New York

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita USA
Ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 41 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

New York. Vydejte se s námi prozkoumat toto jedinečné město, které nikdy nespí.
Nechte se okouzlit jeho kolosálními mrakodrapy, rozsáhlými parky nebo legendárními čtvrtěmi jako je například Čínská čtvrť a SoHo. Nepopsatelnou pulsující atmosféru města pak zažijete na vlastní kůži v jeho rušných ulicích, které bez ustání křižují proslulé žluté taxíky.

Program zájezdu

1. den – PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Sraz 2 hodiny před časem odletu na letišti Václava Havla v Praze (místo a přesný čas bude upřesněn v pokynech k zájezdu). Odlet z Prahy s přestupem v Miláně nebo Římě a přílet na letiště John F. Kennedy International Airport v New Yorku. Transfer z letiště do hotelu, ubytování a seznámení s průvodcem, osobní volno.

2. den – MIDTOWN NORTH

Prohlédnete si hlavní nádraží Grand Central Terminal, které je denně branou do města pro stovky tisíc lidí. Cesta povede nejdříve ke světoznámé budově vystavěné ve stylu art deco, Chrysler Building, poté podél 5th Avenue k St. Patrick´s Cathedral, která se díky svým rozměrům (101 m dlouhá a 53 m široká) řadí mezi největší katedrály světa. Dále se zastavíte u Rockefeller Center, města uprostřed města, a na světoznámém Times Square, které je jedním ze symbolů New Yorku. Den bude zakončen procházkou po nádherném Central Parku, největším veřejném parku v USA.

3. den – MIDTOWN SOUTH

Vaše dnešní trasa povede od Union Square přes světoznámou Broadway až k Madison Square Park, který ohraničují tři známé mrakodrapy: New York Life Insurance Company Building, Metropolitan Life Insurance Company Building a elegantní a nezaměnitelná stavba “žehličkového” tvaru Flatiron Building. Po světoznámé 5th Avenue dojdete k druhé nejvyšší budově New Yorku, Empire State Building. Po výjezdu vysokorychlostním výtahem do 86. poschodí se vám naskytne nádherný pohled na New York téměř z ptačí perspektivy. Od Empire State Building půjdete přes Herald Square zpět na 5th Avenue.

4. den – CHINA TOWN, SOHO, BROADWAY

Čínská čtvrť se nachází v blízkém okolí jižního Manhattanu a kdysi bývala místem pro nové životy imigrantů z celého světa, zejména z Číny. Dnes je Chinatown místem, kde se mísí turisté z celého světa s původní čínskou komunitou, která má zde mnoho typických krámků a restaurací, které jistě stojí za zastávku a ochutnání. Půjdete po známé nákupní třídě Canal Street až do čtvrti SoHo (South of Houston Street), proslulou používáním velkého množství litiny pro stavbu domů, čímž je dnes oproti jiným čtvrtím New Yorku odlišná. Hlavní tepna této čtvrti, West Broadway, je lemovaná specializovanými obchody, restauracemi a galeriemi. Projdete se po historické čtvrti Greenwich Village, tiché obytné části New Yorku plné kouzelných zákoutí a uliček. Poslední zastávkou bude veřejný park High Line Park, který je po vzoru Paříže postaven na historické železniční trati vyvýšené nad ulicemi Manhattanu.

5. den – WALL STREET, GROUND ZERO

Městskou hromadnou dopravou se přesunete do historického bloku Manhattanu, Fraunces Tavern, odkazujícího na dobu starých koloniálních časů. Procházka nejznámější finanční čtvrtí světa, kde se nachází Wall Street, Trinity Church, New York Stock Exchange nebo Federal Hall. V malém parku Bowling Green objevíte ikonu newyorské burzy, masivního bronzového býka, který je typickým symbolem této finanční čtvrti. Poté se vydáte k národnímu památníku 11. září, na místo původních dvou věží Světového obchodního centra (Ground Zero), kde se nyní nachází památník obětem tohoto útoku. Volný čas na návštěvu muzea 9/II Memorial, příp. na návštěvu nové věže Světového obchodního centra, One World Trade Center, nejvyššího mrakodrapu New Yorku. Volný čas lze využít i na nákupy ve světoznámém nákupním centru Century 21. Prohlídku Manhattanu zakončíte v City Hall Park, kde navštívíte St. Paul´s Chapel, která od roku 2001 slouží zejména jako upomínka obětí teroristického útoku z 11. září 2001.

6. den – LOWER MANHATTAN

Dnešní den začne procházkou po čtvrti Brooklyn (neboli Borough), kde vás čeká prohlídka katedrály Our Lady of Lebanon Cathedral a promenáda Brooklyn Heights Promenade, odkud uvidíte krásné newyorské stavby jako na dlani. Trasa dále povede přes Brooklynský most směrem k jižnímu Manhattanu, odkud poplujete lodí k soše Svobody a na Ellis Island. Návrat do hotelu v odpoledních hodinách a individuální volno.

7. den – ODLET

Dopoledne volný program, transfer na letiště JFK a odlet do Prahy s přestupem v Miláně nebo Římě.

8. den – PŘÍLET DO PRAHY

Přílet do Prahy na Letiště Václava Havla.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.