Přírodní krásy Anglie, Durdle Door a Old Harry Rocks s ochutnávkou Lon

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Velká Británie, Londýn, Harry Rocks,Bath,Oxford
Ubytování Putování Anglií (Hotel)
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 8 099 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poznáte bohatou historii významných anglických měst a památek, poplavíte se lodí po Temži ke Greenwich, navštívíte římské lázně v městečku Bath a projdete se po kouzelném pobřeží Jurassic, kde uvidíte Old Harry Rocks a Durdle Door.

Program zájezdu

1. den, Odjezd z ČR

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách.

2. den, Londýn

Přijedete do centra Londýna a prohlídku začnete u staleté pevnosti Tower, která je místem, kde jsou uloženy královské korunovační klenoty. Můžete se tu setkat s „Beefeatry“, strážci pevnosti, nebo navštívit muzeum zbraní. Dále máte možnost prohlédnout si zblízka symbol Londýna Tower Bridge nebo navštívit křižník HMS Belfast. Budete pokračovat k Southwarské katedrále, kolem divadla Globe (místo, kde působil W. Shakespeare) až ke Katedrále sv. Pavla. Pěšky se dostanete ke Covent Garden a prohlídku centra zakončíte na Trafalgar Square. Čeká vás také plavba lodí po Temži z části Westminster až na Greenwich, kde budete mít možnost prohlédnout si plachetnici Cutty Sark, The Old Royal Naval College, Maritime Museum a národní observatoř, kudy prochází nultý poledník. Ve večerních hodinách odjezd na hotel.

3. den, Old Harry Rocks, Jurassic

Vydáte se na netradiční pobřeží Anglie. První zastávka bude u křídových útvarů Old Harry Rocks, které jsou nejvýchodnějším bodem Jurského pobřeží, které je od roku 2001 zapsáno na seznamu světovém dědictví UNESCO. Vznik názvu vysvětluje legenda, podle které samotný ďábel (nazývaný Old Harry) spal na skalách. Další legenda vykládá původ názvu podle piráta Harryho Paye z Poolu, který zdejší skály užíval jako skrýš kontrabandu. Budete pokračovat k přírodnímu vápencovému oblouku Durdle Door na pobřeží Jurassic poblíž Lulworth v Dorsetu. Čeká vás procházka po pláži a osobní volno. Den zakončíte v malém přístavním letovisku West Bay. Těšit se můžete na procházku tímto krásným přístavním městem a bude vám vyhrazen prostor na osobní volno. Ve večerních hodinách odjezd na hotel.

4. den, Glastonbury, Bath

Zastavíte se v Glastonbury, kde se nachází ruina kláštera z roku 712, který zanikl v rámci rušení anglických klášterů v 16. století. Dále se tu nachází kostel Jana Křtitele z 15. století. Nedaleko města u vesnice Pilton se koná hudební festival Glastonbury, který svůj název dostal podle města. Po prohlídce se přesunete do městečka Bath, které je proslulé známými lázněmi napájenými třemi horkými prameny. Čeká vás prohlídka města včetně římských lázní. Večer odjezd na hotel.

5. den, Oxford

Odjedete do Oxfordu, kde proběhne celodenní prohlídka nejstaršího anglického univerzitního města. Podle času a dostupnosti budete mít možnost navštívit Christ Church College. Zdejší slavná jídelna inspirovala tu filmovou ze snímku o čaroději Harry Potterovi. Také se můžete těšit na prohlídku oxfordských kolejí. Toto univerzitní městečko nabízí i další významné památky jako například Carfax Tower, Radcliffe Camera nebo Most vzdechů (Bridge of Sights).  V Oxfordu bude vyhrazeno osobní volno k nákupům nebo procházkám kolem místních kolejí. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.

6. den, Příjezd do ČR

V odpoledních hodinách příjezd do ČR.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.