Anglický venkov + Hrad Warwick + Dianin Zámek (autobusem)

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Velká Británie
Ubytování 3* hotely
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 14 590 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Britský venkov pro malé i velké – Anglie, jak ji neznáte… Jdeme na to! Poslechnete si příběhy oxfordské univerzity, o kterých se nepíše. Zamíříte na zámek Dianina dětství. Nahlédnete pod pokličku dávných dob na hradě Warwick. Vyrazíte do rodiště Shakespeara i malebné krajiny v Cotswolds. A v Hastings objevíte pašeráckou jeskyni. Dopřejte si dobrodružství s dětmi a zažijte anglický venkov společně!

Popis stravování

snídaně v hotelu formou bufetu během dne při programu bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Popis ubytování

příjemné 3* hotely v Oxfordu, Coventry a Hastings – ubytování ve dvoulůžkových, popř. třílůžkových pokojích

Program zájezdu

1. den

Ranní odjezd autobusem z ČR a večer přejezd hranic s Německem. V ranních hodinách odjezd autobusem Radynacestu z České republiky dle nástupních míst po trase Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň. Ve večerních hodinách přejezd hranice s Německem.

2. den

Čeká nás přejezd do Velké Británie a posléze do Oxfordu. Po příjezdu se vydáme na procházku slavných univerzitním městem. Uvidíme proslulou kolej Christ Church a zamíříme na Radcliffe Square. Večer se pak ubytujeme v hotelu. V brzkých ranních hodinách přejedeme eurotunelem do Velké Británie. V průběhu cesty jsou naplánovány hygienické přestávky s možností občerstvení, kávy, piva apod. Dopoledne přijedeme do univerzitního města Oxford, které je typické svou krásnou historickou architekturou.  Známé jsou především koleje patřící k jedné z nejslavnějších univerzit světa, my navštívíme tu nejrozlehlejší z nich, kterou je Christ Church. U vchodu spatříme Tom Tower, zvonici, jejíž zvon můžeme slyšet každý večer. V těchto prostorách najdeme také nádvoří, které je největší ve městě, a také jednu z nejmenších katedrál v Anglii, Christ Church Cathedral. Vychutnáme si procházku parkem Christ Church Meadow, ze kterého je krásně vidět jedna z nejstarších univerzit, Merton College. A cestou uvidíme i městskou radnici.  Následně zamíříme k malému náměstí Radcliffe Square, kde se zastavíme u kulaté budovy Radcliffe Camera, sloužící dříve jako čítárna. A za zmínku stojí rovněž Bodleian Library, první veřejná univerzitní knihovna a jedna z nejstarších knihoven v Oxfordu.  Ve večerních hodinách se společně vydáme na hotel.

3. den

Dopoledne navštívíme místo dětství a posledního odpočinku princezny Diany. Po prohlídce vyrazíme do Coventry, kde nakoukneme pod pokličku výroby proslulého londýnského černého taxi. Ráno po snídani se vydáme na zámek Althorpe Estate, který je místem dětství a také posledního odpočinku princezny Diany. Toto tudorovské sídlo v hrabství Northamptonshire je jedním z nejpozoruhodnějších příkladů anglické venkovské architektury. Čítá celkem 90 pokojů a rodině Spencerů patří už přes 500 let. V překrásných komnatách se vzácných nábytkem je vystaveno na 450 obrazů. Diana je pochována na ostrově v zámeckém parku, který je obklopen stromy a keři. Po prohlídce se přesuneme do města Coventry. Uvidíme zbytky katedrály ze 14. století, která byla zničena během druhé světové války a jejíž ruiny zde zůstaly jako připomínka válečných útrap. Kousek odtud můžeme vidět novou katedrálu, která byla postavena v roce 1962. Navštívíme také Coventry Transport Museum, které má jednu z nejlepších a největších kolekcí svého druhu na světě, a kde se v současné době jako na jediném místě na světě vyrábí londýnské černé taxi. Večer se společně vrátíme do hotelu v Coventry.

