Skotsko, Orkneje - letecky

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Velká Británie, Evropa, Velká Británie
Název ubytování Skotsko, Orkneje - letecky
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 29 750 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Program zájezdu

Popis

EDINBURGH • ST. ANDREWS • MALT WHISKY TRAIL • THURSO • ORKNEJSKÉ OSTROVY • LOCH NESS • FORT AUGUSTUS • STIRLING • LOCH LOMOND • INVERRAY • OBAN

1. den:

Odlet z Prahy do Edinburghu. Po příletu transfer do hotelu a ubytování na východním pobřeží Skotska.

2. den

Po snídani odjezd na poloostrov Fife do světově proslulého domova golfu, St. Andrews. Možnost návštevy muzea golfu nebo hradu ze 13. století s vyhlídkou na Severní moře, zříceniny kdysi nejvetší skotské katedrály, která dodnes svědčí o její středověké nádheře, nebo jen procházek starobylými uličkami. Odpoledne přejezd na východní pobřeží Skotska, zastávka v původně rybářské vesnici Stonehaven s malebným přístavem a u impozantního hradu Dunnottar, rozlehlé zříceniny vystavěné na skalisku 50 m nad mořem. Pohled na tento hrad každého uchvátí a patří k nejčastěji fotografovaným motivům ve Skotsku. Ubytování na východním pobřeží Skotska.

3. den:

Ráno odjezd k hradu Fyvie, který je nejlepší ukázkou skotské šlechtické architektury. Jeho pět věží uchovává památku na pět století skotské historie. Zastávka s venkovní prohlídkou hradu a jeho okolí. Dále průjezd oblastí Speyside, světově proslulou svými palírnami whisky. Tato trasa bývá nazývána Malt Whisky Trail a na mnoha místech spatříme kromě krásné krajiny i typické komíny palíren připomínající pagody. Samozřejmě nezapomeneme některou z palíren navštívit, abychom se dozvěděli něco o výrobě whisky a také ji ochutnali. Odpoledne přejezd do nejsevernější části Skotska na ubytování.

4. den:

Pobyt v Thursu, nejsevernějším městě britského kontinentu. procházky starým městem, podél pobřeží po Victoria walk s krásnými výhledy na orknejský ostrov Hoy či ústí řeky Thurso s ruinami hradu, návštěva místního muzea. Fakultativně celodenní výlet na Orknejské ostrovy: Trajekt lodí a okružní jízda po ostrově s návštevou slavných prehistorických lokalit Skara Brae, Ring of Brodgar se slunečním kruhem z doby okolo roku 3.000 př. n. l., oblasti u vesnice Stenness s menhiry i hlavního centra ostrovu Kirkwallu se zajímavou architekturou a strmými uličkami. Návšteva ostrovu nabídne i možnosti pozorování jedinečné flóry a fauny, ať již během trajektu či okružní jízdy a upoutá svou atmosférou blízkou návšteve norských fjordu. Odpoledne trajekt zpět na pevninu a návrat na ubytování. (V případě špatného počasí či změn jízdního řádu trajektové přepravy si vyhrazujeme právo upravit program tohoto dne).

5. den:

Odjezd k jezeru Loch Ness, projíždka kolem jezera se zastávkou u zrícenin hradu Urquhart s nezapomenutelnými výhledy na jezero a okolní krajinu. Návšteva malebného městečka Fort Augustus s opatstvím, krásným výhledem na jezero Loch Ness a zajímavým systémem zdymadel na Kaledonském kanále nazvaném Neptunovo schodište. Možnost projíždky po jezeru Loch Ness. Odjezd na ubytování.

6. den:

Celodenní výlet krajinou jezer, hor a zálivů sahající od národního parku Loch Lomond a Trossachs až po západní pobřeží Skotska. Tato oblast je považována za nejhezčí ukázku typické skotské krajiny. Přejedeme k jezeru Loch Lomond, které je největším sladkovodním jezerem Velké Británie a zastavíme se ve vesnici Luss s oblíbenou pláží na břehu jezera i malebnými domky z 18. a 19. stol. Možnost projížďky lodí po jezeře Loch Lomond. Okolo poledne se vydáme hornatou krajinou na západ k jezeru Loch Fyne, nejdelšímu mořskému jezeru ve Skotsku. Na jeho západním břehu se zastavíme ve vesnici Inverray s hradem Inverray Castle vystavěným v neogotickém stylu s barokními a viktoriánskými prvky a rozsáhlým parkem. Budeme pokračovat podél západního břehu jezera Loch Fyne, k jezeru Loch Gilp a dále na západní pobřeží Skotska. Zde se zastavíme ve vesnici Arduaine na příjemnou procházku rozsáhlými pobřežními zahradami plnými rododenronů, azalek, magnolií a další typické flory. Poté přejedeme do města Oban s typickým přístavem, odkud vyjíždí trajekty na sousední ostrovy či palírnou whisky značky Oban. Večer návrat na ubytování.

7. den:

Ráno odjedeme skotskou krajinou s vysokými horami, říčkami i vřesovišti do města Stirling, bývalého královského města s mohutným hradem. Procházka malebnými uličkami starého městečka a možnost prohlídky hradu. Po poledni odjezd do Edinburghu. Ubytování v hotelu a poté zahájíme poznávání města výstupem na vrcholek Calton Hill s nejhezčím pohledem na celé město, zátoku s přístavem i krásné okolí. Možnost návštěvy Nelsonova památníku, jednoho ze symbolů města, který sloužil pro navigační i časovou orientaci námořníků. Pokračujeme k jednomu z nejkrásnějších skotských zámků Holyroodhouse, který je skotským sídlem britské královny a jehož návštěva patří k nezapomenutelným zážitkům zejména pro milovníky britské královské historie. Možnost procházek v zahradách bývalého opatství s pozůstatky původního kostela. Dle aktuální situace možnost prohlídky supermoderní budovy skotského parlamentu vystavěné hned naproti zámku, kde nám umožní nahlédnout do zákulisí i do hlavního jednacího sálu skotských poslanců. Podvečerní procházka centrem Edinburghu, možnost posezení v typických skotských hospůdkách se skotskou hudbou. Večer návrat do hotelu místní dopravou.

8. den:

Prohlídku Edinburghu uzavřeme návštěvou symbolu města i Skotska - Edinburghského hradu, jehož největší vzácností jsou skotské korunovační klenoty. Poté volný program s možností individuálních nákupů, procházek a posezení nebo návštěvy některého z krásných muzeí. Milovníky výtvarného umění určitě nadchne Národní galerie s neuvěřitelně bohatými sbírkami těch nejslavnějších malířů (Leonardo da Vinci, Raphael, Rembrandt, Van Gogh, Cezane, Monet, Tizian, Goya, Velazquez a další) nebo Galerie moderního umění (Picaso, Miró, Dalí atd.). Odpoledne návrat místní dopravou na hotel pro zavazadla a transfer autobusem na letiště. Odlet zpět do Prahy.

Doprava

Doprava do Skotska a zpět je zajištěna leteckou společností Ryanair.Předpokládaný letový řád: Praha - Edinburg 16:30 - 17:45, Edinburg - Praha 18:25 - 21:35 Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou. V ceně zájezdu je 1 odbavené zavazadlo do 20 kg na osobu a malé příruční zavazadlo s max. rozměry 40cm x 25cm x 20cm.

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 9 100 Kč• 4× večeře (3. - 6. den) 1 800 Kč• fakultativní výlet na Orknejské ostrovy 1 800 KčPředpokládaná částka na vstupy 90 GBP.

Příbuzné produkty

Tento zájezd pořádáme také autobusem   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.