Turecko

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Turecko, Istanbul, Istanbul, Nemrut Dagi, Göbekli Tepe, Troja, Modrá mešita, Hagia Sofia, Topkapi, Velký bazar
Typ ubytování Hotelbus
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 36 400 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Expedice na poloostrov Malou Asii nás zavede do míst vonících tajemstvím s příchutí dávných časů. Antické památky jako Efes a Pergamon si nezadají s nejznámějšími stavbami v Řecku, navštívíme bájnou Tróju, podzemní města v Göreme - jedinečné památky z dob raného křesťanství, moderní Ankaru i Istanbul s jeho malebnými bazary a památkami z dob byzantských i arabských. Projedeme tureckou Riviérou se střediskem Antalya a samozřejmě navštívíme "bavlněný zámek" Pamukkale s nádhernými travertinovými kaskádami a bazény.

Popis stravování

Cestování s našimi hotelbusy provází kvalitní plná penze, která je hotelbusu poskytována. Při přeletech, čekání a podobně se klienti stravují ve vlastní režii. Stravu v hotelbusu připravuje posádka nebo se jedná o místní stravovací zařízení. Některé nápoje (pivo, čaj a kávu) můžete zakoupit na palubě hotelbusu. U klasických zájezdů strava není zahrnuta v ceně pokud není u konkrétního zájezdu uvedeno jinak.

Program zájezdu

1. – 3. den

odjezd z Českých Budějovic a Prahy, přesun přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko a Bulharsko do Turecka.

4. – 5. den

Istanbul – velkoměsto na rozhraní dvou kontinentů, bazar, Modrá mešita, Hagia Sofia, palác Topkapi, Ankara – prohlídka hlavního města Turecka.

6. – 7. den

Göreme – nádherné skalní město, „muzeum v přírodě“ – největší náboženský komplex Kapadocie, skalní kostely s freskami, „pohádkové věže“, Kahta – výchozí místo na cestě na Nemrut Dagi, na vrcholu hrobka a obrovské sochy krále Antiocha (fakultativně).

8. – 9. den

Adana – druhá největší mešita v Turecku Sabanci Merkez Kami.

10. – 12. den

turecká riviéra, Anamur – hrad na mořském pobřeží, Nebeská propast – 452 schodů na dno impozantní propasti, Alanya – relaxace u moře.

13. – 14. den

Pamukkale – „bavlněný zámek“, travertinové kaskády a ruiny antických lázní Hierapolis, Efesos – zříceniny antického města, Pergamon – antické ruiny.

15. – 17. den

Troja – ruiny legendárního města krále Priama, přesun přes Bulharsko, Srbsko a Maďarsko do ČR.Tip z okolí
Šest minaretů istanbulské Modré mešity hluboce pobouřilo vyznavače islámu Istanbul, původně křesťanská Konstantinopole, je plný minaretů. Zdálky jejich štíhlé věže připomínají kamenné cypřiše. Dominantou metropole je šest minaretů obklopujících ladnou kopuli Modré mešity. Je zřejmě nejkrásnější stavbou islámu, a také jednou nejslavnějších sakrálních staveb na světě.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.