USA – Velký okruh s Yellowstonem

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita USA
Název ubytování Super8, Travelodge, Days Inn
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 89 980 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

USA - Velký okruh s Yellowstonem
Okruh po největších turistických zajímavostech USA ve stylu Amerika jednou a provždy. Letecky do San Francisca a odtud minibusy pro 15 osob (obsazených 9 osobami + řidič) přes národní parky Yellowstonský, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, přes Monument Valley, Death Valley, pohoří Grand Teton a dále s návštěvou nejznámějších měst - Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další….Zájezd je vhodný i pro osoby dříve narozené. Zájezdy do USA pořádáme pravidelně v tomto období od roku 1999.
TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:
So 29.04. - Čt 18.05.2023 79.980,- Kč 78.980,- Kč/os. (4 lůž. pokoj obsazený 4 os.)
83.440,- Kč 82.440,- Kč/os. (3 lůž. pokoj obsazený 3 os.)
89.980,- Kč 87.980,- Kč/os. (2 lůž. pokoj obsazený 2 os.)
Aktuální podmínky cestování do země (Covid19) USA
Pozor nově = ti, kteří navštívili Kubu po 21. lednu 2021 potřebují pro vstup do USA vízum, ESTA (Visa Waiver Program) v tomto případě nestačí!

Popis ubytování

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:- letenka Praha - San Francisco a Los Angeles - Praha (přes Amsterdam - letecká spol. KLM)
- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo (23 kg/os.)
- příruční zavazadlo (12 kg/os.)
- 18x ubytování v hotelech s vlastním soc.zařízením na pokoji, většinou vybavených bazénem a letos nově většinou i s ledničkou a mikrovlnkou na pokojích
- veškeré ubytování je již včetně místních motelových daní
- 18x snídaně
- nájem 12-15ti místných vozů, každý obsazen 9+1 osobami - bez omezení najetých mil včetně benzínu
- český průvodce po celou dobu zájezdu + řidič
- zákonné pojištění CK proti úpadku
CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:
- cestovní pojištění
- stravu, vstupné, fakultativní výlety, let helikoptérou nad Grand Canyonem a jízdu jeepem v Monument Valley + parkovné
- bezvízové povolení ke vstupu do USA "ESTA"
SLEVY A PŘÍPLATKY:
- sleva First Minute = -1.000,- Kč/os. (platí při objednání zájezdu do 31.01.2023)
- ESTA = 750,- Kč/os.
- komplexní cestovní pojištění, tarif K5S7, zóna 2 = 129,- Kč/den
(info k nabíznému pojištění zde: https://www.simon-tourist.cz/static-content/insurance
Orientační ceny vstupů a kapesného:
Monument Valley vjezd na osobu 10 USD, všechny parky kromě indiánských = 70 USD, Cable Car San Francisco 8 USD, terénní vozy Monument Valley 40 USD, Antelope Canyon 80 USD, Stratosféra Las Vegas 30 USD, Universal Studios LA 130 USD, Helikoptéra Grand Canyon (možno platit kartou) 230 USD, společné večeře - Steak Green River 35 USD, Čínský bufet Page 25 USD, Bufet Las Vegas 35 USD + denně nákupy cca 15-30 USD = celkem jídlo za celý zájezd cca 400-600 USD (možno platit kartou). Výdaje celkem na vstupné, večeře a útrata za jídlo = cca 1.100 USD/os.
PŘEDPOKLÁDANÉ ČASY LETŮ:
KL1350 29APR PRG-AMS 06:05-07:35
KL 605 29APR AMS-SFO 09.50-11:50
KL 604 17MAY LAX-AMS 16:55-12:20+1
KL1357 18MAY AMS-PRG 16:20-17:45
Odkazy k zájezdu:
– Počasí-Los Angeles na 10 dní
– Počasí-Las-Vegas na 10 dní
– Počasí-Bryce-Canyon na 10 dní
– Počasí-Yellowstone na 10 dní
– Počasí S.-Francisco na 10 dní
– Route 66
– n.p. Zion
– Předodjezdové informace
– zdravotní potvrzení
Garantem zájezdu: CK SIMON-TOURIST s.r.o.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy přes Amsterdam do San Francisca

V ranních hodinách odlet z Prahy přes Amsterdam do San Francisca, nájem vozů, nákup potravin a přejezd na ubytování na předměstí San Francisca.

