Portoriko

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita USA
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 59 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Vydejte se na svou podzimní dovolenou do slunného Karibiku. Do míst provoněných kávou a rumem, do míst s španělským temperamentem zasazeným do amerického území. Zájezd může být prodloužením k Dominikánské republice nebo jej můžete absolvovat samostatně. Cílem bude poznat tento karibský ostrov v celé jeho kráse. Navštívíme hlavní město San Juan a jeho historickou část, podíváme se na největší teleskop v Arecibo, kde se natáčel také díl Jamese Bonda, budeme mít možnost nočního pozorování bioluminiscenčních lagun. Projedeme si tzv. panoramatickou cestu - portorickou silnici, která se proplétá nejhezčími scenériemi ostrova. A bude i spousta možností vykoupat se na krásných plážích tohoto karibského ráje. Upozornění:Mezinárodní letenka Praha–Portoriko–Praha ve výši 28 000 Kč není zahrnuta v ceně této části zájezdu. U termínu 25-781-001 je letenka v ceně zájezdu.Klima:Portoriko se nachází v tropech a v průběhu celého roku má průměrnou teplotu 28 ° C, s průměrnou minimální teplotou 19 ° C a průměrnou maximální teplotou 30 ° C. Teplota na jihu je obvykle o několik stupňů vyšší než na severu.Velikost skupiny:6 - 8 účastníkůPoznámka:Pro transit přes USA je potřeba registrace ESTA a biometrický pas a nebo pas s platným vízem.Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1.3.2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Více na stránkách MZV.

Popis stravování

Stravování z místních zdrojů v hotelech, různých hospůdkách či v obchodech. Ceny jsou v porovnání s Českou republikou vyšší. 

Popis ubytování

Na úrovni **/***, vždy 2lůžkové pokoje s vlastním WC a sprchou. Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme. Tří a více lůžkový pokoj na vyžádání. 

Program zájezdu

0. den

Letecky Praha  – San Juan. 

1. - 2. den

San Juan – prohlídka staré části hlavního města Portorika; Plaza Colón, pevnost La Fortaleza a Fuerte San Cristobal, původně dominikánský klášter Convento de los Dominicos, velkolepá stavba Catedral de San Juan; odpoledne možnost koupání či procházka novou částí San Juanu.

3. den

El Yunque – ranní odjezd do nejrozsáhlejší zalesněné plochy na ostrově v pohoří Sierra de Luquillo.  Dopolední procházka po tropickém lese El Portal s pozorováním místní fauny a flóry; odpoledne odjezd do města Fajardo, koupání, večerní výlet kajakem (1 kajak pro dvě osoby) na pozorování bioluminiscenčních lagun v Laguna Grande. 

4. den

Panoramatická cesta – klasická portorická silnice, která prochází nejhezčími sceneriemi ostrova. Projížďka přes řeku Río Guayane podél hřebene s banánovými plantážemi; rezervace deštného pralesa Forestal Carite s kákovými plantážemi, zde pozorování ptáků a návštěva vodopádů; rozhledna Mirador Piedra Degetau, nejhlubší soutěska ostrova Caňon San Cristóbal. Večerní příjezd do města Ponce, ubytování.

5. den

Cordillera Central – pokračování panoramatické cesty podél hřebene s výhledy na celý ostrov; lesní rezervace Toro Negro; kratší túra k Cerro Doňa Juana k obrovskému koupališti v pralese a Cerro de Punta (1 338 mnm), nejvyšší bod na ostrově. Navečer příjezd do města Mayagüez; večerní prohlídka města.

6. - 7. den

RíoCamuy Cave Park –přejezd k vápencovému labyrintu s jeskyněmi a podzemními říčkami,projížďka motorovým vozíkem hlavní jeskyní Cuerva Clara de Empalme; poté návštěva observatoře Arecibo, největšího radioteleskopu na světě; cestou zpět do San Juanu museum Bacardi - prohlídka spojená s ochutnávkou skvělého rumu. Následující den odlet do Prahy dle letového řádu. 

8. den

Letecky zpět do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.