Kalifornie a Havaj - americká inspirace

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita USA
Název ubytování Kalifornie a Havaj - americká inspirace
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 109 199 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Ubytování

Hotely ***, a také případně penzióny/motely *** dle kategorizace Rainbow střední kvality (v USA neexistuje oficiální kategorizace objektů); 12 nocí: 3 noci - Los Angeles, 2 noci - Maui, 2 noci - Big Island, 2 noci - Oahu, 2 noci - San Francisco, 1 noc - Lompoc.

Pokoje: dvoulůžkové pokoje, možnost ubytování max. 3 dospělých osob bez možnosti přistýlky, pokoje jsou vybaveny 2 manželskými postelemi (typu „queen“).

Vybavení
V hotelu je obvykle restaurace a bar.

Strava
Americké snídaně: skládají se především ze sladkých výrobků - sladké pečivo, muffiny, toastový chléb, kukuřičné lupínky, ovoce. Někdy jsou k dispozici "hash browns" - bramboráky nebo teplé brambory. Vzácností je zelenina, sýry nebo uzeniny.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Popis stravování

Snídaně

Popis ubytování

ProgramLos Angeles - návštěva světa hvězd • Universal Studios - zábava s filmem • Havaj - pozoruhodná příroda • Maui - černá pláž, tropická džungle, strmé útesy a vodopády • Big Island a sopky • Honolulu - hlavní město Havaje • historický Pearl Harbour • Oahu - ráj surfařů na nejkrásnější pláži - Waikiki • oblíbené město Ameriky - San Francisco

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha nebo Ostrava - Varšava - Ostrava (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet z Varšavy a přelet do USA. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do Los Angeles, pasové odbavení v souladu s platnými vízovými postupy, transfer do hotelu, odpočinek a přenocování v aglomeraci Los Angeles.

Den 2
Snídaně a přejezd do Griffith Observatory, odkud lze vidět slavný nápis „Hollywood“ stojící na svahu nedalekého kopce a památník Jamese Deana. Po pár minutách jízdy zastavíme u Universal Studios, kde uvidíme zblízka filmový průmysl. Je prakticky nemožné navštívit Los Angeles bez zábavy s filmem! Během této návštěvy získáme informace o realizaci největších filmových produkcí v Americe. V programu budou různorodé atrakce, díky nimž se budete cítit jako opravdový herec. Skvělá zábava je zaručena! Návrat na přenocování do hotelu v aglomeraci Los Angeles. (Trasa cca 100 km)

Den 3
Po snídani prohlídka Los Angeles. Prohlídku města zahájíme návštěvou vlakového nádraží Union Station a starého města neboli staré mise z mexické doby. Poté zastávka u Walt Disney Concert Hall a přejezd na procházku slavnou ulicí „Města andělů“ - Rodeo Drive, která je známá svými exkluzivními obchody. Uvidíme také Beverly Hills a část L.A., kde jsou umístěny domy filmových hvězd, jako například Keanu Reeves, Courtney Cox a Tobey Maguire (nelze projíždět po vnitřních ulicích čtvrti). Den zakončíme u slavného bulváru hvězd - Hollywood Boulevard se jmény celebrit filmu, hudby a televize zakomponovanými do pěticípých hvězd. Pak projdeme k Dolby Theatre, místu každoročního předávání cen Oscarů, kde po červeném koberci projdou nejznámější osobnosti kina. Přejdeme k Grauman’s Chinese Theatre, místu, kde lze najít stopy a ruce filmových celebrit včetně kačera Donalda. Přejdeme také k hotelu Roosevelt, místu, kde byly poprvé udělovány Oscary. Přejezd na letiště a odlet do Kahului na havajském ostrově Maui. Přenocování v okolí Kahului. (Trasa cca 100 km)

Den 4
Po snídani prohlídka ostrova. Navštívíme údolí řeky Iao, zasvěcené bohu Kanemu, ve kterém se na vulkanickém podloží rozrostl nádherný, bujný havajský deštný prales. Následně přejezd k sopce Haleakalā, z jejíhož vrcholu lze za hezkého počasí vidět okolní ostrovy. Na závěr dne přejezd do Lahain - velrybářské osady, ve které rostou největší exempláře fíkovníku bengálského (Banyan tree) v celých Spojených státech. Návrat do hotelu, přenocování. (Trasa cca 250 km)
 
Den 5
Po snídani odpočinek na nejkrásnějším havajském ostrově - Maui. Možnost využití fakultativního výletu: přelet helikoptérou a obdivování tohoto úžasného ostrova z jiného úhlu pohledu (cena cca 270 USD/45 min. letu). Odpoledne přelet na ostrov Big Island. Přenocování v hotelu na Big Island.

