Skotsko + Ostrov Skye s návštěvou Amsterdamu

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Velká Británie, Skotsko
Ubytování Hotely Premierre Inn
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 22 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poznávací letecký zájezd po největších krásách Skotska. Uvidíte staré hrady, palírny whisky, půvabná městečka i moderní architekturu, vřesoviště, pastviny, slavné skotské dudáky, okouzlující krajinu, překrásné katedrály a výstavné paláce. Snídaně a večeře si můžete dopřát přímo v restauracích, které se nachází buď přímo v hotelu nebo jen několik desítek metrů od hotelu.
Zájezd je (dle aktuálních podmínek Spojeného království - UK) určen pouze pro osoby, které splňí následující kritéria:
- ukončené očkování / nutnost doložit EU Digitální COVID certifikát, který prokáže dokončené očkování, od kterého uplynulo minimálně 14 dní,
- v posledních 10 dnech před příletem nenavštívili zemi/ě na červeném seznamu UK,
- podstoupí 2. den po příletu do UK předem objednaný PCR test

Popis ubytování

UBYTOVÁNÍ:7 nocí v hotelech Premier inn *** - pěkné moderní 2-lůžkové pokoje s vlastní koupelnou s WC. Na pokoji máte k dispozici ručník, dvě osušky, tekuté mýdlo, rychlovarnou konvici. Ledničky na pokojích nejsou. K bezdrátové síti WIFI na pokoji je možnost připojit se zdarma. Všechny hotely jsou striktně nekuřácké, kouření je povoleno pouze před hotelem. Všechny hotely mají restauraci v pěším dosahu.CENA ZAHRNUJE:- letenku s přestupem na trase Praha - Edinburgh - Praha
- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
- dopravu místním autobusem podle programu
- 7x ubytování v hotelech Premier Inn (2-lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením)
- služby průvodce
- pojištění CK proti úpadkuCENA NEZAHRNUJE:- vstupy cca 110,- GBP (starší 60-ti let cca 100,- GBP)
- komplexní pojištění K5S = 35,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč)
- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie = 26,- Kč/den (kryje náklady na ubytování /do 10tis. a náhradní dopravu /do 20tis. v souvislosti s umístěním do karantény)SLEVY A PŘÍPLATKY:- sleva FIRST MINUTE při platbě zálohy 3.000,- Kč/os. (akce platí do 31.1.2022) = -500,- Kč
- 1-lůžkový pokoj = 5.580,- Kč
- komplexní pojištění = 280,- Kč/zájezd
- připojištění pro případ Covid či jiné pandemie = 208,- Kč/zájezd
AKCE 2022:
Při objednání zájezdu vybíráme zálohu pouze 3.000,- Kč/os. Zájezd je možno bezplatně zrušit 3 měsíce před odletem, nebo případně změnit jméno zdarma do 3 dnů před odletem.
Garantem zájezdu: CK SIMON-TOURIST s.r.o.STRAVA BĚHEM ZÁJEZDU:Stravování není v ceně zájezdu. Jídlo vezměte s sebou nebo koupíte na místě. Ve Skotsku si můžete denně cokoliv koupit (obchody, fast foody, kantýny, restaurace). Průvodce Vás bude pravidelně informovat o stravovacích a nákupních možnostech během dalšího dne programu. Na večeře lze docházet do restaurací, které se nachází přímo v hotelech či u všech hotelů - hlavní jídlo 7-12,- GBP, pinta piva cca 3,- GBP. V hotelech není možnost vaření. Snídaně je možné zajistit v ceně 6-10 GBP.Předpokládaný letový řád:06.20 - 07.50 h Praha – Amsterdam
16.15 - 16.40 h Amsterdam – Edinburgh
17.30 - 20.00 h Edinburgh – Amsterdam
21.05 - 22.30 h Amsterdam – PrahaPoznámka:Pořadí jednotlivých dní programu může mít každý turnus odlišné. Během zájezdu je ubytování na třech místech – vždy hotel premier inn.
Aktuální podmínky cestování do země (Covid19) Spojené království (Skotsko)

Program zájezdu

1. den: ODLET, Amsterdam

Odlet z Prahy v 6.20 h v doprovodu našeho průvodce Ing. Martina Černého se společností KLM do Amsterdamu. Zde několik hodin na přestup využijeme k průvodcované prohlídce AMSTERDAMU. Do centra a zpět pojedeme pouhých 18 min. vlakem z nádraží, které je umístěno přímo pod příletovou halou letiště. Krátký odpolední přelet s KLM do Edinburghu a přejezd na nocleh v hotelu Premier Inn (3 noci).

