USA – Velký okruh s Yellowstonem

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita USA
Název ubytování Super8, Travelodge, Days Inn
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 89 980 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Velký okruh po největších turistických zajímavostech USA ve stylu "Amerika jednou a provždy" v doprovodu českého průvodce. Letecky do San Francisca a odtud minibusy pro 15 osob (obsazených 9 osobami + řidič) přes národní parky Yellowstonský, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, Death Valley, pohoří Grand Teton a dále s návštěvou nejznámějších měst - Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další….Zájezd je vhodný i pro osoby dříve narozené, turisticky nenáročný. Naše CK zájezdy do USA pořádá pravidelně v tomto období již od roku 1999.

Popis ubytování

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:- letenka Praha - Amsterdam - San Francisco a Los Angeles - Paříž - Praha (letecká spol. KLM + Air France)
- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo (23 kg/os.)
- příruční zavazadlo (12 kg/os.)
- 18x ubytování v hotelech s vlastním soc.zařízením na pokoji, většinou vybavených bazénem a lvětšinou i s ledničkou a mikrovlnkou na pokojích
- veškeré ubytování je již včetně místních motelových daní
- 17x jednoduché snídaně
- nájem 12-15ti místných vozů, každý obsazen 9+1 osobami - bez omezení najetých mil včetně benzínu
- český průvodce po celou dobu zájezdu + řidič
- zákonné pojištění CK proti úpadkuCENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:- cestovní pojištění
- stravu, vstupné, fakultativní výlety, let helikoptérou nad Grand Canyonem a jízdu jeepem v Monument Valley + parkovné
- bezvízové povolení ke vstupu do USA "ESTA"SLEVY A PŘÍPLATKY:- sleva First Minute = -1.000,- Kč/os. (platí při objednání zájezdu do 31.01.2024)
- ESTA = 750,- Kč/os.
- komplexní cestovní pojištění, tarif K5S7, zóna 2 = 129,- Kč/denORIENTAČNÍ CENY NA OS.:Monument Valley vjezd na osobu 10 USD, všechny parky kromě indiánských = 70 USD, Cable Car San Francisco 8 USD, terénní vozy Monument Valley 40 USD, Antelope Canyon 80 USD, Stratosféra Las Vegas 30 USD, Universal Studios LA 130 USD, Helikoptéra Grand Canyon (možno platit kartou) 230 USD, společné večeře - Steak Green River 35 USD, Čínský bufet Page 25 USD, Bufet Las Vegas 35 USD + denně nákupy cca 15-30 USD = celkem jídlo za celý zájezd cca 400-600 USD (možno platit kartou). Výdaje celkem na vstupné, večeře a útrata za jídlo = cca 1.100 USD/os.PŘEDPOKLÁDANÉ ČASY LETŮ:KL1352 04/05 PRG-AMS 08:50-10:25
KL 607 04/05 AMS-SFO 12.35-14:30
AF 065 22/05 LAX- CDG 15:25-11:15 (23/05/2024)
AF1182 23/05 CDG -PRG 13:10-14:55
Uvedené časy jsou místní.

Popis lokality ubytování

POZNÁMKY:1/ Pokud jste navštívili Kubu po 21. lednu 2021 potřebujete pro vstup do USA vízum, ESTA (Visa Waiver Program) v tomto případě nestačí!
2/ Velikost skupiny: 18 osob + český průvodce a řidič

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy přes Amsterdam do San Francisca

V ranních hodinách (08.50 h) odlet z Prahy přes Amsterdam do San Francisca (přílet 14.30 hod.), nájem vozů, nákup potravin a přejezd na ubytování na předměstí San Francisca.

2. den: San Francisco

Prohlídka Golden Gate Bridge a San Francisca - určitě nejkrásnějšího města USA, s jízdou Cable car. Dále prohlídka China Town, Grace Cathedral, Union Square,.. V podvečer přejezd k Yosemite. Nocleh.

