Irsko – za poznáním a tradicemi

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Velká Británie, Irsko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 37 200 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Irsko je věčně zelený ostrov na okraji Evropy. Návštěvníky láká především svou malebností, spoustou přitažlivých památek a také přírodních zvláštností. Během naší cesty si prohlédneme nejvýznamnější památky Irska, poznáme irský venkov a neopomeneme také severní část Irska, jež je dodnes součástí Velké Británie. Naše putování můžeme zakončit ochutnávkou známého piva Guiness nebo si dát sklenku dobré whisky Bushmills. Velikost skupiny:7–8 účastníků.Poznámka:Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Popis stravování

snídaně

Program zájezdu

1. den

Letecky Praha – Dublin. 

2. den

Hrabství Tipperery – návštěva nejvýznamnější památky Irska Rock of Cashel, někdejší opevněný klášter s hradem; přejezd do Cahiru a prohlídka stejnojmenného monumentálního hradu, místa natáčení mnoha historických filmů (například Statečná srdce); Ladies view na Ring of Kerry.

3. den

Dingle  – okružní cesta po poloostrově; cestou zastávky v rázovitých vesničkách a prohlídka tradičního irského venkova, vyhlídky na členité pobřeží, prohlídka Gallarus Oratory a dalších prehistorických staveb. Výjezd na Connor pass (nejvýše položené horské sedlo v celém Irsku).

4. den

NP Killarney – výlet s lehkou turistikou; návštěva Muckross house a přilehlých zahrad na břehu jezera Lough Leane, přejezd do oblasti Ennistimonu.

5. den

Cliffs of Moher – západní pobřeží s monumentálními útesy, zvláštní kamenná měsíční krajina Burren; megalitické památky, zříceniny hradů a dolmeny v hrabství Clare, nejdůležitější irský klášterní areál Clonmacnoise s typickými kulatými věžemi a keltskými kříži; přejezd do Severního Irska.

6. den

Dunluce – přejezd na severní pobřeží a zastávka u hradu postaveného na hraně útesu padajícího do moře, prohlídka spojená s ochutnávkou nejstarší palírny whisky v městečku Bushmills, návštěva nejslavnější přírodní zajímavosti Severního Irska GiantsCauseway neboli Obrovy schody, zvláštní geologický útvar, který se řadí mezi tzv. čedičové varhany; procházka k útesům u provazového mostu.

7. den

Belfast – krátká prohlídka centra hlavního města Severního Irska, návštěva megalitického tumulu, monumentu Newgrange v údolí řeky Boyne, dle časových možností návštěva dalších památek v okolí.

8. den

Wicklow Mountains – pahorkatina na jih od Dublinu; návštěva kláštera a vesnice Glendalough založené svatým Kevinem v 6. století, honosný palác a zahrady Powerscourt.

9. den

Dublin – prohlídka města a návštěva pivovaru Guinness; odlet do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.