2. den: JEDBURGH, MELROSE ABBEY, DRYBURGH ABBEY, ROSSLYNSKÁ KAPLE

Pro zájemce prohlídka okouzlující a zároveň tajemné Rosslynské kaple, která je poutním místem hledačů záhad spojených se svatým grálem (kaple je proslavená románem Šifra mistra Leonarda). Kaple je architektonicky mimořádně zdobná, jak vevnitř, tak venku. Průjezd překrásnou krajinou v okolí řeky Tweed, prohlídka města Jedburgh - s působivým monumentálním opatstvím, dále Dryburgh Abbey, kde je pohřben Walter Scott a sousedního Melrose Abbey, na jehož pozemcích je mimo jiné pohřbeno srdce Roberta Bruce, krále a národního hrdiny, který na počátku 14. století stál v čele bojů za samostatnost Skotska.

3. den: EDINBURGH

Přejezd do Edinburghu. Prohlídka hradu (včetně originálů skotských korunovačních klenot). Procházka po hlavním městě Skotska - údajně nejlépe situovaného města na světě. Po slavné Královské míli (Royal Mile) až k paláci Holyrood House a ke skotskému parlamentu. Odpoledne volno k vlastnímu objevování města (muzea, galerie, nákupy, káva, procházky apod.).

4. den: BEN NEVIS, FORT AUGUSTUS – NEPTUNOVY SCHODY, LOCH NESS, URQUHART CASTLE

Odjezd na sever Skotska. Výjezd lanovkou v oblasti Nevis Range - s výhledem na nejvyšší horu Velké Británie Ben Nevis. Procházka s krásným výhledem po skotských jezerech. Přejezd přes Fort Augustus - Neptunovy schody. Cesta podél jezera Loch Ness, zastávka na prohlídku zříceniny Urquhart Castle na břehu jezera. Nocleh v hotelu Premier Inn (2 noci).

5. den: OSTROV SKYE, EILEAN DONAN CASTLE, DUNVEGAN, PORTREE, FORT WILLIAM

Celodenní okruh po fantastickém ostrově Skye (rozeklané pobřeží, soutěsky, výhledy na desítky menších okolních ostrůvků). Nejdříve při cestě krátká zastávka u nejfotografovanějšího hradu Eilean Donan Castle. Na ostrově návštěva hradu Dunvegan s nádhernou zahradou. Fakultativně se loďkou pojedeme podívat na jedinou kolonii volně žijících tuleňů v Evropě (nelze garantovat). Dále prohlídka přístavu Portree - jediného města na ostrově.

6. den: DALWHINNIE, BLAIR CASTLE, SCONE PALACE, FIRTH OF FORTH

Exkurze do palírny tradiční skotské whisky Dalwhinnie spojená s ochutnávkou. Prohlídka hradu vévody z Athollu - Blair Castle. Návštěva místa korunovace skotských králů - Scone Palace, sídla rodiny Mansfieldů s krásnými zahradami a bohatými sbírkami umění. Ubytování v hotelu Premier Inn (2 noci).

7. den: BANNOCKBURN, STIRLING, GLASGOW

Zastávka na bojišti Bannockburn. Přejezd do Stirlingu - prohlídka středověkého hradu, který sehrál významnou roli v historii Skotska. Přejezd do města Glasgow - největší skotské město, 3. nejnavštěvovanější město celé Velké Británie, dvouúrovňová katedrála sv.Munga, stadion klubu FC Rangers, muzea a galerie zdarma /každý si sám vybere - Riverside Museum - dopravní muzeum nebo Kelvingrove Art Gallery and Museum - nejnavštěvovanější muzeum mimo Londýn/, volno v centru. Glasgow bylo dříve průmyslové město, dnes je to město moderní, plné kultury, sportu, studentů, moderních staveb.

8. den: FALKIRK WHEEL, LINLITHGOW, Přílet do PRAHY

Technický unikát - LODNÍ VÝTAH VE FALKIRKU ​Palác Linlithgow - místo narození královny Marie Stuartovny. Městečko South Queensferry a edinburské mosty. Odpoledne odlet s přestupem do Prahy. Přílet ve večerních hodinách.Tipy na výlet v okolí

Tip z okolí
Vlakem napříč Velkou Británií Velká Británie patří mezi země, kam by měl povinně zavítat každý fanoušek železnice. Jde totiž o kolébku kolejové dopravy a místní železniční infrastruktura rozhodně stojí za vidění. Navíc vlakem se můžete dopravit téměř kamkoli v Británii a poznat tak její největší krásy.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.