Washington, Niagara, Toronto, New York

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita USA, New York
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 58 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poznávací zájezd po nejkrásnějších pamětihodnostech východu USA. Díky tomu, že do Washingtonu letíme z Prahy, ubydou 2 dlouhé přejezdy busem z New Yorku do Washingtonu a zpět. Ubytování 2x ve Washingtonu, 2x přímo na Niagaře a 5x nocleh v New Yorku.
TERMÍN A CENA ZÁJEZDU:
Pá 03.05. - Po 13.05.2024 59.990,- Kč First minute 58.990,- Kč

Popis lokality ubytování

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:- letenky Praha - Amsterdam - Washington - New York - Buffalo (Niagara) – New York - Amsterdam - Praha
- letištní a bezpečnostní taxy vč. poplatku za odbavené zavazadlo
- 2x hotel*** ve Washingtonu, nedaleko stanice metra
- 2x hotel*** u Niagary
- 5x hotel**** v New Yorku v Brooklynu, nedaleko stanice metra
- 7x jednoduché snídaně (ve Washingtonu se snídaně nepodávají, snídaně pořídíte poblíž hotelu)
- výlet busem z Niagary do Toronta
- 6x transfer najatým busem mezi letišti a ubytováním (Washington, Niagara, NYC)
- služby českého průvodce
- pojištění CK proti úpadkuCENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:- cestovní pojištění
- jízdné MHD (metrem, lodí apod.), event. vstupy
- ESTA (vstupní bezvízové povolení do USA)
- lodní výlet k Soše SvobodySLEVY A PŘÍPLATKY:- sleva FIRST MINUTE (akce platí do 31.01.2024) = -1.000,- Kč
- komplexní cestovní pojištění, tarif K5S5, zóna2 = 114,- Kč/den
(info k nabíznému pojištění zde: https://www.simon-tourist.cz/static-content/insurance
- ESTA (vyřízení od CK) = 750,- Kč/os./zájezd
- 1-lůžkový pokoj = 17.490,- Kč (příplatek k ceně zájezdu)
- 3-lůžkový pokoj = -4.000,- Kč (sleva pro 3 osobu na pokoji)
- lodní výlet k Soše Svobody = 800,- Kč/dospělý; 700,- Kč/senior 62+ (cena zahrnuje: lodní lístek, vstup k piedestalu Sochy Svobody, rezervační poplatek)POZNÁMKY:1/ Uvedené časy letů jsou pouze orientační. Především na vnitrostátních linkách v USA dochází neustále k mírným časovým úpravám.
2/ Pozor = ti, kteří navštívili Kubu po 21. lednu 2021 potřebují pro vstup do USA vízum, ESTA (Visa Waiver Program) v tomto případě nestačí!
3/ Aktuální podmínky cestování do země (Covid19) USA Kanada

Program zájezdu

1. den: Odlet Praha-Amsterdam-Washington

Odlet z Prahy v 06:20 hod. do Washingtonu (přes Amsterdam). Přílet v 15.05 hod. místního času, příletové formality, transfer na ubytování.

2. den: WASHINGTON - Bílý dům, Kapitol, muzea, volný program

WASHINGTON - Bílý dům, monument George Washingtona, památník Abrahama Lincolna, Kapitol, sídlo senátu a kongresu. Volno na návštěvy muzeí (např. kosmu) a slavné obrazárny (gratis) na hlavní třídě Mall. Nocleh opět ve stejném hotelu ve Washingtonu.

3. den: Pentagon, Arlingtonský hřbitov, přelet do Buffala, Niagarské vodopády

Ráno odjezd od hotelu na prohlídku čtvrti, kde se nachází - Pentagon, národní válečný památník, Arlingtonský hřbitov. Krátký přejezd na nedaleké vnitrostátní letiště a odtud v 18.55 hod. přelet do Buffalla s přestupem na vnitrostátním letišti v New Yorku. Přílet do Buffala v 22.58 hod., přejezd na ubytování do hotelu v Niagara Falls na kanadské straně vodopádů, pouhé 4 min pěšky od Niagarských vodopádů, nocleh.

