Podkarpatská Rus na kole

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Ukrajina
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem od 10 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Cyklistika přes poloniny i vesničky Zakarpatské Ukrajiny

Program zájezdu

1. den

Předpokládaný odjezd kolem 20 hod z Brna (u termínů 705, 7052, 7055 a 7056 i z Prahy kolem 17 hod) přes Žilinu, noční přejezd Slovenska.

2. den

Prohlídka Mukačeva (historické centrum, tržnice, hrad). Ubytování v Podobovci, vyjížďka k vodopádu Šipot a návrat přes vyhlídkový hřeben nad Pilipcem. Dřevěný kostel v Pilipci. (20 km, ↑350 m, ↓350 m)

3.–9. den

V závislosti na počasí lze uskutečnit společný nebo individuální program:

A

Siněvirský národní park: Autobusem do Siněviru. Na kole výjezd k rašelinovému jezeru Ozerce s plovoucím ostrovem a možností koupání. Sjezd k Černé řece a podél Terebly do Svobody. Návštěva Bukovinky, nejvýše položené obce na Ukrajině, nedostupné pro auta. Zpátky údolím Roztoky a Terebly do Siněviru. Fakultativně možné zajet k Siněvirskému jezeru a Foglarovu tábořišti z roku 1938. (50 km, ↑900 m, ↓900 m)

B

Koločava a gejzír: Autobusem do Koločavy, prohlídka kostela a hrobů českých četníků, návštěva pamětní síně I. Olbrachta, hrob Šuhaje, památníky obětem sovětských válek a obětem práce v zahraničí. Možnost oběda v Četnické stanici. Na kole do Negrovce, prohlídka dřevěného kostela a rašeliniště. Dále přes Vučkovo s lanovým mostem a gejzírem do Mežhorje. (35 km, ↑450 m, ↓550 m)

C

Okolo Repinky zleva: Přes Studený kolem židovského hřbitova na Perekresťje, fakultativně kostel a zvonice v Rekitkách, přes Zeleny Horbok do Kelečína a po silnici zpět do Podobovce. (35 km, ↑700 m, ↓700 m)

D

Z Beskydu do Verchňačky a Volovce: Do Volovce po silnici, rázovitou místní „električkou“ (odvážně postavenou tratí) do sedla Beskyd. Na kole do Lavočného, přes sedlo do Verchňačky a přes hřeben ke kompresorové stanici. Odtud adrenalinový sjezd do Kanory pro zkušené, nebo po silnici do Volovce. (50 km, ↑650 m, ↓900 m)

E

Odpočinková etapa s koupáním: Z Podobovce přes Studený a Perekreťje, vyhlídkovým hřebenem nad Lískovcem k Studenskému jezeru s možností koupání. Zpět přes Pilipec. (40 km, ↑650 m, ↓650 m)

F

Po Vododilném hřebeni: Přes Volovecké sedlo po vyhlídkovém hřebeni na Rabočin Verch (1008 m) a Skotarský průsmyk. Dále na Veliký Javorník (1120 m) a po hraničním Vododilném hřebeni na vrchol Župany (831 m), přes stejnojmennou vesnici a Verchňačku do Volovce a Podobovce. (50 km, ↑850 m, ↓1 300 m)

G

Okolo Repinky zprava: Po silnici přes Pilipec a Izky do Kelečína, v Bukovci prohlídka praček (valyl) a vodního mlýna. V Izkách oběd a ochutnávka sýrů, zpět přes hřeben a brody do Pilipce a Podobovce. (30 km, ↑800 m, ↓800 m)

9. den

Po programu poslední večeře v Podobovci, odjezd do ČR. Noční přejezd Maďarska nebo Slovenska.

10. den

Příjezd na stejná nástupní místa jako při odjezdu, Brno v dopoledních hodinách.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.