3. den: Yosemit NP

Návštěva překrásného Yosemitského národního parku El Capitan, za zhlédnutí určitě stojí též monumentální 1.450 m vysoký žulový útvar zvaný Half Dome a pod ním se nacházející vodopády Vernal. Yosemitské údolí se táhne podél řeky Merced. Kolem ní se rozkládají skaliska, z nichž padá nejvyšší vodopád v Severní Americe, Yosemitský vodopád. Tvoří jej Horní (425 m) a Dolní (97 m) vodopád, mezi nimiž je série kaskád (205 m). Společně měří celkem 739 metrů. Procházky pod vodopády, několik zastávek na vyhlídkách. Nocleh ve Fresnu.

4. den: Sequoia park

Prohlídka Sequoia parku Park nejvíce proslavily lesy sekvojovců obrovských včetně stromu generála Shermana, největšího stromu na Zemi, který roste v Obřím lese (Giant Forest). Zde také najdeme pět z deseti největších stromů na světě, pokud jde o objem dřeva. Nocleh v Bakersfieldu.

5. den: Death Velley

Průjezd n.p. Death Valley Dno Death Valley dosahuje 86 metrů pod hladinu moře a je nejteplejším místem Ameriky. Okolí připomíná neskutečnou Měsíční krajinu. Zastávky na Zabriskie pointu Devil´s Golf Course - pláň plná bizarních solných věžičkovitých a kulatých útvarů. Nocleh v Las Vegas.

6. den: Hoover Dam, Las Vegas

Zastávka u jedné z největších přehrad světa Hoover Dam zasazené v okouzlující krajině nebo přes den prohlídka Las Vegas Strip - na které se nacházejí ohromné hotelové komplexy. Ohromí Vás hotel Bellagio s úžasnou zpívající fontánou - mnohonásobně větší než Křižíkova v Praze, překvapí Vás komplex New York včetně sochy Svobody a Brooklynského mostu, Caesar´s Palace - mimořádně luxusní hotel, postavený v duchu starého Říma, kde výzdoba zahrnuje sochy, fontány, lázně, zahrady, fóra, amfiteátr či koloseum, Paris hotel - komplex zahrnující Elysejský palác, Eiffelovu věž, Vítězný oblouk nebo komplex Venezia, který zahrnuje to nejlepší z Benátek včetně funkčních kanálů s gondolami vozících turisty, Velkovévodského paláce či Ponte Rialto. Ohromí vás vybuchující umělá sopka před hotelem Mirage či živé vystoupení - přepadení pirátské lodi před komplexem Treasure Island. Nezapomenutelná je návštěva Stratosphere Tower - vyhlídkové věže, vysoké 350 metrů, která je součástí stejnojmenného hotelu a casina. Na vrcholu je zasklená vyhlídka, odkud je nádherný výhled na celé Las Vegas. Současně jsou na vrcholu věže tři nervydrásající atrakce: tzv. Big Shot, kdy je člověk vystřelen v kabince vysoko nad vrchol věže, dále horská dráha, kdy je člověk ve vozíku velmi rychle vrhnut do hlubiny pod sebou a vzápětí se pohyb zastaví nad 300 m hlubokou propastí a adrenalinový kolotoč - kde Vás kolotoč na rameni zanese mimo věž a točíte se nad 300 m hlubokým prostorem. Nocleh v Las Vegas. (video Hoover Dam 36 s zde

7. den: Zion NP

NP Zion - tento národní park patří k vyhledávaným turistickým cílům jak pro pozoruhodné geologické útvary, tak pro neobvykle pestrou paletu rostlin a živočichů. Hlavní dominantou tohoto překrásného národního parku je 24 kilometrů dlouhý kaňon Zion Canyon. Rudooranžově zbarvené pískovcové skály jsou místy až 800 m vysoké. Kaňonem protéká řeka Virgin River. Již samotný příjezd do parku po vyhlídkové silnici je zážitkem, neboť cestou se již můžeme kochat neskutečně krásnými skalními masivy a útvary. Po dojezdu dovnitř do parku se dále budeme pohybovat bezplatnou autobusovou dopravou. Krátká procházka. Nocleh na předměstí Salt Lake City.

