Londýn se zastávkou v Oxfordu a Stonehenge

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Velká Británie, Londýn, Oxford,stonehenge
Název ubytování Londýn se zastávkou v Oxfordu a Stonehenge
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 5 309 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Máte rádi tajemství a záhady? Vydejte se do starodávného Stonehenge, které stále nedá nejednomu badateli svou záhadností spát. Uvidíte nejstarší anglické univerzitní město Oxford a samozřejmě se projdete i ulicemi Londýna.

Program zájezdu

1. den, Odjezd z ČR

V dopoledních hodinách odjezd z ČR.

2. den, Calais, Londýn

Přijedete do francouzského přístavu Calais, odkud se poplavíte ranním trajektem přes kanál La Manche a vydáte se prozkoumávat krásy Londýna. Uvidíte pevnost Tower, která je aktuálně místem, kde jsou uložené královské korunovační klenoty. Spatříte tady tzv. “Beefeatry”, strážce pevnosti, a budete mít příležitost navštívit i muzeum zbraní.  Co nesmíte opomenout vidět, je symbol Londýna Tower Bridge. Tady je zakotvený i známý křižník HMS Belfast. Dále pěší prohlídkou zamíříte k Southwarské katedrále. Po cestě minete divadlo Globe, ve kterém část života působil i Shakespeare. Dojdete ke katedrále sv. Pavla přes Covent Garden a výlet zakončíte na Trafalgar Square. Zbytek dne prožijete odpočinkově. Projedete se lodí po Temži z Westminsteru až ke Greenwichi, kde se nachází observatoř, kterou prochází slavný nultý poledník. Uvidíte loď Cutty Sark nebo se vydáte do Námořního muzea a The Old Royal Naval College. Večer odjezd na hotel.

3. den, Stonehenge, Oxford

Zamíříte k slavnému komplexu menhirů tajemného Stonehenge. Pocítíte na vlastní kůži mytickou atmosféru vyzařující z kamenů, které neustále lákají badatele z celého světa. Stonehenge je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Až se pokocháte duchem dávných věků, přesunete se do Oxfordu, nejstaršího anglického univerzitního města. Podle času a dostupnosti navštívíte Christ Church College. Zdejší slavná jídelna inspirovala tu filmovou ze snímku o čaroději Harry Potterovi. Následně absolvujete také prohlídku oxfordských kolejí. V univerzitním městečku jsou k vidění i další významné památky, jako například Carfax Tower, Radcliffe Camera nebo Most vzdechů (Bridge of Sights). V Oxfordu si dopřejete rovněž osobní volno k nákupům nebo procházkám kolem místních kolejí. Večer zamíříte na hotel.

4. den, Londýn

Pokračujete prohlídkou Londýna. Zamíříte do části Westminster, kde se svezete a pokocháte výhledy na město z výšky kola London Eye. Spatříte Budovu Parlamentu se známým zvonem Big Benem. Pěšky se projdete po Westminster Abbey i Downing Street, kde sídlí ministerský předseda. Uvidíte i královský Buckinghamský palác, projdete se stezkami St. James Parku, dále Leicester square a Picadilly Circus. Putování po Londýně završíte u Hyde Parku, kde budete mít dostatek času na nákupy na Oxford Street nebo návštěvu Muzea voskových figurín Madame Tussauds. Večer odjezd do ČR.

5. den, Příjezd do ČR

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.