Den 6
Po snídani odjezd na prohlídku ostrova Big Island: procházka tropickým lesem k nejvyššímu jednostupňovému vodopádu ostrova - Akaka. Následně přejezd alejí banánovníků v Hilo a krátká zastávka v parku nazvaném Liliuokalani Gardens - tedy Zahradě královny Liliuokalani. Zastavíme na plantáži makadamových oříšků a orchidejí, kde se seznámíme s jejich pěstováním. Odpoledne návštěva Volcanoes National Park: pozorování erupce síry, obdivování panoramatu kaldery sopky Kilauea spolu s impozantním kráterem Halemaumau a následně procházka po ztuhlé lávě. Přenocování v hotelu na Big Islandu. (Trasa cca 150 km)

Den 7
Po snídani vystěhování a odpočinek na největším havajském ostrově - Big Island. Možnost využití fakultativního výletu: přelet helikoptérou a obdivování tohoto úžasného ostrova z jiného úhlu pohledu (cena cca 270 USD/45 min. letu). Odpoledne přelet na ostrov Oahu. Přenocování v hotelu v Honolulu.

Den 8
Snídaně a přejezd na prohlídku města Honolulu. Následně výlet, který bude příležitostí k seznámení se s hlavními atrakcemi ostrova Oahu. Navštívíme mimo jiné: Pearl Barbor - historickou základnu námořnictví a letectví  USA napadenou během 2. světové války vzdušnými silami Japonska, což bylo začátkem intenzivních bojů o Pacifik. Poté prohlídka Honolulu, hlavního města státu Havaj: socha krále Kamehameha, radnice a sídlo guvernéra. Dále nás trasa výletu povede podél pobřeží a poskytne nám nezapomenutelné výhledy! Uvidíme mimo jiné: kráter Diamond Head, který je symbolem ostrova (vjezd dovnitř); gejzír Halona a odpočinek na pláži Waimanalo. Přejezd do hotelu v okolí Waikiki, přenocování. (Trasa cca 100 km)

Den 9
Po snídani odpočinek na pláži Waikiki. Odpoledne odjezd do Polynéského kulturního centra, které se nachází na severovýchodním cípu ostrova Oahu. Účast na „vystoupeních“ v národních vesnicích skanzenu ostrovů: Samoa, Nový Zéland, Fidži, Havaj, Markézy a Tonga. Barevná revue na vodě a následně krátká plavba na voru podél kanálu, který protíná komplex nacházející se v autentické tropické zahradě. Posledním bodem návštěvy bude účast na velké noční revue „Ha - the breath of life“, nejlepší polynéské show na Havaji. Přenocování v hotelu v Honolulu. (Trasa cca 70 km)

Den 10
Snídaně, čas na odpočinek na pláži. Přenocování v hotelu v Honolulu. (Trasa cca 50 km)

Den 11
Snídaně a čas na odpočinek. Kolem odpoledne přejezd na letiště v Honolulu a odlet do San Francisca. Ubytování a přenocování v hotelu v San Francisco. (Trasa cca 50 km)

Den 12
Po snídani vystěhování a přejezd do San Francisca. Prohlídka nejoblíbenějšího města Ameriky „Města u zálivu“. Najdeme zde seskupení etnických čtvrtí, řady elegantních domů, slavnou pozemní lanovou dráhu a barevné nábřeží. Program zahrnuje také prohlídku: slavného mostu Golden Gate Bridge, Alamo Square s krásnými viktoriánskými domy, Fisherman’s Wharf, „nejvíce vinuté ulice na světě“ - Lombard Street a Golden Gate Park. Projedeme se pozemní lanovou dráhou „Cable Car“. Zastavíme také na hranici nejvíce proslulé čtvrti sexuálních menšin Castra a hippie komuny v Ashbury & Haight. To vše vytváří jedinečnou atmosféru města. Naši prohlídku obohatíme plavbou po zátoce. Během plavby uvidíme zblízka slavné vězení Alcatraz a most Golden Gate. Odpoledne volný čas na procházku po městě a nákupy na Union Square. Ubytování a přenocování v hotelu v aglomeraci San Francisco. (Trasa cca 150 km) 