2. den: San Francisco

Prohlídka Golden Gate Bridge a San Francisca - určitě nejkrásnějšího města USA, s jízdou Cable car. Dále prohlídka China Town, Grace Cathedral, Union Square,.. V podvečer přejezd k Yosemite. Nocleh.

3. den: Yosemit NP

Návštěva překrásného Yosemitského národního parku El Capitan, za zhlédnutí určitě stojí též monumentální 1.450 m vysoký žulový útvar zvaný Half Dome a pod ním se nacházející vodopády Vernal. Yosemitské údolí se táhne podél řeky Merced. Kolem ní se rozkládají skaliska, z nichž padá nejvyšší vodopád v Severní Americe, Yosemitský vodopád. Tvoří jej Horní (425 m) a Dolní (97 m) vodopád, mezi nimiž je série kaskád (205 m). Společně měří celkem 739 metrů. Procházky pod vodopády, několik zastávek na vyhlídkách. Nocleh ve Fresnu. mapa Yosemite ke stažení zde

4. den: Sequoia park

Prohlídka Sequoia parku Park nejvíce proslavily lesy sekvojovců obrovských včetně stromu generála Shermana, největšího stromu na Zemi, který roste v Obřím lese (Giant Forest). Zde také najdeme pět z deseti největších stromů na světě, pokud jde o objem dřeva. Nocleh v Bakersfieldu. mapa n.p. Sequoia ke stažení zde

5. den: Death Velley

Průjezd n.p. Death Valley Dno Death Valley dosahuje 86 metrů pod hladinu moře a je nejteplejším místem Ameriky. Okolí připomíná neskutečnou Měsíční krajinu. Zastávky na Zabriskie pointu Devil´s Golf Course - pláň plná bizarních solných věžičkovitých a kulatých útvarů. Nocleh v Las Vegas. mapa Death Valley ke stažení zde

6. den: Hoover Dam, Las Vegas

Zastávka u jedné z největších přehrad světa Hoover Dam zasazené v okouzlující krajině nebo přes den prohlídka Las Vegas Strip - na které se nacházejí ohromné hotelové komplexy. Ohromí Vás hotel Bellagio s úžasnou zpívající fontánou - mnohonásobně větší než Křižíkova v Praze, překvapí Vás komplex New York včetně sochy Svobody a Brooklynského mostu, Caesar´s Palace - mimořádně luxusní hotel, postavený v duchu starého Říma, kde výzdoba zahrnuje sochy, fontány, lázně, zahrady, fóra, amfiteátr či koloseum, Paris hotel - komplex zahrnující Elysejský palác, Eiffelovu věž, Vítězný oblouk nebo komplex Venezia, který zahrnuje to nejlepší z Benátek včetně funkčních kanálů s gondolami vozících turisty, Velkovévodského paláce či Ponte Rialto. Ohromí vás vybuchující umělá sopka před hotelem Mirage či živé vystoupení - přepadení pirátské lodi před komplexem Treasure Island. Nezapomenutelná je návštěva Stratosphere Tower - vyhlídkové věže, vysoké 350 metrů, která je součástí stejnojmenného hotelu a casina. Na vrcholu je zasklená vyhlídka, odkud je nádherný výhled na celé Las Vegas. Současně jsou na vrcholu věže tři nervydrásající atrakce: tzv. Big Shot, kdy je člověk vystřelen v kabince vysoko nad vrchol věže, dále horská dráha, kdy je člověk ve vozíku velmi rychle vrhnut do hlubiny pod sebou a vzápětí se pohyb zastaví nad 300 m hlubokou propastí a adrenalinový kolotoč - kde Vás kolotoč na rameni zanese mimo věž a točíte se nad 300 m hlubokým prostorem. Nocleh v Las Vegas. (video Hoover Dam 36 s zde

7. den: Zion NP

NP Zion - tento národní park patří k vyhledávaným turistickým cílům jak pro pozoruhodné geologické útvary, tak pro neobvykle pestrou paletu rostlin a živočichů. Hlavní dominantou tohoto překrásného národního parku je 24 kilometrů dlouhý kaňon Zion Canyon. Rudooranžově zbarvené pískovcové skály jsou místy až 800 m vysoké. Kaňonem protéká řeka Virgin River. Již samotný příjezd do parku po vyhlídkové silnici je zážitkem, neboť cestou se již můžeme kochat neskutečně krásnými skalními masivy a útvary. Po dojezdu dovnitř do parku se dále budeme pohybovat bezplatnou autobusovou dopravou. Krátká procházka.

