Velký okruh Ukrajinou s návštěvou Černobylu

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Ukrajina, Kyjev, Lvov, Černobyl, Mukačevo, Užhorod
Název ubytování Velký okruh Ukrajinou s návštěvou Černobylu
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 6 749 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Ukrajina je země, která vám toho dokáže hodně nabídnout. Ať už navštívíte města s honosnými pravoslavnými stavbami se zlatými kupolemi nebo známý Černobyl, ve kterém máte pocit, že se zastavil čas, odnesete si neskutečný zážitek. 

Program zájezdu

1. den, Odjezd z ČR

Odjezd z ČR ve večerních hodinách.

2. den, Lvov, Rovno

Po příjezdu na Ukrajinu spatříte krásnou rozlehlou přírodu a zastavíte se ve městě Lvov. Jeho prohlídkou strávíte celý den, především uvidíte jeho historické centrum, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Poté se přesunete na hotel do města Rovno.

3. den, Kyjev

Z hotelu se vydáte do Kyjeva, hlavního města Ukrajiny. Navštívíte Pečorskou lávru, která také patří na seznam světového dědictví UNESCO. Dále uvidíte Náměstí svobody (Majdan nezaleznosti), Sofijevský soubor, projdete se po hlavní kyjevské třídě Kresčatik a spatříte mnoho dalších kyjevských zajímavostí.  Kyjev je město, které prostě musíte zažít. Najdete v něm jak ruské, ale také západní a orientální vlivy. V jedné uličce si připadáte jako v 80. letech, v další zase jako na hlavní bulvární ulici.  Ve večerních hodinách se ubytujete.

4. den, Černobyl, Kyjev, Vinnice

Dle zájmu podniknete fakultativní výlet buď do Černobylu, místa katastrofické události, která ovlivnila životy mnoha lidí, nebo si individuálně projdete Kyjev. Jednodenní prohlídka Černobylu je sestavena tak, abyste s ohledem na čas a pohodlí navštívili co nejvíce míst. Vidět tak můžete například černobylskou jadernou elektrárnu, chladící věže nedokončených reaktorů 5 a 6 černobylské jaderné elektrárny a DUGU (Černobyl-2). Součástí prohlídky je i město Černobyl a město duchů Pripjať s nemocnicí, lodním přístavem, centrálním náměstím, hotelem Polissia, kulturním domem Energetik, lunaparkem s ruským kolem, plaveckým bazénem a školou. Večer přejedete na hotel do Vinnice.

5. den, Kamenec Podolský, Mukačevo

Vydáte se do dalšího města - do Kamence Podolského, starobylého a impozantního města, které si stále zachovává historický ráz. Tam absolvujete prohlídku významné středověké pevnosti, která čeká na zařazení na seznam památek UNESCO. Po prohlídce přejede do Mukačeva, kde se ubytujete na hotelu.

6. den, Mukačevo, Užhorod

Začnete prohlídkou města Mukačevo rozkládajícího se v údolí řeky Latorica. Dnes je jedním z průmyslových a obchodních center země a druhým největším městem Zakarpatské Ukrajiny. Následně vkročíte na mukačevský hrad Palanok vystavěný ve 13. století. Stojí na 68 metrů vysoké skále zhruba 2 km jižně od města a byl z velké části zrekonstruován. Poté přejedete k dalšímu zajímavému městu - do Užhorodu, ve kterém se nachází nejstarší zakarpatská univerzita. Jeho současná podoba je tvořena maďarskými, prvorepublikovými a sovětskými vlivy.  V něm podniknete prohlídku centra, které působí poklidným a mírumilovným dojmem. Místní dominantou je nepochybně Užocký zámek tyčící se nad městem.  Odjezd do ČR.

7. den, Příjezd do ČR

Návrat do ČR v ranních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.