nad Kappadokií (za poplatek cca 215 EUR, na potvrzení) nebo projížďka džípy v Kappadokii při východu slunce (za poplatek cca 60 EUR/os.). Po snídani přejezd ve směru Ankary, kde navštívíme Muzeum anatolských civilizací - jedno z největších muzeí v Turecku. Jeho chronologicky řazená expozice představuje památky různých kultur počínaje pravěkem. Následně se vydáme do Safranbolu, města známého tradičními osmanskými domy, z nichž většina byla zrestaurována a nyní slouží jako soukromá muzea. Safranbolu je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO. Uvidíme také Kaymakamlar Muze Evi - typický osmanský dům. Volný čas v centru města. Večeře a přenocování v hotelu v Safranbolu (ve stylu domů z osmanského období nebo karavanseráje). (Trasa cca 520 km)

Den 5
Po časné snídani odjezd ve směru Istanbulu. Zastavíme se a pořídíme fotografie nedaleko malebného jezera Sapanca. V Istanbulu prohlídka města, kterou začneme římským Hipodromem, který mohl pojmout 100 tisíc diváků a kde se konaly závody kvadrig a antická představení. Z původního hipodromu se dodnes zachoval: Konstantinův sloup, Hadí sloup a egyptský obelisk. Následně uvidíme Modrou mešitu s 6 minarety a 260 vitrážemi. Dalším bodem programu bude návštěva Hagia Sofia - byzantského kostela založeného císařem Justiniánem I. Velikým a palácového komplexu Topkapi, který byl od 15. do 19. století sídlem sultánů. Pro zájemce plavba lodí přes průliv Bospor (za poplatek cca 24 EUR). Večeře a přenocování v hotelu v Istanbulu. (Trasa cca 430 km)

Den 6
Po snídani se vydáme do Bursy (přejezd trajektem nebo po souši), prvního hlavního města Osmanské říše a kolébky novodobé turecké kultury. Prohlídku města začneme návštěvou mešity Ulu Camii z 14. století. Uvidíme také starý bazar Koza Han, známý díky obchodu s hedvábím a navštívíme místní bazar. Následně přejezd ve směru Pergamonu a prohlídka starobylého města, kterou začneme na malebném kopci, kde se nachází nejvýznamnější stavby. Uvidíme mimo jiné místo, kde stál slavný oltář Dia olympského, velmi strmé divadlo pro 10 tisíc diváků, ruiny Trajánova chrámu a druhou největší starověkou knihovnu, která obsahovala kolem 200 tisíc svitků. Přejezd do nejdůležitějšího obchodního přístavu Egejské oblasti Turecka - Izmiru. Volný čas ve čtvrti Kordonboyu, která je nádherným místem k procházkám. Večeře a přenocování v Izmiru. (Trasa cca 620 km)

Den 7
Po časné snídani se vydáme do bývalé židovské čtvrti podívat se na starý výtah (Asansör), který je nejen historickou, ale i inženýrskou zvláštností. Více než 50 metrů vysoký výtah připevněný ke skále připomíná zastřešenou věž. Přejezd do Efezu a návštěva ruin jednoho z nejlépe dochovaných antických měst na světě: působivá Arkádová cesta, impozantní amfiteátr a Trajánova fontána. Následně přejezd do místa Meryemana, kde uvidíme dům, ve kterém podle tradice žila Marie - matka Krista. Možnost nákupu místních sladkostí. Uvidíme také „půvabnou“ (to je doslovný překlad jejího jména) vesničku Sirince - malebně umístěnou uprostřed sadů a zahrad, která podle proroctví měla být jako jediná ušetřena před koncem světa, jenž podle mayského kalendáře měl přijít 21. prosince 2012. Tehdy také vesnička přežila obležení turistů. Návštěva vinárny - ochutnávka místních specialit. Přejezd do hotelu v okolí Dalamanu na večeři a přenocování. (Trasa cca 400 km)

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu. Následně transfery:
- pro klienty zůstávající na druhý týden pobytu - přejezd do vybraného hotelu v Marmaris, Fethyi nebo okolí, pobyt ve dnech 8-14 a 15. den odlet do Polska. 
- pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště a návrat do Polska.

Upozornění k programu
- Pro některé může být zájezd vyčerpávající. Denní přejezdy autobusem se budou pohybovat v rozmezí od minimálně 90 až do více jak 600 km. Odjezdy z hotelů jsou organizovány velmi brzy ráno.
- Vystěhování z hotelů do 10:00 hodiny bez ohledu na dobu ubytování.
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, ubytování (7 nocí nebo za příplatek 14 nocí), transfery klimatizovaným autokarem nebo autobusem, stravování: během poznávací části -  snídaně a večeře nebo obědy dle programu, stravování: během pobytové části - jak je v popisu hotelů, turistický program (viz níže), služby polského průvodce a delegáta během pobytu, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, spropitné, služby místního průvodce, rezervační poplatky do navštívených objektů, služby pro skupinu v systému TGS. Orientační náklady na účast v programu - cca 164 EUR/os. (platí se průvodci jako balíček). Nezahrnuje další jídla (7-10 EUR/1 pokrm) a nápoje, jiné osobní výdaje a turecké vízum.

Upozornění! Výše uvedené ceny víz a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 27.4.2020 a mohou se změnit.

Od 26.4.2019 přestaly platit v Turecku bankovky o nominální hodnotě 500 EUR. Z tohoto důvodu mějte prosím na paměti, že touto bankovkou nebude možné platit průvodci fakultativní výlety. 

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do Turecka.

Název zájezdu v polském jazyce: Turcja - W kraju szafranem i anyżkiem pachnącym
Kód zájezdu: TDMJinéObsluha skupiny v systému TOUR GUIDE
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.VízaObčané ČR cestující do Turecké republiky musí mít cestovní doklad platný ještě minimálně 150 dnů od data vstupu na území Turecké republiky. Toto opatření nabylo účinnosti 1.1.2015. Při cestách do Turecka je nutno vzít na vědomí, že imigrační úřady a letecké společnosti striktně kontrolují tuto povinnost.
Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

Osoby s jiným než českým občanstvím mohou podléhat jiným podmínkám udělení víza.Výlety v okolíTurecký večer - cca 28 EUR/os.
Plavba přes průliv Bospor - cca 24 EUR/os.
Let balónem - cca 215 EUR/os.
Hammam - cca 26 EUR/os.SezónnostHlavní turistická sezóna v Turecku obvykle trvá od 1.6. do 30.9.Tip z okolí
Šest minaretů istanbulské Modré mešity hluboce pobouřilo vyznavače islámu Istanbul, původně křesťanská Konstantinopole, je plný minaretů. Zdálky jejich štíhlé věže připomínají kamenné cypřiše. Dominantou metropole je šest minaretů obklopujících ladnou kopuli Modré mešity. Je zřejmě nejkrásnější stavbou islámu, a také jednou nejslavnějších sakrálních staveb na světě.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.