Křídla nad západem - Air Tour

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita USA
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 101 390 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Americkým západem na palubě letounu

Program zájezdu

1. den - LAS VEGAS

Vítejte v Las Vegas, pouštní oáze zářivých neonů a vzrušující zábavy! Doprava do Las Vegas a transfer do hotelu je individuální starostí klienta (na vyžádání zajistíme).Setkání s vedoucím zájezdu, seznámení s detaily a organizací programu. Odpoledne i večer ind. prohlídka velkoměsta hazardu a oslnivých atrakcí či návštěvou některého z velkolepých kasin a zde se oddat hazardu za povzbudivého cinkotu mincí herních automatů či vzrušující rotace ruletové kuličky.

2. den - ODLET DO YOSEMITE NP

Putování začne krátkým ranním letem na palubě soukromého letadla do městečka Merced ...

2. den - YOSEMITE NP

...a dále nedlouhou jízdou autobusem do NP Yosemite. Zde nás čeká prohlídka omračujících přírodních scenerií, Yosemitského údolí s nejvyšším vodopádem (739 m) Severní Ameriky, žulových gigantů Half Dome a El Capitan, Tunnel View a vodopádu Bridalveil. Ubytování uvnitř parku.

3. den - NAPA VALLEY – SAN FRANCISCO

Během cesty k Pacifiku si “odskočíme” na sklenku dobrého vína do legendárního údolí vína Napa Valley, kde si rovněž prohlédneme malebné městečko Sonoma. A pak, po pár desítkách minut na kolech, Vás rázem zasáhne omamná vůně oceánu, ryb a soli a bělostné panoráma okouzlujícího San Franciska. Odpoledne osobní volno, tedy individuální program ve městě. Nocleh v San Francisku.

4. den - SAN FRANCISCO

Návštěva nejzajímavějších míst města. Uvidíme oranžovou ikonu města most Golden Gate Bridge, pitoreskní Čínskou čtvrť, přístavní promenádu Fisherman’s Wharf či prudké ulice u Russian Hill a rovněž podnikneme plavbu do zátoky s výhledy na oba mosty a ostrov Alcatraz – legendární káznici, v níž byl vedle jiných gaunerů vězněn i nepolapitelný mafián Al Capone. Ve zbytku dne se můžete svézt slavnou kabelovou tramvají (cabel-car). Nocleh v San Francisku.

5. den - MONTEREY – PACIFIC HIGHWAY

Kolem zátoky Monterey Bay začíná to, čemu Kaliforňané říkají „nejkrásnější setkání země a moře“. Husté sekvojové lesy ustupují cypřišovým hájům a skalnaté pobřeží se zde svažuje do zpěněného oceánu. Prohlídka Montery - města, která inspirovala R. L. Stevensona k napsání Ostrova pokladů a John Steinbeck sem zasadil svou novelu Na plechárně. Vydáme se na 17 Mile Drive s letovisky boháčů, golfovými hřišti či “osamělým cypřišem”. Za osadou Car-mel-by-the-Sea, kde starostoval herec Clint Eastwood zmizí civilizovaný svět a místo něj zaútočí syrová příroda Big Suru. Proslulý pobřežní pás je zhmotněním primitivní síly oceánu, který tluče do stovky metrů vysokých útesů. Silnice, která byla otevřena v roce 1937 a je vytesána do strmých stěn, nás přivede k noc-lehu v oblasti Central Coast.

6. den - SANTA BARBARA – LOS ANGELES

Dnes nás čeká nejprve prohlídka okouzlujícího městečka San Luis Obispo, pak poutavá cesta do “americké riviéry” Santa Barbara. Po prohlídce následuje přesun do Los Angeles.

7. den - LOS ANGELES

Dnes se vydáme na zevrubnou prohlídku “Města andělů” po New Yorku druhého největšího v USA. Uděláme-li kolem Los Angeles kruh o průměru 100 km, nacpeme do něj dalších 80 měst, propojíme je dálnicemi a přidáme 13 milionů lidí, získáme pravý obrázek toho, jaké Los Angeles skutečně je. Kdosi před časem řekl, že se Los Angeles podobá nádoru, který prorůstá a pohlcuje vše, co mu stojí v cestě. Ve městě uvidíme Chodník slávy s otisky rukou celebrit filmového Hollywoodu, premiérové kino TCL Chinese a Kodak Theater, Sunset Strip, čtvrtě Beverly Hills s exkluzivním centrem Rodeo Drive, pláže Venice Beach či přímořskou Santa Monicu s kolotočem, který posloužil coby kulisa ve filmu Podraz.

8. den - LOS ANGELES – LAS VEGAS

Z LA se vydáme opět na palubě letounu na začátek naší cesty – tedy do nevadského Las Vegas. Po příletu transfer na hotel a volný proģram ve městě. NocAleh v Las Vegas.

9. den - LAS VEGAS: volný den

Volný den v Las Vegas lze zpestřit návštěvou početných atrakcí, nákupy. Průvodce bude k ruce a pomůže s naplánováním dne. Nocleh v Las Vegas.

10. den - GRAND CANYON – WILLiAMS

Odlet k největší atrakci USA – Velkému kaňonu, z paluby letounu cestou spatříme mohutnou přehradu Hoover Dam na jezeře Mead. ...

10. den - GRAND CANYON: prohlídka

Po přistání přejezd busem ke kaňonu, obří hříčce přírody o délce 446, šířce 29 a hloubce až 1,8 kilometru. Kolosální útvar si vychutnáme z úžasných vyhlídek. Odtud pak odjedeme historickým vlakem do Williamsu.

11. den - ANTELOPE CANYON – LAkE POWELL

Odjezd – částečně po slavné Route 66 – k Lake Powell a přehradě Glen Dam vybudované na řece Coloradu. Zázračná oáza vodních sportů a rekreace vznikla v roce 1963 zatopením kaňonu Glen. Návštěva Antilopího kaňonu, jenž si získá srdce každého fotografa.

12. den - MONUMENT VALLEY

Snad každého napadne, že tohle už viděl. Vždyť úvodní scéna z filmu Tenkrát na západě s rudými monolity proslavila údolí po celém světě. Na místě možnost prozkoumat údolí v jeepech navažských indiánů (fakultativně.). Odpoledne návrat do Page, nocleh.

13. den - BRYCE CANYON & ZION

Přejezd do NP Bryce Canyon. Rezervace s rudými jehlany navažského vápence je považována za vrcholné dílo čarovné přírody Utahu. Kouzlo parku vychutnáme z mnoha nádherných vyhlídek. Pokračujeme do NP Zion, jehož krajinný vzorec určují hluboké kaňony a divoké říčky Virgin, pěší výlet k některému ze zajímavých míst parku.

14. den - ZION – LAS VEGAS

Přesun do Las Vegas, volný program, nocleh.

15. den - ODLET DO PrAHY

Individuální transfer na letiště a odlet do cílové destinace.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.