4. den

Dnes se přeneseme v čase do středověké Anglie a shakespearovské doby. Prohlédneme si honosné interiéry hradu Warwick. Následně navštívíme rodiště Wiliama Shakespeara a nakoukneme do života slavného dramatika. Ráno po snídani se vypravíme na středověký hrad Warwick Castle, který byl postaven na rozkaz Viléma Dobyvatele. Ve středověku sloužil jako vězení pro válečné zajatce a poté byl přestavěn na venkovské sídlo. Prohlédneme si krásnou zahradu a nasajeme historickou atmosféru honosných interiérů hradu, který je právem označován za jeden z nejhezčích hradů Anglie. V areálu nalezneme také mlýn a věrnou repliku trebuchetu, který váží 22 tun a střílí se z něj ohnivé koule. Poté se přesuneme do Stratford upon Avon, který je považován a jedno z nejmalebnějších měst světa. Proslavil jej především William Shakespeare, který se zde narodil. V městečku uvidíme kostel Holy Trinity Church, kde byl Shakespeare pohřben, a navštívíme i Shakespearův rodný dům s krásnou zahradou. Uvnitř domu se skrývá výstava s autentickými pokoji a předměty z doby nejznámějšího anglického dramatika. Tento dům je ale bohužel jen věrnou kopií původního, který shořel během požáru v 17. století.  V případě zájmu a času se můžeme podívat do Royal Shakespeare Theatre a nahlédnout do zákulisí divadla, kochat se pohledem na Stratford z věže divadla anebo si jen užít místní atmosféru. V podvečerních hodinách se vrátíme do hotelu v Coventry.

5. den

Nasajeme atmosféru anglického venkova v jedné z nejmalebnějších oblastí Anglie, v Cotswolds. Podíváme se do „Benátek Costwoldsu“ a navštívíme nedaleký Blenheimský palác. Poté se vydáme do historického pašeráckého střediska Hastings. Po snídani pojedeme do jedné z nejoblíbenějších oblastí v Anglii, Cotswolds, která se vyznačuje vesničkami s medově zabarvenými domky a rozsáhlými loukami a pastvinami. Mineme mnoho malebných vesniček s původní architekturou a budeme se kochat pohledem na romantickou anglickou krajinu. Zastavíme se v městečku, kterému se přezdívá „Benátky Cotswoldsu“, Bourton on the Water. Zde si uděláme krátkou přestávku na jídlo. V případě zájmu a času budeme mít možnost se projít v přírodní rezervaci Greystones Farm Nature Reserve (vstup zdarma) anebo můžeme navštívit nedaleký pivovar, kde je možné se osvěžit pravým anglickým pivem. Poté se přesuneme do nedalekého paláce s nádhernými zahradami, Blenheim Palace, který je původním domovem Winstona Churchilla. K paláci patří také krásné zahrady a můžeme vidět i menší výstavu věnovanou Winstonovi Churchillovi. V podvečer se přesuneme do přímořského městečka Hastings, kde se ubytujeme.

6. den

Na závěr našeho putování anglickým venkovem odhalíme dávná tajemství pašeráků. Užijeme si jízdu starodávnou zubačkou nebo prozkoumáme dějiště slavné bitvy u Hastings. V podvečer vyrazíme k Doverským útesům na přejezd do Francie. Ráno se vydáme na průzkum historického přímořského města Hastings. Nejdříve se vypravíme do pašeráckých jeskyní Smugglers Adventure St Clement´s Caves, které ukrývají příběhy pašeráků. Jeskyně jsou ručně vydlabané a sloužily jako skladiště pašovaných věcí, především rumu, čaje a látek. Atmosféru doby zde dotváří zvukové efekty a pohyblivé sochy, které popíjí alkohol, pašují čaj nebo už sedí před soudem. Video projekce tu návštěvníkům odkrývají pašerácká tajemství. Projdeme si také kouzelné staré město s hrázděnými domy a spoustou zákoutí nebo se svezeme stařičkou zubačkou. V případě zájmu a času se vydáme na pláž nebo na místo nejslavnější anglické bitvy u Hastings roku 1066. V podvečer se odebereme autobusem Radynacestu z Hastings směrem k Doverským útesům na přejezd do Calais ve Francii. Čeká nás cesta přes Německo do České republiky.

7. den

Návrat do ČR v poledních až odpoledních hodinách dle nástupních míst.

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

Srovnání pojištění

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem: Rodný dům Williama Shakespeara Dospělý 700.00 KčDítě 480.00 KčStudent 670.00 KčSenior 670.00 Kč Althorp Dospělý 800.00 KčDítě 450.00 KčStudent 700.00 KčSenior 700.00 Kč Smugglers Adventure Dospělý 320.00 KčDítě 240.00 KčStudent 300.00 KčSenior 300.00 Kč   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.