4. den: TORONTO - Casa Loma, CN Tower, centrum města, atd. Večer návštěva…

Dopoledne odjezd do TORONTA - prohlídka města včetně pohádkové budovy Casa Loma, telekomunikační věže CN Tower (se svou výškou 553 m byla od svého dokončení v roce 1975 až do roku 2007, kdy ji neoficiálně překonala Burj Khalifa, nejvyšší volně stojící stavbou s veřejně přístupnou vyhlídkovou plošinou na světě). Procházka po centru města. V podvečer příjezd zpět do Niagara Falls. Prohlídka kanadské strany, po setmění pěší návštěva nasvícených vodopádů - úžasná světelná show reflektorů, promítaná přímo na valící se vodu. Nocleh.

5. den: Niagárské vodopády kanadská/USA strana, přelet do NYC

Ráno pěší prohlídka Niagarských vodopádů s vyhlídkami na 55 metrů vysokou masu padající vody. Po poledni odjezd od hotelu, zastávka na americké straně Niagarských vodopádů. Na vyhlídkových plošinách můžete sledovat vodopád zblízka - Prospect Point a Goat Island (Kozí ostrov), kde se nachází Jeskyně větrů - Cave of the Winds. Odtud odpoledne odjezd na letiště v Buffalu, odlet v 20.20 hod. do New Yorku (přílet cca v 22.04 hod.), transfer na ubytování v hotelu ve čtvrti Brooklyn, nocleh.

6. den: Manhattan, Battery park, Wall Street, památník 9/11, radnice,…

Společná prohlídka špičky Manhattanu - MHD + pěšky s průvodcem, Battery park, kostel Trinity Church, Wall street s burzou, 9/11 Memorial, Woolworth Building, NY radnice, Brooklynský most, China Town, Little Italy, nocleh.

7. den: Ellis Island a Liberty Island - sochou Svobody, Madison Square Garden,…

Výlet lodí na ostrovy Ellis Island a Liberty Island se sochou Svobody, Union Sq., 5th Ave, Empire State Building, Madison Square Garden, slavné náměstí Times Square. Fakultativně/individuálně ve večerních hodinách návštěva Metropolitní Opery (www.metopera.org

8. den: Střední Manhattan - Rockefellerovo centrum, Metropolitní opera,…

Společná prohlídka Středního Manhattanu - Grand Central Terminal, Chrysler Building, budova OSN, Public Library, Rockefellerovo centrum, katedrála sv. Patrika, Carnegie Hall, Metropolitní opera, výjezd na mrakodrap Empire State Building, nocleh. Fakultativně ve večerních hodinách návštěva Metropolitní Opery (www.metopera.org

9. den: Columbus Circle, Central Park, Metropolitan Museum of Art

Společná prohlídka Columbus Circle, Central Park s Metropolitní operou, možnost navštívit Metropolitan Museum of Art nebo Guggenheimovo muzeum, nocleh.

10. den: volno v centru Manhattanu, odjezd na letiště, odlet

Dopoledne volno v centru Manhattanu, odpoledne odjezd od hotelu na letiště JFK, odtud v 17.35 h odlet přes Amsterdam do Prahy.

11. den: Přílet přes Amsterdam zpět do Prahy.

Ráno přílet do Amsterdamu (06.50 hod.) a v 09.00 hod. odlet do Prahy. Přílet do Prahy v cca 10.30 hod. Pozn: Uvedené časy letů jsou pouze orientační! Především na vnitrostátních linkách v USA dochází neustále k mírným časovým úpravám.Tipy na výlet v okolí

Tip z okolí
Do New Yorku letos přijel rekordní počet turistů Počet turistů, kteří letos navštívili New York, překonal očekávání i loňský rekord a je nejvyšší v historii. Přijelo více než 60 miliónů turistů, o 1,8 miliónu více než loni. Drtivou většinu tvoří Američané z jiných částí USA, počet turistů ze zahraničí se odhaduje na více než 12 miliónů. Nejvíce přijelo Britů a Číňanů, oznámili zástupci tamního turistického sektoru.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.