USA – New York, Washington, Niagara + Kanada – Toronto

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita USA, New York
Ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 49 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA. Letos je nově zájezd o 1 den delší, který strávíme ve Washingtonu. Díky tomu, že do Washingtonu letíme z Buffala nám ubydou 2 dlouhé přejezdy busem z New Yorku a zpět. Při zájezdu budeme mít 5x nocleh v New Yorku letos nově přímo na Manhattanu, 2x nocleh přímo na Niagaře a 2x ve Washingtonu.
Aktuální podmínky cestování do země (Covid19) USA Kanada

Popis lokality ubytování

POPIS STRAVOVÁNÍ:- 9x jednoduché snídaněCENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:- letenky Praha - New York - Buffalo (Niagara) – Detroit – Washington– Paříž - Praha
- letištní a bezpečnostní taxy vč. poplatku za odbavené zavazadlo
- 5x hotel*** v New Yorku v Queensu, nedaleko stanice metra
- 2x hotel*** u Niagary
- 2x hotel*** ve Washingtonu, nedaleko stanice metra a cca 1,2 km pěšky od Bílého domu
- 9x jednoduché snídaně
- výlet busem z Niagary do Toronta
- transfery najatým busem z letišť na hotely a z hotelů na letiště v New Yorku, Niagaře a Washingtonu (celkem 6x)
- služby průvodce
- pojištění CK proti úpadkuCENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:- jízdné MHD (metrem, lodí apod.), event. vstupy
- komplexní pojištění = 95,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 50.000,- Kč)
- připojištění P pro případ Covid-19 či jiné pandemie = 52,- Kč/den
- vstupní vízum do USA - formulář ESTA
- lodní výlet k Soše SvobodySLEVY A PŘÍPLATKY:- sleva FIRST MINUTE při platbě 5.000 Kč zálohy (akce platí do 28.2.2022) = -700,- Kč
- komplexní pojištění = 1.045,- Kč
- připojištění P = 572,- Kč
- vstupní vízum do USA - formulář ESTA = 500,- Kč
- 1-lůžkový pokoj = 12.990,- Kč
- 3 - lůžkový pokoj = sleva - 4.330,- Kč/os.
- lodní výlet k Soše Svobody = 750,- Kč/dospělý; 600,- Kč/senior 62+ (cena zahrnuje: lodní lístek, vstup k piedestalu Sochy Svobody, rezervační poplatek)
Pozn: V případě pokračujících restrikcí COVID-19, kdy by nebylo možné přejít hranice s Kanadou, by ubytování bylo na americké straně Niagary. Místo výletu do Toronta by byl den u Niagarských vodopádů. Cesta lodičkou pod vodopády. Sleva za neuskutečněný výlet do Toronta -1.600 Kč/os.

Program zájezdu

1. den: ODLET Z PRAHY DO NEW YORKU

Odlet z Prahy v 13:45 h do New Yorku (přílet cca v 17.05 h), transfer na ubytování v hotelu ve čtvrti Queens, 15 min metrem od centra Manhattanu, nocleh.

2. den: NEW YORK - PROHLÍDKA MANHATTANU. WALL STREET S BURZOU, KOSTEL TRINITY…

Společná prohlídka špičky Manhattanu - MHD + pěšky s průvodcem, Battery park, kostel Trinity Church, Wall street s burzou, 9/11 Memorial, Woolworth Building, NY radnice, Brooklynský most, China Town, Little Italy, nocleh.

3. den: NEW YORK - ELLIS ISLAND A LIBERTY ISLAND SE SOCHOU SVOBODY, Pátá Ave,…

Výlet lodí na ostrovy Ellis Island a Liberty Island se sochou Svobody, Union Sq., Pátá Ave, Empire State Building, Madison Square Garden, slavné náměstí Times Square, nocleh. Fakultativně ve večerních hodinách návštěva Metropolitní Opery (www.metopera.org

4. den: NEW YORK - Chrysler Building, budova OSN, ROCKEFELLEROVO CENTRUM,…

Společná prohlídka Středního Manhattanu - Grand Central Terminal, Chrysler Building, budova OSN, Public Library, Rockefellerovo centrum, katedrála sv. Patrika, Carnegie Hall, Metropolitní opera, výjezd na mrakodrap Empire State Building, nocleh. Fakultativně ve večerních hodinách návštěva Metropolitní Opery (www.metopera.org

5. den: NEW YORK - Columbus Circle, Central Park s Metropolitní operou

Společná prohlídka Columbus Circle, Central Park s Metropolitní operou, možnost navštívit Metropolitan Museum of Art nebo Guggenheimovo muzeum, nocleh.

6. den: PŘELET DO BUFFALA, NIAGARSKÉ VODOPÁDY

Dopoledne transfer na letiště La Guardia (NYC), po poledni přelet do Buffala, zastávka na americké straně Niagarských vodopádů. Na vyhlídkových plošinách můžete sledovat vodopád zblízka - Prospect Point a Goat Island (Kozí ostrov), kde se nachází Jeskyně větrů - Cave of the Winds. Transfer na ubytování do hotelu na kanadské straně vodopádů, pouhé 4 min pěšky od Niagarských vodopádů, prohlídka kanadské strany, po setmění pěší návštěva nasvícených vodopádů - úžasná světelná show reflektorů, promítaná přímo na valící se vodu, nocleh.

7. den: TORONTO

Ráno odjezd do Toronta - prohlídka města včetně pohádkové budovy Casa Loma, telekomunikační věže CN Tower (se svou výškou 553 m byla od svého dokončení v roce 1975 až do roku 2007, kdy ji neoficiálně překonala Burj Khalifa, nejvyšší volně stojící stavbou s veřejně přístupnou vyhlídkovou plošinou na světě). Procházka po centru města. V podvečer příjezd zpět do Niagara Falls. Nocleh.

8. den: NIAGARSKÉ VODOPÁDY

Ráno pěší prohlídka Niagarských vodopádů s vyhlídkami na 55 metrů vysokou masu padající vody. Dopoledne odjezd od hotelu na letiště v Buffalu, odlet přes Detroit do Washingtonu (dolet v 17.43 h). Přejezd na ubytování a nocleh.

9. den: WASHINGTON

WASHINGTON - monument George Washingtona, Bílý dům, Kapitol, sídlo senátu a kongresu. Volno na návštěvy muzeí (např. kosmu) a slavné obrazárny (gratis) na hlavní třídě Mall. Nocleh opět v hotelu ve Washingtonu.

10. den: WASHINGTON

Odjezd od hotelu na prohlídku čtvrti kde se nachází - Pentagon, národní válečný památník, Arlingtonský hřbitov, památník Abrahama Lincolna. Odpoledne přejezd na mezinárodní letiště a odtud v 18.25 h přelet do Paříže.

11. den: Přílet zpět do ČR

Ráno přílet do Paříže (8.15 h) a v 9.20 h odlet do Prahy. Přílet do Prahy v cca 11.00 h.Tipy na výlet v okolí

Tip z okolí
Do New Yorku letos přijel rekordní počet turistů Počet turistů, kteří letos navštívili New York, překonal očekávání i loňský rekord a je nejvyšší v historii. Přijelo více než 60 miliónů turistů, o 1,8 miliónu více než loni. Drtivou většinu tvoří Američané z jiných částí USA, počet turistů ze zahraničí se odhaduje na více než 12 miliónů. Nejvíce přijelo Britů a Číňanů, oznámili zástupci tamního turistického sektoru.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.