Turecko – Zrušeno

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Turecko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 22 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

TURECKO
(Kappadokie - Uchisar - Kaymakli - Ihlara - Kervansaray Sultanhani - Pamukkale - Hierapolis - Afrodisias - Artemidin chrám - Didyma - Pergamon - Burse - Istanbul - Bospor)
TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:
1/ Pá 02.10. - So 10.10.2020 22.490,- Kč

Popis ubytování

Ubytování– 8x ubytování v hotelu***/**** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
– 8x polopenzi

Popis lokality ubytování

Cena zahrnuje:- letenku Praha - Kayseri a Istanbul - Praha
- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
- dopravu klimatizovaným autobusem
- 8x ubytování v hotelu***/**** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
- 8x polopenzi
- místního a českého průvodce
- pojištění CK proti úpadku
CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:
- komplexní pojištění: 34,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč)
- doporučená částka na vstupné a spropitné: cca 115,- €/os.
SLEVY A PŘÍPLATKY:
- ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 31.1.2020) = -700,- Kč
- ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 29.2.2020) = -500,- Kč
- komplexní pojištění = 306,- Kč
Garant zájezdu: CK MAMUT TOUR

Program zájezdu

1. den: Odlet

V cca 09.30 hod. odlet z Prahy přes Istanbul do Kayseri. Transfer na ubytování.

2. den

Celodenní program v oblasti KAPPADOKIE, v pohádkové krajině vytvořené sopečnými vyvřelinami a dešťovou vodou, která pak společně s větrem vymodelovala měsíční krajinu skalních pyramid, kuželů a jiných tvarů dosahujících výšky až 100 metrů. Zastávka v typické vesničce UCHISAR se skalním hradem nabízejícím nádherné panorama. Výlet do skalního města GÖREME s jeskynními obydlími a kostely prvních křesťanů. Prohlídka skalního klášterního komplexu ZELVE a pozoruhodného podzemního města KAYMAKLI se spletitým labyrintem chodeb vykutaným v 8 hloubkových úrovních. Návrat na ubytování.

3. den

Návštěva kaňonu IHLARA s malovanými kostely z 6.-11. stol. vytesanými v měkké sopečné hornině a skalisky neobyčejných tvarů, které posloužily jako kulisa mnoha filmů. Zastávka v KERVANSARAY SULTANHANI, malé pevnosti, která sloužila k ochraně a odpočinku karavan. Přejezd do KONYE, bývalého sídla Řádu tančících dervišů a nejortodoxnějšího města v Turecku. Ubytování.

4. den

Návštěva PAMUKKALE, svérázných travertinových teras tvořících kamenné kaskády a jezírka s minerální vodou. Prohlídka vykopávek dávného lázeňského města HIERAPOLIS (Apollonův chrám, nekropole, římské divadlo, možnost koupání ve stylovém bazénu s mramorovými sloupy a minerální vodou). Ubytování.

5. den

Výlet do jedné z nejkrásnějších antických lokalit - bájného AFRODISIASU, jehož srdcem byl chrám bohyně Afrodité. Součástí areálu je i největší stadion v malé Asii s kamennými tribunami pro 50 000 diváků. Cestou do Efesu prohlídka pozůstatků slavného ARTEMIDINA CHRÁMU, svého času jedné z největších a nejkrásnějších staveb řeckého světa (právem zařazeného mezi jeden ze sedmi divů světa). Ubytování v oblasti Kusadasi.

6. den

Návštěva městečka DIDYMA s velkolepým chrámem zvaným Didymaion. Zastávka v MILÉTU, kdysi významném starověkém městě, zmiňovaném v Novém zákoně s dochovaným amfiteátrem z 5. stol. př.n.l., a také v PRIENÉ s ruinami antického města včetně chrámu Athény Polias. Návrat na ubytování.

7. den

Prohlídka věhlasného města PERGAMON s akropolí na vysoké skále, ze které je pěkný rozhled. Krátká zastávka v prvním městě Osmanské říše - BURSE. Ubytování v Istanbulu.

8. den

Prohlídka starobylého centra ISTANBULU, "brány orientu" rozložené na dvou kontinentech: mešita Hagia Sofia (chrám Boží Moudrosti) považována za nejhonosnější stavbu byzantské kultury, která svého času byla největším křesťanským chrámem světa; úchvatná Modrá Mešita - symbol Istanbulu se 6 minarety; palác Topkapi - až do roku 1839 oficiální residence osmanských sultánů a centrum vlády nad celou říší, součástí je i klenotnice s předměty nevyčíslitelné hodnoty; Hipodrom, který je dnes jednou z nejoblíbenějších promenád; Cisterna Yerebatan - působivě nasvícená jedinečná podzemní zásobárna vody ze 4 stol. podepřená více než 300 sloupy. Osobní volno. Návrat na ubytování.

9. den

Výlet lodí po BOSPORU, pod smělými mosty spojujícími evropskou a asijskou část města. Návštěva Velkého bazaru, největšího komplexu krytých tržnic na světě s téměř 60 krytými pasážemi a více než 1 200 obchody. Právě zde lze nejlépe zažít pravou orientální atmosféru a nakoupit vše od zlata až pro předměty běžné denní potřeby. Odpoledne transfer na letiště v Istanbulu. Přílet do Prahy v cca 18.30 hod.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.