Severní Wales + Hrady Železného Kruhu + Nejvyšší Hora Snowdon (letecky z Prahy)

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Velká Británie
Ubytování 3* a 4* hotely
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 20 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Zažít dokonalé spojení fascinující krajiny a svébytné keltské kultury… Výzva pro cestovatele. Odhalíte tajemství dávných mýtů a legend. Projdete se uličkami Chesteru, Liverpoolu i po nejdelším molu. Poznáte slavné rezidence, kde se scházeli rytíři kulatého stolu. Projedete se po nejstarším akvaduktu Británie a výhled z nejvyšší hory Snowdon vás dostane. Dopřejte si severní Wales z první ruky!

Popis stravování

snídaně v hotelu formou bufetu během dne bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Popis ubytování

ubytování ve dvoulůžkových, popř. třílůžkových pokojích v 3* a 4* hotelu v Liverpoolu a Caernarfonu
na pokojích je k dispozici varná konvice + čaj a káva zdarma (dle typu hotelu)
na pokojích jsou k dispozici ručníky, mýdlo a vysoušeč vlasů (dle typu hotelu)

Program zájezdu

1. den

Po odpoledním příletu do Liverpoolu se ubytujeme a vydáme se za prvním objevováním největších zajímavostí města. Projdeme se legendárními Albertovými doky i po Mathew street se slavným klubem, kde začínali The Beatles. Odlet z Prahy v odpoledních hodinách, po příletu do Liverpoolu se objednaným autobusem přesuneme na hotel, kde se ubytujeme. Poté se vydáme na krátkou procházku městem. Projdeme si Albertovy doky, které byly v době svého vzniku vůbec první uzavřené doky postavené z nehořlavého materiálu, a které jsou dnes zapsány na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Dále se vydáme k ulici Mathew street, kde se nachází proslulý The Cavern Club, kde hrávali The Beatles na počátku své kariéry. Večer se společně nebo individuálně vrátíme na hotel.

2. den

Prozkoumáme jedno z nejzachovalejších historických měst Anglie, které se pyšní mimo jiné tudorovskými domy. Objevíme největší nekrytý amfiteátr a užijeme si projížďku po nejvyšším a nejdelším akvaduktu ve Velké Británii. Ráno po snídani vyrazíme objednaným autobusem do jednoho z nejlépe zachovalých historických měst v Anglii – Chester. Dokonce se říká, že zde žijí duchové a přízraky, ale nemusíme zoufat, pokud žádného z nich nepotkáme, neboť je zde k vidění daleko víc. Prohlédneme si Starý most přes řeku Dee, postavený z červeného pískovce se sedmi oblouky, stojící na místě původního mostu postaveného již Římany. Největší dominantou města jsou jistě červenohnědé domy z viktoriánské éry a zdejší Rows, tudorovské domy pocházející ze 13. století. Jsou perfektně zachovalé a tvoří tak unikátní atmosféru tohoto města.  Projdeme se také po městských hradbách, které jsou dlouhé tři kilometry a jejichž součástí jsou rovněž Eastgate Clock, městské hodiny, které zde byly pověšené v roce 1897, a které se po londýnském Big Benu staly druhými nejznámějšími hodinami v Anglii. Připomínkou římské civilizace je také největší nekrytý amfiteátr ve Velké Británii. Za zmínku stojí také katedrála pocházející z roku 1093, která vznikla na místě, jež pro náboženské účely využívali již koncem 2. století Římané. Po prohlídce Chesteru se přesuneme k Pontsycylltskému akvaduktu, nejvyššímu a nejdelšímu akvaduktu ve Velké Británii, který byl postaven na přelomu 17. a 18. století a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Je fantastickým příkladem civilního inženýrství období průmyslové revoluce a my ho budeme moci obdivovat při projížďce loďkou. Večer se společně vrátíme do hotelu.

