Zážitkový Vietnam - Etnické skupiny, příroda I gurmánské zážitky

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Vietnam
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 70 700 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Netradiční cesta nabízí neobyčejně pestrou škálu chutí, vůní a zážitků

Program zájezdu

1. den

Letecky do VIETNAMU."

2. den

Přílet do Hanoje. Staré město, uličky pojmenované podle řemesel, která se zde po staletí provozují. Vyhlídková projížďka na rikšách. Pro zájemce večerní návštěva jedinečného a úžasného vodního divadla Thang Long. Nocleh v"Hanoji.

3. den

Nepřeberná lákadla tržnice Cho Hômt, ochutnávka gurmánských delikates, poznávání ovoce a zeleniny. Pozorování tradičních nákupních a prodejních zvyků, posezení u vietnamské kávy ve Staré čtvrti. Jezero Truc Bach a občerstvení Pho Cuon (grilované hovězí v rýžové rolce s čerstvými bylinkami). Pozvání do vietnamské rodiny na společný oběd. Kdo udělá nejpovedenější spring roll? Rodinná atmosféra. Návštěva pagody Tran Quoc. Krátká zastávka u mauzolea Ho Chi Minha (zvenku) a Chrámu literatury. Pohodlným nočním lůžkovým vlakem do Lao Cai na hranicích s Čínou.

4. den

Brzký ranní příjezd do Lao Cai. Po snídani návštěva místního trhu, který rotuje v"horské oblasti podle dnů v týdnu. Šance setkat se zde se zástupci místních etnik Phu La, Black Dao, Tay. Součástí trhu je i zajímavý zvířecí trh - prasata, krávy, buvoli. Odpoledne přejezd do Sapa, relax po cestě. Nocleh v"Sapa.

5. den

Průsmyk Tram" Ton, 100 m vysoký Stříbrný vodopád. Nenáročné pěší výlety etnickými vesnicemi - práce na"terasovitých rýžových políčcích, tradiční oděvy a suvenýry na prodej. Horské stezky, neskutečné výhledy. Nocleh v Sapa."

6. den

Výlet do údolí Muong Hoa s panoramatickými výhledy. Setkáme se s místními kmene H’mong a dozvíme se o nich zajímavosti z běžného života? Odpoledne cesta do vesnice Dzao kmene Giang Ta Chai. Návrat do Sapa a návrat nočním vlakem do Hanoje.

7. - 8. den

Ranní atmosféra ztichlých ulic Hanoje. Ceremonie vytahování vlajky před Ho Chi Minovým mauzoleem. Jezero Hoan Kiem. K"snídani si dopřejeme misku lahodné polévky Pho. Výlet s"plnou penzí do Dračí zátoky Ha Long s noclehem na lodi. Přes tři tisíce skalních věží roste z mořské hladiny, skalní a jeskynní laguny. V"roce 1994 byla zátoka Ha Long zařazena na seznam světového přírodního dědictví UNESCO. Nezapomenutelná plavba lodí v tradičním stylu. Návštěva hrnčířské vesničky Phu Lang, ruční výroba keramiky. Návrat do Hanoje. Večerní přelet do Dong Hoi.

9. den

Národní park Phong Nha (UNESCO) plný přírodních unikátů. Největší a nejpůsobivější volně přístupný jeskynní komplex Vietnamu Paradise. Kdo se nebojí vyšlapat 400 schodů ke vstupu? Závratně vysoké jeskynní dómy a fantaskní krasové formace. Plavba podzemní řekou v jeskyni Phong Nha, plné neuvěřitelných scenérií jako ze snu. Návrat do Dong Hoi. Nocleh v"Dong Hoi.

10. den

Přejezd do Hue. Cestou prohlídka 2,5 km dlouhých tunelů Vinh Moc, kde žily stovky obyvatel. Výhledy na moře. Odpoledne procházka starobylou vesnicí Phuoc Tich s"množstvím původních staveb, chrámů a pagod pocházejících z"kultury Champa a"Viet. Příjezd do Hue.

11. den

Císařské město Hue (UNESCO). Paláce a hrobky dynastie Nguyen. Prohlídka citadely - zakázaného města a sídla císaře. Krátká cyklovyjížďka kolem citadely. Podél břehu Vonící řeky k půvabné pagodě Thien Mu. Návštěva královské hrobky vládce Minh Mang a hrobky Khai Dinh. Nocleh v"Hue.

12. den

Přesun z"Hue do Hoi An přes průsmyk Hai Van Pass. Jízda přes moderní Danang a jeho most s"nejdelším drakem na světě. Marble Mountains - Ngu Hanh Son - posvátných pět mramorových věží. Nocleh v"Hoi An.

13. den

Dopolední výlet do My Son - bývalé náboženské centrum Čampy v 7. - 13. století, nejdéle fungující chrámový komplex v jihovýchodní Asii, zapsaný na seznam UNESCO. Pozůstatky hinduistických chrámů. Odpoledne procházka okolím starobylého Hoi An, Japonský most, pagoda Phuc Kien, dům Phung Hung a Assembly Hall. Nocleh v"Hoi An.

14. den

Snadná cyklistická vyjížďka do vesnice Tra Que, kde jsou zeleninová políčka hnojena mořskými řasami. Ukázka přípravy typického jídla „tam huu“. Nocleh v"Hoi An.

15. den

Odpočinek na písečných plážích v okolí Hoi An. Možnost fakultativně pronájmu kola k"projížďkám po okolí, mezi rýžovými políčky nebo na pláže Cua Dai a An Bang. Nákupy originálních suvenýrů. Nocleh v"Hoi An.

16. den

Přejezd do Danangu a dále přelet do Saigonu. Prohlídka města - válečné muzeum, katedrála Notre Dame. Saigon Post Office - největší poštovní budova ve Vietnamu jako pozůstatek francouzské architektury G. Eiffela. Možnost nákupu suvenýrů na tržišti Ben Thanh. Nocleh v"Saigonu.

17. den

Přejezd do delty řeky Mekong. Jízda po úzkých vodních kanálech, tropické scenérie, širé rýžové lány. Zastávka ve městě My Tho a návštěva malebné pagody Vinh Trang s obřími sochami ležícího i stojícího Buddhy. Oběd na říčním ostrově. Návštěva lokální výrobny kokosových bonbonů. Chrám Cao Dai - unikátní vietnamská víra kombinující všechna velká náboženství. Projížďka po řece na loďce i člunu. Nocleh v"Can Tho.

18. den

Slavný plovoucí trh v městě Can Tho, rušné smlouvání na vodě o každý „dong“. Lodě s nákladem zeleniny a ovoce z úrodné delty Mekongu. Sortiment je vystavený na bambusových tyčích. Návrat do Ho Chi Minh City. Odlet do Evropy.

19. den

Letecký návrat domů.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.