Skotsko na kole - letecky

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Velká Británie
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem za 26 400 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Cyklistika v zemi kiltů, whisky, "Nessie" a nádherné přírody

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy, přílet do Edinburghu, přesun rezervovaným taxi do Melrose (cca 1 hod), setkání s autobusovou skupinou a další program již společný. Monumentální Melrose Abbey, jedna z nejkrásnějších zřícenin katedrál v Evropě. Přejezd do oblasti Loch Lomond.

2. den

Okruh přes hřebeny okolo skalnatých vrcholků Cobbleru. Nádherným, typicky skotským parkem Ardgartan a nakonec po břehu největšího skotského jezera Loch Lomond až do kempu. ( 60 km, ↑1300 m, ↓1200 m)

3. den

Průjezd nejhezčím skotským údolím Glen Coe a ve stopách nejznámější dálkové turistické trasy West Highland Way strhující přejezd přilehlého hřebenu do Fort William. (50 km, ↑900 m, ↓1100 m)

4. den

Kolem Loch Linhe a Loch Eil k viaduktu Glenfinnan (65 km, ↑300 m, ↓300 m). Alternativně po pobřeží Atlantiku a přes vnitrozemí do zapadlé vesnice Polloch, náročnější výjezd na hřeben a zasloužený sjezd až na břeh jezera Loch Shield. Odtud k monumentálnímu, Harry Potterem proslavenému železničnímu viaduktu Glenfinnan s možností vidět parní lokomotivu "The Jacobite" ( 85 km, ↑ 1000 m, ↓ 1000 m).

5. den

Výstup na nejvyšší vrchol Velké Británie, Ben Nevis (1344 m) kolem horského jezera Loch Meall an t-Suidhe (8-9 hod, ↑1350 m, ↓1350 m). Alternativně odpočinková cyklistická etapa k druhému nejvyššímu vodopádu Skotska Steall Falls spojenou s návštěvou palírny Ben Nevis a městečka Fort William (30 km,↑250 m,↓250 m).

6. den

Z Fort William po Great Glen Way okolo soustavy zdymadel Neptune's Staircase, dál po břehu jezera Loch Lochy a Kaledonského kanálu k legendárnímu jezeru s mýtickou příšerou Loch Ness ( 50 km, ↑ 500 m, ↓ 500 m). Přejezd do NP Cairngorms.

7. den

Výjezd na hřeben s měsíční krajinou, nezapomenutelné výhledy do okolí, a divokým údolím až do města Aviemore, hlavního centra oblasti. ( 60 km, ↑ 900 m, ↓ 900 m)

8. den

Okružní jízda okolo tajemných, tichých a průzračně čistých jezer Loch Morlich, An Lochan Uaine a Loch Garten a voňavými borovicovými lesy až na Ryvoan Pass s neopakovatelnými výhledy na NP Cairngorms. ( 45 km, ↑ 250 m, ↓ 250 m)

9. den

Přejezd do Edinburghu, města festivalů a jedné z nejkrásnějších světových metropolí. Individuální prohlídka starého města s možností výstupu na zelený pahorek Arthur’s Seat s neobyčejným kruhovým výhledem. Edinburghský hrad, galerie, různorodá muzea. Alternativně výjezd na hřeben nedalekého pohoří Pentland Hills s výhledem na Edinburgh a jeho okolí v záři zapadajícího slunce. (50 km, ↑450 m, ↓450 m)

10. den

Přesun rezervovaným taxi z kempu na letiště, odlet do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.