Rafting na Zambezi

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Zimbabwe
Typ ubytování Kempy ve vlastních, nebo půjčených stanech
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem od 47 600 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hlavním cílem této expedice je splutí jedné z nejkrásnějších řek světa – Zambezi. Šestidenní plavbu po řece Zambezi zahájíme přímo pod Viktoriinými vodopády. Tisíce kubíků vody tvoří v hlubokém bazaltovém kaňonu četné peřeje. Laguny mezi jednotlivými katarakty, teplá voda a velká hloubka dělá ze Zambezi relativně bezpečnou řeku pro rafting. Pobyt v Africe je možné prodloužit o safari v NP Hwange.Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura.V ceně nezahrnuto:zambijské a zimbabwské vízum – asi 80 USD.Náročnost:Průměrná fyzická kondice a dobrá znalost plavání je podmínkou.Velikost skupiny:8 - 15 účastníků.

Popis stravování

polopenze

Program zájezdu

.

Úvodní prodloužení:  SAFARI V NP HWANGE

1.–2. den

Letecky Praha - Lusaka, přejezd k Victoria Falls.

3.–5. den

Přejezd do NP Hwange. Třídenní pozorování zvěře v jednom z největší národních parků Afriky, který je vyhlášený širokou škálou a velkým množstvím zvěře, především pak slonů.

6.–7. den

Návrat na Victoria Falls; fakultativně rybaření, výlet lodí a jiné aktivity.

.

RAFTING NA ZAMBEZI A VIKTORIINY VODOPÁDY

6.–7. den

Letecky Praha - Lusaka, přejezd k Victoria Falls a připojení se ke skupině ze safari, dále již společně.

8. den

Splutí 130 km řeky Zambezi, šest nezapomenutelných dní v kaňonu. Krátký přejezd k řece, rozdělení vybavení a naložení raftů. Po důkladné instruktáži vás čeká 12 km řeky s několika peřejemi obtížnosti WW 5. Spát budeme nad peřejí #11. Hlavní peřeje budou: Schody do nebe, Ďáblův záchod, Gulliverovy cesty a další.

9.–12. den

Nezapomenutelné dny v krásném kaňonu Zambezi s množstvím obrovských peřejí a spoustou zábavy. Čekají nás mohutné peřeje se vzrušujícími názvy: Požírač náklaďáků, Terminator, Udělejme dohodu, Tajemný jezdec a další. Několik nesjízdných peřejí budeme přenášet.

13. den

Basaltový kaňon se otevře a vplujeme do krajiny s travnatými břehy, kde řeka ztichne a objeví se větší krokodýli, hroši a další zvířata. Na vysedacím místě v Matetsi vyložíme rafty a přejedeme zpět do kempu ve Victoria Falls.

14. den

Viktoriiny vodopády - fakultativní program. Tento den si můžete vybrat z aktivit přesně podle vaší chuti a zaměření. Nabídka je velice rozmanitá: výlet na koních nebo na slonech, návštěva lví stanice, let helikoptérou nad Viktoriinými vodopády, jízda na kanoi po mírnějším horním toku Zambezi, safari a další; závěrečná párty.

15.–16. den

Letecky zpět do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.