8. den: Salt Lake City

Salt Lake City - prohlídka zajímavého centra města Mormonů. Dlouhý přejezd přes Idaho Falls do West Yellowstone - městečka na západním okraji Yellowstonského národního parku. Pozdě odpoledne vjezd do Yellowstonského národním parku. Nocleh v městečku West Yellowstone, poblíž brány do n.p. Yellowstone.

9. den: Yellovston NP

Celodenní návštěva Yellowstonského národního parku kde potkáte neskutečné množství volně se pohybující zvěře (stáda bizonů, laně s jeleny atd), Norris Geyser Basin, Mammoth Hot Springs, několik zastávek a procházka s fantastickými výhledy na Lower Falls a Upper Falls ve velkém kaňonu řeky Yellowstone, prohlídka nejznámějšího gejzíru Old Faithful, přejezd zpět na hotel.

10. den: Grand Teton, Jackson

Úchvatné výhledy na pohoří Grand Teton (4.196 m), krátký průjezd národním parkem, dle počasí případná procházka. Jackson - prohlídka tohoto zajímavého městečka postaveného a zachovalého ve stylu divokého západu. Přejezd do Evanstonu na ubytování.

11. den: Canyonlands - Island in the Sky - Upheaval Dome

Přejezd do národního parku Island in the Sky - součást národního parku Canyonlands Island In The Sky Visitor Centre, přejezd k Upheaval Dome, po cestě zpět zastávky na vyhlídkových bodech s výhledem na The Needles. Nocleh v Green River.

12. den: Arches NP

Prohlídka n.p. Arches Balanced Rock, Double Arch a Delicate Arch. Nocleh opět v Green River.

13. den: Monument Valley, Page

Návštěva Monument Valley Page u Lake Powell.

14. den: Bryce Canyon - Navajo Loop Trail / Queen Garden

Prohlídka Bryce Canyonu Navajo Loop Trail / Queen Garden patří k největším zážitkům z celého zájezdu. Nocleh opět v Page.

15. den: Antelope Canyon, Horseshoe Bend

Antelope Canyon - nádherný kaňon, který v červené pískovcové skále vyhloubily vody z přívalových dešťů. Barva zralé broskve asi nejlépe charakterizuje vzhled kaňonu. Jen několik metrů široká a čtyřicet metrů dlouhá štěrbina protíná blok zkamenělé duny písku a v ostrých záhybech se dere k slunečnímu svitu. Proto se kaňonu říká i vývrtka - Corkscrew. Shora dopadající světlo se láme do různých vlnových délek a společně s barvou podloží a tvary vnitřku kaňonu kouzlí zázraky. Horseshoe Bend Colorado úžasný a fotogenický meandr, který připomíná koňskou podkovu. Lake Powell - zastávka u přehradní hráze Lake Powell, návštěvnické centrum. Nocleh opět v Page.

16. den: Grand Canyon, Las Vegas

Návštěva Grand Canyon Desert View, Moran a Grandview Point. Najedeme i na slavnou Route 66 a zastavíme u jedné historické pumpy. Večerní přejezd do Las Vegas. Nocleh v Las Vegas.

17. den: Joshua Tree NP

Přejezd přes národní park Joshua Tree, pojmenovaný podle juky krátkolisté, zvané též Jozuův strom. Několik zastávek a krátkých procházek u vyhlídek na nádhernou krajinu ozdobenou tisíci palem (resp. juk), na zasněžený vrchol San Jacinta a při pěkném počasí je dokonce vidět až do Mexika. Nocleh ve východním předměstí Los Angeles.

18. den: Los Angeles

Los Angeles Universal Studios - návštěva největšího filmového zábavního parku světa, který Vás poučí o tricích, které se při natáčení filmů používají. Prohlídka nejznámějších míst jako např.: Hollywood Boullevard, Rodeo Drive, čtvrť Beverly Hills. Nocleh ve stejném hotelu.

19. den: Odlet zpět do ĆR

Přejezd na letiště a let zpět do Prahy.

20. den: Přílet zpět do ČR, ukončení zájezdu

Přílet přes Amsterdam do Prahy v podvečerních hodinách.Tipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.