To nejlepší z Liverpoolu + Beatleweek (letecky z Prahy)

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Velká Británie
Ubytování 3* hotel
Druh zájezdu Eurovíkend
Cena za osobu celkem za 17 590 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Nejslavnější britská kapela, proslulá zaoceánská loď, unikátní doky… Připraveni? Vydáte se po stopách Beatles, užijete si tajemnou filmovou atmosféru Albertových doků a na své si přijdou i fanoušci Titanicu. A to není vše! Ochutnáte anglické pivo v klubu The Cavern, projdete se po Mathew Street a vychutnáte si jedinečný festival. Objevte Liverpool z první ruky a zažijte Beatleweek!

Popis stravování

snídaně v hotelu formou bufetu během dne bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení poblíž hotelu je možnost navštívit některou z restaurací nebo občerstvení

Popis ubytování

3* hotel v Liverpoolu

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy a následné ubytování na hotelu. Odpoledne se poprvé vydáme po stopách the Beatles a navštívíme i repliku slavného klubu The Cavern Club, kde kapela začínala. Odlet z Prahy do Manchesteru bude v odpoledních hodinách dle časů leteckých společností, po příletu přejezd na hotel do Liverpoolu a ubytování. V odpoledních hodinách nás čeká společná procházka ve znamení nejslavnější anglické kapely, jelikož Beatleweek již bude v plném proudu. Jedinečný týdenní festival představí domácí i zahraniční kapely vzdávající hold the Beatles a jejich fanouškům na mnoho místech Liverpoolu. Hudba nás bude provázet doslova na každém kroku! Součástí festivalu jsou také různé zajímavé workshopy, představení či promítaní filmů s the Beatles tématikou.  Projdeme se po slavné Mathew Street, kde se můžeme vyfotit se sochou Johna Lennona nebo si prohlédnout Zeď slávy. Hned za rohem Mathew Street můžeme narazit na další známou sochu, a to sochu fiktivní postavy z písně Beatles Eleanor Rigby. K večeru společně navštívíme repliku nejslavnějšího rockového klubu v Anglii – The Cavern Club, kde the Beatles začínali. Vyzkoušíme pravé anglické pivo, a pokud budeme mít štěstí, zaposloucháme se do jedné ze známých písní skupiny. Návrat na hotel společně s průvodcem nebo individuálně.

2. den

Dnešní den začneme v Albertových docích. Zde si přijdou na své nejen fanoušci the Beatles, návštěvou muzea the Beatles Story, ale i příznivci námořní historie. Odpoledne si vychutnáme výhledy na Liverpool z ptačí perspektivy. Po snídani vyrazíme do Albertových doků a nejprve navštívíme The Beatles Story (vstupné v ceně zájezdu). Pokud si budeme chtít rozšířit své obzory o anglické hudební scéně, můžeme se podívat i do nedalekého muzea British Music Experience, kde se dozvíme více o the Beatles, ale také o slavných hudebnících jako byl David Bowie, Freddie Mercury anebo Rolling Stones. V muzeu jsou k vidění i kostýmy a hudební nástroje slavných hudebníků. Nedaleko se nachází také slavná socha kráčejících členů skupiny. Ti, kteří si budou chtít dát krátkou pauzu od the Beatles, budou mít možnost navštívit muzeum otroctví International Slavery Museum. Na své si přijdou i fanoušci Titanicu, jelikož Liverpool je domovským přístavem této slavné zaoceánské lodi, a právě zde bude možnost podívat se na památník Titanicu anebo navštívit námořní muzeum Merseyside Maritime Museum, které nám odhalí něco z historie této slavné lodi. Odpoledne se můžeme užít projížďku na vyhlídkovém kole  Wheel of Liverpool (pro předem objednané zájemce) a kochat se výhledem na přístav a staré doky, které jsou typické svou anglickou industriální architekturou. K večeru se podíváme do Čínské čtvrti, která je domovem nejstarší čínské komunity v Evropě. Návrat na hotel ve večerních hodinách.

3. den

Další den ve znamení the Beatles. Navštívíme domy, kde vyrůstali John Lennon a sir Paul McCartney, projdeme se po slavné ulici Penny Lane a podíváme se k místu, kde se Paul a John poprvé setkali. Odpoledne se vydáme k Liverpoolské katedrále anebo si budeme vychutnávat festivalovou atmosféru. Ráno po snídani se předem objednaní zájemci přesunou objednaným transferem k domům Johna Lennona a sira Paula McCartneyho, kde vyrůstali a napsali písně jako jsou Please Please Me, I Call Your Name anebo She Loves You. V případě času a zájmu se můžeme zastavit u St. Peter´s Church, kde se John a Paul poprvé setkali a kde je hrob pravé Eleanor Rigby, anebo se projít po ulici Penny Lane. V odpoledních hodinách si můžeme v centru Liverpoolu užít festival nebo se podívat na Liverpoolskou katedrálu – klenot anglikánské církve, která se pyšní prvenstvím co do velikosti zvonů a varhan či Liverpoolskou metropolitní katedrálu, která je úplným opakem té anglikánské. Katedrála je moderní, vyrobená z betonu a skla a pyšní se největším panelem z barevného skla na světě. 

4. den

Dopoledne individuální volno nebo přesun na letiště a odlet do Prahy. Po snídani dle letového řádu program v Liverpoolu nebo odjezd transferem na letiště a odlet do Prahy.

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo v ceně zájezdu – kabinové zavazadlo o max. rozměrech 40 (d) x 20 (v) x 25 (h) cm (toto zavazadlo budete mít s sebou na palubě)UPOZORNĚNÍ! Na kabinové zavazadlo se vztahují podmínky přepravy kabinových zavazadel (omezení tekutin, zákaz ostrých předmětů apod.) Zavazadlo v ceně zájezdu – odbavované zavazadlo o max. rozměrech 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnost do 10 kg Zavazadlo za příplatek 3 200 Kč / 130 € – odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 20 kg Tyto ceny zavazadel jsou garantovány při objednání do 30 dnů před uskutečněním zájezdu, pokud se rozhodnete objednat zavazadlo později, cena se bude odvíjet od aktuálních cen leteckých společností (pro více informací kontaktujte CK).

Cestovní pojištění

Srovnání pojištění

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem: The Wheel of Liverpool Dospělý 370.00 KčDítě 250.00 KčStudent 310.00 KčSenior 280.00 Kč Beatles Childhood Homes Dospělý 1060.00 KčDítě 510.00 KčTipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.