8. den: Salt Lake City

Salt Lake City - prohlídka zajímavého centra města Mormonů. Dlouhý přejezd přes Idaho Falls do West Yellowstone - městečka na západním okraji Yellowstonského národního parku. Pozdě odpoledne vjezd do Yellowstonského národním parku. Nocleh v městečku West Yellowstone, poblíž brány do n.p. Yellowstone.

9. den: Yellovston NP

Celodenní návštěva Yellowstonského národního parku kde potkáte neskutečné množství volně se pohybující zvěře (stáda bizonů, laně s jeleny atd), Norris Geyser Basin, Mammoth Hot Springs, několik zastávek a procházka s fantastickými výhledy na Lower Falls a Upper Falls ve velkém kaňonu řeky Yellowstone, prohlídka nejznámějšího gejzíru Old Faithful, přejezd zpět na hotel.

10. den: Grand Teton, Jackson

Úchvatné výhledy na pohoří Grand Teton (4.196 m), krátký průjezd národním parkem, dle počasí případná procházka. Jackson - prohlídka tohoto zajímavého městečka postaveného a zachovalého ve stylu divokého západu. Přejezd do Evanstonu na ubytování.

11. den: Canyonlands - Island in the Sky - Upheaval Dome

Přejezd do národního parku Island in the Sky - součást národního parku Canyonlands Island In The Sky Visitor Centre, přejezd k Upheaval Dome, po cestě zpět zastávky na vyhlídkových bodech s výhledem na The Needles. Nocleh v Green River.

12. den: Arches NP

Prohlídka n.p. Arches Balanced Rock, Double Arch a Delicate Arch. Nocleh opět v Green River.

13. den: Monument Valley, Page

Návštěva Monument Valley Page u Lake Powell.

14. den: Bryce Canyon - Navajo Loop Trail / Queen Garden

Prohlídka Bryce Canyonu Navajo Loop Trail / Queen Garden patří k největším zážitkům z celého zájezdu. Nocleh opět v Page.

15. den: Antelope Canyon, Horseshoe Bend

Antelope Canyon - nádherný kaňon, který v červené pískovcové skále vyhloubily vody z přívalových dešťů. Barva zralé broskve asi nejlépe charakterizuje vzhled kaňonu. Jen několik metrů široká a čtyřicet metrů dlouhá štěrbina protíná blok zkamenělé duny písku a v ostrých záhybech se dere k slunečnímu svitu. Proto se kaňonu říká i vývrtka - (Corkscrew). Shora dopadající světlo se láme do různých vlnových délek a společně s barvou podloží a tvary vnitřku kaňonu kouzlí zázraky. Horseshoe Bend Colorado úžasný a fotogenický meandr, který připomíná koňskou podkovu. Lake Powell - zastávka u přehradní hráze Lake Powell, návštěvnické centrum. Nocleh opět v Page.

16. den: Grand Canyon, Las Vegas

Návštěva Grand Canyon Desert View, Moran a Grandview Point. Najedeme i na slavnou Route 66 a zastavíme u jedné historické pumpy. Večerní přejezd do Las Vegas. Nocleh v Las Vegas.

17. den: Joshua Tree NP

Přejezd přes národní park Joshua Tree, pojmenovaný podle juky krátkolisté, zvané též Jozuův strom. Několik zastávek a krátkých procházek u vyhlídek na nádhernou krajinu ozdobenou tisíci palem (resp. juk), na zasněžený vrchol San Jacinta a při pěkném počasí je dokonce vidět až do Mexika. Nocleh ve východním předměstí Los Angeles.

18. den: Los Angeles

Los Angeles Universal Studios - návštěva největšího filmového zábavního parku světa, který Vás poučí o tricích, které se při natáčení filmů používají. Prohlídka nejznámějších míst jako např.: Hollywood Boullevard, Rodeo Drive, čtvrť Beverly Hills. Nocleh ve stejném hotelu.

19. den: Odlet zpět do ČR

Přejezd na letiště a let zpět do Prahy.

20. den: Přílet zpět do ČR, ukončení zájezdu

Přílet přes Paříž do Prahy v podvečerních hodinách.Tipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.