Den 13
Snídaně a vystěhování z hotelu. Přejezd přes Křemíkové údolí (Silicon Valley). Zastavíme na místě, které je symbolem informační éry - u sídla společnosti Apple. Následně přejezd do Monterey. Projedeme slavnou soukromou trasou 17 Miles Drive. Tato trasa vede podél majestátního nábřeží, golfových hřišť a impozantních rezidencí - zastávky k fotografování. Navštívíme nejznámější golfové hřiště v Pebble Beach sponzorováno rodinou Samuela Morse - vynálezce Morseovy abecedy. Následně se vydáme do centra Monterey. Na nábřeží bude volný čas na pozorování tuleňů a pelikánů, pro které je záliv v Monterey místem hnízdění. Bude také čas na ochutnávku pravých, čerstvých ústřic z Pacifiku a sýrové polévky s kalamáry (za poplatek). Následně transfer na letiště a odlet do Varšavy. (Trasa cca 250 km)

Den 14
Přílet do Varšavy.
 
Upozornění k programu
- Alkoholické nápoje zakoupené v bezcelní zóně a přepravované v příručním zavazadle jsou navzdory odpovídajícímu obalu na evropských letištích zabaveny.
- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů a průvodců.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Část atrakcí může být sezónně vyloučena z programu prohlídek. 
- Pro elektrické přístroje jsou nutné adaptéry.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.VízaVízum do USA
- Podrobnosti naleznete na stránkách: https://cz.usembassy.gov/cs/visas-cs/
- Česká republika patří mezi 36 zemí jež mají bezvízový styk se Spojenými státy.
- Pro občany České republiky není povinností mít vstupní vízum do Spojených států amerických, musí však vlastnit platný biometrický pas (české úřady vydávají biometrické pasy od září 2006).
- Občané České republiky, jež chtějí vstoupit na území Spojených států za účelem obchodní cesty nebo turistiky na méně než 90 dní, mohou cestovat do Spojených států bez víz v rámci bezvízového programu (Visa Waiver Program).
- Cestující do Spojených států v rámci bezvízového programu jsou povinni mít odsouhlasenou elektronickou cestovní registraci ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) před tím než nastoupí do dopravního prostředku (letadlem nebo lodí) k cestě do Spojených států.
- Oficiální informace o elektronické cestovní registraci ESTA najdete na stránce ESTA https://esta.cbp.dhs.gov/, na které žádost ESTA vyplňujete. K usnadnění procesu autorizace doporučuje americké ministerstvo pro vnitřní bezpečnost registrovat se v systému nejpozději 72 hodin před cestou. Nicméně žádosti mohou být v rámci bezvízového programu podány kdykoliv před cestou do Spojených států.
- Stránku s odsouhlasenou registrací ESTA je nutné vytisknout a vzít s sebou v den odletu na letiště. Musíte mít zakoupenou zpáteční letenku prokazující, že opustíte Spojené státy během 90 dnů - cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od data ukončení zájezdu.CenaZákladní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou z Varšavy do Los Angeles a ze San Francisca do Varšavy, vnitřní přelety: Los Angeles - Kahului (Maui); Kahului - Kona (Big Island); Kona - Honolulu (Oahu); Honolulu - San Francisco, letištní taxy, ubytování (celkem 12 nocí), stravování: snídaně, transfery klimatizovaným autokarem, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce během realizace programu, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: poplatek za balíček na realizaci programu (mimo jiné vstupenky, spropitné, rezervační poplatky, systém Tour Guide atd.) ve výši cca 475 USD/os. Poplatek nezahrnuje fakultativní výlety uvedené v programu, přejezdy městskou hromadnou dopravou, další osobní výdaje a ostatní náklady, jež nejsou výše zahrnuty.

Důležité! Přečtěte si aktuální informace Covid-19 a cestování a podmínky vstupu do jednotlivých zemí.

Název zájezdu v polském jazyce: Kalifornia i Hawaje - Amerykańskie Inspiracje
Kód zájezdu: USHZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.