Perly Uzbekistánu hedvábnou stezkou

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Uzbekistán
Název ubytování Perly Uzbekistánu hedvábnou stezkou
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 48 529 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Výhody nabídky 1návštěva měst pod patronací UNESCOVýhody nabídky 2vstupy a polopenze v ceněVýhody nabídky 3zcela unikátní program Výhody nabídky 4trvale oblíbený zájezdProgram zájezduProgram tohoto unikátního zájezdu po stopách legendárního cestovatele Marca Pola Vás zavede k nejkrásnějším místům proslulé Hedvábné stezky, která ve středověku spojovala Evropu s Čínou. Zatímco v mnoha jiných oblastech se nezachovaly památky na toto období rozkvětu středověké kultury, zde zůstaly téměř nedotčené. Proto na Vás dýchne kolorit nefalšovaného světa Orientu v nenapodobitelné symbioze s nostalgickými prvky, které sem vnesla sedmdesátiletá vláda Sovětů.


Program zájezdu:
1. den: Odlet dopoledne z Prahy. Přílet v nočních hodinách do Taškentu, transfer do hotelu, ubytování. Nocleh.
2. den: Snídaně. Prohlídka Taškentu – Náměstí Nezávislosti s budovou vlády a senátu, Taškentské divadlo opery a baletu pojmenované po Ališeru Navoim, medresy Barak Chán a Kukeldaš, mauzoleum Kafal Šašího, Muzeum užitého umění. V odpoledních hodinách přelet do Urgenče v Chorzémské oáze a odjezd do dále do 30 km vzdálené Chivy. Večeře. Nocleh.
3. den: Snídaně. Prohlídka klenotu Střední Asie Chivy (UNESCO)– vnitřní město Ičan-Kala, medresa Muhammeda Amin Chana s minaretem Kalta-Minar, pevnost Kunya Ark (sloužila jako chánův palác), mauzoleum Pahlavána Mahmúda a Džumu s ojedinělou možností vystoupat na minaret a pevnost Kunja Ark z 12. století. Večeře a nocleh.
4. den: Snídaně. Celodenní přejezd autokarem zajímavou písečnou pouští Kyzyl-Kum po bývalé karavanní stezce do Buchary. Večeře a nocleh.
5. den: Snídaně. Prohlídka Buchary (UNESCO) se 140 chráněnými stavebními památkami – opevnění pevnost a palác Ark (sídlo bucharských emírů a symbol vznešenosti a moci), mauzoleum Ismaila Samaního a Čašma-Ajúba, nejkrásnější komplex ve městě - Bolo Haus, vodojemem Lyabi Hauz z roku 1620, tradiční uzbecký bazar s orientálním zbožím, mešita a nejvyšší minaret v Buchaře Poj Kalján a medresa Miri Arab dodnes slouží jako škola koránu. Večeře a nocleh.
6. den: Snídaně. Přejezd autokarem do Šhachrisabzu (UNESCO) a prohlídka města starého více než 2700 let, které je spojeno s osobností Alexandra Velkého a rodištěm dobyvatele Asie Tamerlána (Timura), uvidíme „Bílý palác“ Ak-saraj Sardi považovaný za nejvýznamnější památku ve městě, komplex Dorussiadat, mauzoleum Džechangira, komplex Dorut Tilavat včetně Gumbazi-Seidian a „mešity s modrou kopulí“ Kok-Gumbazi. Přejezd do důležité křižovatky na Velké hedvábné stezce do Samarkandu. Večeře a nocleh.
7. den: Snídaně. Celodenní prohlídka Samarkandu (UNESCO) – náměstí Registán s Ulugbekovou medresou a medresami Tillja-Kori a Šer-dor, mauzoleum s tyrkysovou kopulí Gur-Emir, prohlídka starobylého architektonického komplexu Šachizinda, kde byl pohřben popel bratrance proroka Kusama ibn Abbase. Na závěr návštěva grandiózní stavby muslimského světa – mešity Bibi-Chanum z konce 14. století s hlavním portálem vysokým 40 metrů. Návštěva observatoře Ulugbeka. Večeře a nocleh.
8. den: Snídaně. Prohlídka památníku Imáma Al Buchari (komplex mauzolea, mešity a dalších zajímavých staveb). Odjezd autokarem (nebo vlakem) do Taškentu. Večeře s folklórním představením. Transfer na letiště. Odlet.
9. den: V ranních hodinách přílet do Prahy.Fakultativně• příplatek za jednolůžkový pokoj 6390,-KčCena zahrnuje• leteckou dopravu v turistické třídě (s přestupem) • dopravu po trase okruhu klimatizovaným autokarem či minibusem • 8 noclehů v hotelech*** /**** • 7 snídaní • 6 večeří • 1 večeře s folklórním představením • vstupy dle programu, průvodce • pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.InformaceMinimální počet účastníků pro realizaci 12 osob. Čedok si vyhrazuje právo změnit trasu zájezdu a pořadí programových bodů. Cena nezahrnuje: • spropitné (místní personál, průvodce, řidič). K rezervaci nutno dodat datum narození, státní příslušnost, číslo pasu, platnost pasu  od-do od každého účastníka.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.