3. den

Dnes navštívíme první ze středověkých hradů Železného kruhu, který je dominantou města Conwy. Pak se vypravíme za blahodárným přímořským klimatem do letoviska Llandudno, které údajně inspirovalo příběh Alenky v říši divů. Ráno po snídani se vydáme do města Conwy. Nepřehlédnutelnou dominantou je mohutný středověký hrad z konce 13. století, který je jedním z hradů tzv. Železného kruhu. Příkaz k výstavbě velkolepého sídla dal král Eduard I., který je známý především obsazením a připojením velké části Walesu k anglickým državám. Vystoupat lze do některých věží a nahoře si užít vyhlídku na město a celý záliv. Epický pohled nabízí visutý stometrový most spojující břehy řeky Conwy, po kterém se pak můžeme projít. Poté se vypravíme do přímořského města Llandudno. Cestou se ještě zastavíme na výběžku Great Orme. Existuje několik způsobů jak se na 207 metrů vysoký kopec dostat. Můžeme nahoru vyjet lanovkou (ve větrných dnech bývá z bezpečnostních důvodů zavřená) nebo stylově historickou tramvají. Výhled, který se nám nahoře naskytne bude jistě stát za to. Llandudno je oblíbeným letoviskem již od viktoriánské doby a jehož přímořské ovzduší doporučovali již tehdejší lékaři. Mezi obyvatele, kteří v Llandudnu nalezli zalíbení patří také rodina Alice Liddell, dívky, která inspirovala Lewise Carolla k sepsání příběhů o Alence. Vychutnáme si přímořské klima při procházce po krásné promenádě a nejdelším molu ve Walesu. Večer se společně přesuneme do hotelu, kde se ubytujeme.

4. den

Dnešní putování nás zavede k nejslavnějšímu velšskému hradu Caernarfon. Projdeme se po nedobytných hradbách a nakoukneme pod pokličku královského žití. Odpoledne, pokud nám to počasí dovolí, vyjedeme parním vláčkem na nejvyšší horu Walesu. Ráno po snídani navštívíme nejslavnější velšský hrad a zároveň nejsilnější článek Železného kruhu – hrad Caernarfon. Už od počátku byl plánován jako sídlo krále, takže kromě nejlepšího možného opevnění měl poskytovat i luxus a pohodlí. Přestože se tu opravdu podařilo skloubit majestátní obrannou architekturu s kvalitním ubytováním, žádný panovník tu nikdy trvale nepobýval. Že byl jeho obranný systém velmi účinný a promyšlený, dokazuje i fakt, že když se v letech 1403 a 1404 pokoušel král Walesu a poslední nositel titulu knížete z Walesu narozený v této zemi Owain Glyndŵr hrad dobýt, ubránila jej posádka složená jen z osmadvaceti mužů. Poté se přesuneme do města Llanberis, odkud vede železnice založená již v roce 1896 až na nejvyšší vrchol Walesu Snowdon (1 085 metrů n. m.). Za jasného počasí se nám naskytne úžasný kruhový výhled na Irsko, Anglii i Skotsko, můžeme vidět dokonce 29 jezer a 17 ostrovů. Večer se společně vrátíme na hotel.

5. den

Poslední den zahájíme procházkou po okolí legendami opředeného městečka Beddgelert. Vychutnáme si tajuplnou atmosféru, vypravíme se k jezeru Llyn Dinas či k hrobu slavného psa Gelerta. Poté se přesuneme do Liverpoolu a odletíme zpět do Prahy. Ráno po snídani se vydáme na procházku po okolí půvabného starobylého městečka Beddgelert. S obcí je nerozlučně spjata legenda o věrném vlkodavu Gelertovi.  Podle této legendy, vyprávěné už od 13. století, Gelert patřil velšskému princi Llywelynovi, který statného vlkodava dostal darem od anglického krále Jana. Lidé v městečku jsou na legendu o statečném psovi patřičně hrdí a pečlivě Gelertův hrob, označený mohylou z kamenů, udržují a legendárního vlkodava uctívají. Společně se projdeme k půvabnému jezeru Llyn Dinas a v případě zájmu a času se můžeme vydat až k hrobu slavného psa Gelerta. Poté se objednaným autobusem přesuneme na letiště do Liverpoolu. Odlet do Prahy ve večerních hodinách.

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

Srovnání pojištění

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem: Vláček na Snowdon Dospělý 1150.00 KčDítě 850.00 Kč   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.