Vietnam ze severu na jih - Zapomenutý klenot Asie

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Vietnam
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 62 500 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poznávací cesta napříč celou zemí nabízí neobyčejně pestrou dovolenou.

Program zájezdu

1. den

Letecky do VIETNAMU.

2. den

Hanoj. Staré město, uličky pojmenované podle řemesel, která se zde po staletí provozují. Vyhlídková projížďka na rikšách.

3. den

Prohlídka Hanoje. Hoan Kiem - jezero Navráceného meče s chrámem Ngoc Son. Jednosloupová pagoda Chua Mot Cot z roku 1049. Van Mieu - chrám literatury, univerzita. Večerní návštěva jedinečného a úžasného vodního divadla Thang Long. Navštívíme Ho Či Minovo mauzoleum a jeho dům?

4. den

Přesun do oblasti Trang An (Tam Coc) zapsané na seznamu UNESCO, nazývané někdy pevninský Ha Long. Plavba po řece na tradičních loďkách sampan mezi krasovými homolemi, rýžovými políčky a skrz vodní tunely. Návštěva Hoa Lu, původního střediska dynastie Dinh a Le. Paláce a pagody z"10. a 11. století. Nocleh v"Ninh Binh.

5. - 6. den

Dvoudenní výlet s"plnou penzí do Dračí zátoky Ha Long Bay, kde z mořské hladiny roste 3 000 skalních věží. Krasové jeskyně, magické laguny. V"roce 1994 byla zátoka Ha Long zařazena na seznam světového přírodního dědictví UNESCO. Nezapomenutelná plavba lodí v tradičním stylu. Návrat do Hanoje.

7. - 8. den

Z Hanoje letecky do bývalého císařského města Hue (UNESCO). Citadela - sídlo císaře a jeho paláce. Návštěva císařských hrobek ukrytých v"nádherných zahradách. Plavba po Vonící řece. Osmiboká pagoda Thien Mu. Nezapomenutelná atmosféra rušného tržiště Dong Ba.

9. den

Přes průsmyk Hai Van, geografický a klimatický předěl dělící sever a jih země. Danang"- muzeum čamské kultury, jedinečné exempláře z"období rozkvětu Čamské říše ze 7.-15. století. Mramorové hory -"Ngu Hanh Son - posvátných pět mramorových věží. Návštěva hory Thuy Son s"jeskyněmi. Nocleh v"Hoi An.

10. - 11. den

Hoi An - městečko se středověkou architekturou ve vietnamském, čínském, japonském a francouzském stylu. Japonský krytý dřevěný most ze 17. století. Čínské chrámy, středisko výroby hedvábí. My Son (UNESCO) - bývalé náboženské centrum Čampů v 7.-13. století. Jedinečné chrámy - nejdéle fungující chrámový komplex v jihovýchodní Asii! Možnost půjčení kol a vyjížďky na pláž. Přejezd vlakem do Nha Trang.

12. - 13. den

Nha Trang - přímořské městečko, pagody. Písečné pláže. Koupání a šnorchlování v Jihočínském moři. Přesun nočním lehátkovým vlakem do Saigonu.

14. - 15. den

Dvoudenní výlet s"plnou penzí do delty Mekongu se zastávkou u Cu Chi tunelů. Síť tunelů u Cu Chi umožnila za války vietnamským jednotkám ovládnout rozlehlý region situovaný pouhých 40 km od Saigonu. Odpoledne pokračování do delty Mekongu, projížďka lodí po hlavním toku Mekongu i po bočních ramenech. Ovocné zahrady a výroba produktů z kokosového mléka. Překrásné přírodní scenérie i typický život místních obyvatel. Ranní plovoucí trh v"Can Tho. Návrat do Saigonu.

16. den

Ho Či Minovo město - Saigon - město spojující několik kultur - vlivy buddhismu, islámu, hinduismu a křesťanství. Prohlídka města. Historické budovy, katedrála Notre Dame, hlavní pošta v"koloniálním stylu. Prezidentský palác, radnice. Rozloučení s"Vietnamem. Odlet domů.

17. den

Letecký návrat domů."Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.